ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 1200)
جمعه 31/4/1390 - 12:34 -0 تشکر 342288
تست قدرت باتری لپ تاپ شما

لپ تاپ، هنگام استفاده از باتری به جای برق است! آیا شما نیز یکی از کاربران لپ تاپ هستید؟ اگر حتی لپ تاپ ندارید، تا به حال برای خرید لپ تاپ اقدام کرده اید؟ و این سوال را که باتری لپ تاپ مورد نظرتان تا چه مدت قابل استفاده است را از فروشنده پرسیده اید؟

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از monaseb، اگر تا به حال این سوال را از کسی پرسیده باشید (حتی اگر این سوال را از کاربر یک لپ تاپ در مورد لپ تاپ شخصی اش بپرسید) در بیشتر موارد با پاسخ های نامفهومی مواجه می شوید، چرا که تقریبا هیچ یک از کاربران به طور دقیق از مدت زمان قابل استفاده بودن لپ تاپ توسط باتری اطلاع نداشته و این زمان را مرتبط با عواملی همچون نور صفحه نمایش، میزان بلندی صدای بلندگوها، اجرا یا عدم اجرای فیلم و نرم افزارها می دانند. با توجه به این مشکل و این سوال همیشگی کاربران، این هفته قصد داریم نرم افزاری را به شما معرفی کنیم که قادر است حداقل زمانی که لپ تاپ شما می تواند به طور تضمین شده با باتری کار کند را مشخص کند. همچنین میانگین زمان و حداکثر زمان قابل استفاده توسط باتری نیز توسط این برنامه قابل تشخیص است.

کشف واقعیت

همان طور که گفتیم مدت زمانی که می توانید از لپ تاپ خود با باتری استفاده کنید به طور دقیق قابل تشخیص نیست. البته شرکت های تولیدکننده این دستگاه ها مدت زمانی را به این باتری ها اختصاص می دهند که به گفته خودشان این مدت زمان در صورت استفاده از لپ تاپ در شرایط استاندارد است که گاهی این شرایط با در نظر گرفتن حداقل روشنایی صفحه نمایش و خاموش بودن ارتباطات بی سیم تعیین می شود، اما اگر کمی منطقی با این موضوع برخورد کنیم، خواهیم دید که حفظ این شرایط برای تمام کاربران مقدور نیست و عوامل تعیین کننده این شرایط استاندارد نیز بسادگی توسط کاربران قابل تشخیص و مقایسه نخواهند بود تا چنانچه به عنوان مثال قصد دارند از ارتباطات شبکه بی سیم استفاده کنند، بتوانند حدس بزنند که چه میزان از مدت زمان استانداردی که شرکت تولیدکننده قید کرده است کسر می شود.

در چنین شرایطی نرم افزار Battery Eater می تواند بهترین و کامل ترین راه حل برای بررسی توان باتری لپ تاپ شما در سخت ترین شرایط کاری باشد. به این ترتیب به جای آن که باتری لپ تاپ شما در شرایط استاندارد مورد بررسی قرار گرفته و زمانی به عنوان توان عملکرد باتری در اختیار شما قرار بگیرد، شرایط به سخت ترین حالت تغییر کرده و میزان استفاده از باتری به بالاترین حد ممکن رسانده می شود، در نهایت نیز گزارشی از حداقل زمان قابل استفاده از باتری در اختیار شما قرار می گیرد.

زمان تضمین شده!

محیط این نرم افزار دارای روش کار بسیار ساده ای است به طوری که کاربران مبتدی نیز براحتی می توانند از آن استفاده کنند. پس از نصب و اجرای نرم افزار، صفحه ای به نمایش درمی آید که شامل وضعیت باتری، وضعیت اتصال یا عدم اتصال به منبع برق و گزینه ای برای شروع تست باتری است.

برای آغاز عملیات تست، بهتر است باتری لپ تاپ شما کاملا شارژ شده و در وضعیت High باشد، همچنین اتصال کابل شارژ به برق نیز برقرار بوده و لپ تاپ تا پیش از شروع تست به برق متصل باشد. در پایان گزینه Begin test when disconnecting AC را فعال کرده و هر زمان که مایل بودید با قطع اتصال برق لپ تاپ، عملیات تست را آغاز کنید.

برنامه Battery Eaterمی تواند حداقل و میانگین زمانی را که لپ تاپ شما می تواند با باتری کار کند مشخص کند.

نرم افزار Battery Eater به گونه ای طراحی شده که با قطع برق، تصویری سه بعدی از یک باتری را روی صفحه نمایش به حرکت در می آورد و این تصویر به گونه ای طراحی شده است که هنگام نمایش آن، لپ تاپ از حداکثر ظرفیت پردازشگر مرکزی (CPU) و پردازشگر گرافیک (GPU) استفاده می کند. در چنین شرایطی آنقدر این تصویر نمایش داده می شود تا باتری لپ تاپ تخلیه شده و دستگاه خاموش شود و به این ترتیب مدت زمانی که دستگاه شما روشن می ماند، حداقل زمانی است که به طور تضمین شده می توانید برای استفاده از لپ تاپ با باتری در نظر بگیرید چرا که به گفته سازندگان این نرم افزار، شما هر استفاده دیگری که از لپ تاپ داشته باشید نیز به این میزان از توان باتری استفاده نخواهد کرد!

مطالعه با لپ تاپ

یکی دیگر از حالت هایی که این نرم افزار باتری لپ تاپ شما را بررسی می کند Reader’s Test نام دارد. در این حالت لپ تاپ شما در متوسط حالت مصرف انرژی مورد بررسی قرار می گیرد و به کمک آن می توانید میانگین زمان قابل استفاده از لپ تاپ به کمک باتری را مشخص کنید. برای استفاده از این نوع بررسی می باید روی گزینه Options کلیک کرده و Benchmark Mode را به حالت Reader’s Test تغییر وضعیت دهید. سپس گزینه Load Text را انتخاب کرده و یک فایل متنی را در برنامه فراخوانی می کنید. در نهایت با کلیک روی گزینه OK، فایل متنی به طور خودکار باز شده و در فواصل زمانی مختلف رو به پایین حرکت می کند و این عمل تا زمانی که باتری لپ تاپ شما تخلیه شود ادامه می یابد. نتیجه این بررسی نیز میانگین مدت زمان قابل استفاده از لپ تاپ توسط باتری است.

بیشترین زمان

اگر قصد دارید بدانید در بهترین حالت ممکن با کمترین میزان مصرف انرژی، لپ تاپ شما تا چه مدت می تواند با باتری روشن بماند، می توانید بررسی از نوع Idle test را انتخاب کنید. انتخاب این حالت نیز از بخش Options صورت می گیرد و نتیجه آن نیز حداکثر زمانی است که لپ تاپ شما با باتری قابل استفاده است.

مشاهده نتایج

همان طور که گفتیم عملیات بررسی باتری لپ تاپ شما در هر یک از حالت های بررسی تا زمانی ادامه می یابد که باتری لپ تاپ تخلیه شده و رایانه خاموش شود. در این صورت تمام برنامه ها بسته می شود و رایانه به حالت Hibernate می رود. اما نرم افزار Battery Eater برای جلوگیری از بروز مشکل و گزارش گیری دقیق، یک مرحله جلوتر از لپ تاپ شما عمل می کند و زمانی که تشخیص می دهد باتری لپ تاپ دیگر قادر به ادامه کار نیست یک گزارش از نتیجه بررسی صورت گرفته را در فایلی در محل نصب نرم افزار ایجاد می کند. وقتی شما به پوشه نصب نرم افزار مراجعه کنید فایلی با فرمت beg مشاهده خواهید کرد که این فایل حاوی نتایج گزارش بررسی صورت گرفته است. برای مشاهده این فایل می باید نرم افزار Battery Eater را اجرا کرده سپس این فایل را با عملیات کشیدن و رهاکردن به داخل محیط نرم افزار انتقال دهید. پس از انجام این کار نتیجه گزارش به طور خودکار توسط مرورگر اینترنتی شما نمایش داده می شود.

نکته: از آنجا که بررسی باتری تا زمانی ادامه می یابد که لپ تاپ خاموش شود و ممکن است خاموش شدن لپ تاپ بیش از ۳ تا ۴ ساعت به طول انجامد، پیشنهاد می کنیم این کار را در ساعات پایانی شب که به لپ تاپ نیاز ندارید انجام دهید و صبح روز بعد با روشن کردن لپ تاپ نتیجه کار را مشاهده کنید. توجه: دقت داشته باشید که قبل از اجرای عملیات تست، قابلیت هایی همچون خاموش شدن رایانه در صورت عدم فعالیت کاربر یا خاموش شدن صفحه نمایش و… در ویندوز غیرفعال شده باشند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی