انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 706)
سه شنبه 21/4/1390 - 18:1 -0 تشکر 338446
*واکنش سیّد حسن خمینی و محمّدرضا خاتمی به اظهارت فرمانده سپاه*

پس از آنکه فرمانده سپاه، شروطی را برای ورود خاتمی و اصلاح‌طلبان به انتخابات، تعیین کرد؛ سخنان وی واکنش‌هایی را برانگیخت.


 

به گزارش خبرآنلاین، حجت‌الاسلام سیّد حسن خمینی به اظهارات سیاسی اخیر سردار جعفری فرمانده سپاه واکنش نشان داد و خطاب به او نوشت:

"سردار عزیز، مگر شما خود و ارگان وابسته به خود را ملتزم به اصول انقلاب و دستورات امام نمی دانید؟!"

نوه‌ بنیانگذار جمهوری اسلامی، ضمن اشاره به وصیتنامه امام خمینی(ره) و تأکید ایشان بر عدم شرکت نظامیان در امور سیاسی، نوشت:

" در وصیّت امام به نظامیان آمده است: وصیّت اکید من به قواى مسلح آن است که همان طور که از مقررات نظام، عدم دخول نظامى در احزاب و گروهها و جبهه‏ها است به آن عمل نمایند؛ و قواى مسلح مطلقاً، چه نظامى و انتظامى و پاسدار و بسیج و غیر اینها، در هیچ حزب و گروهى وارد نشده و خود را از بازیهاى سیاسى دور نگه دارند. در این صورت مى‏توانند قدرت نظامى خود را حفظ و از اختلافات درون گروهى مصون باشند. و بر فرماندهان لازم است که افراد تحت فرمان خود را از ورود در احزاب منع نمایند. و چون انقلاب از همۀ ملت و حفظ آن بر همگان است، دولت و ملّت و شوراى دفاع و مجلس شوراى اسلامى وظیفۀ شرعى و میهنى آنان است که اگر قواى مسلّح، چه فرماندهان و طبقات بالا و چه طبقات بعد، برخلاف مصالح اسلام و کشور بخواهند عملى انجام دهند یا در احزاب وارد شوند که ـ بى‏اشکال به تباهى کشیده مى‏شوند ـ و یا در بازیهاى سیاسى وارد شوند، از قدم اول با آن مخالفت کنند. و بر رهبر و شوراى رهبرى است که با قاطعیت از این امر جلوگیرى نماید تا کشور از آسیب در امان باشد."

 

***

 

محمّدرضا خاتمی و دبیرکل سابق جبهه مشارکت هم  در نامه‌ای خطاب به فرمانده کل سپاه پاسداران در باره اظهارات اخیرش واکنش نشان داد و نوشت:

"ممکن است بفرمایید شما از کدام جایگاه سیاسی یا قضایی برای حضور یا عدم حضور یک شهروند در فعالیت سیاسی قانونی شرط تعیین می کنید؟!این موضع شما در کنار همه مداخلات سیاسی دیگر بر خلاف راهی است که امام برای نیروهای مسلّح بیان فرمودند.و اگر شما واقعا به امام معتقد هستید باید بدون درنگ از این موضع گیری ها دوری کنید."

 

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

شنبه 1/5/1390 - 11:34 - 0 تشکر 342551

فرمان و فتوای امام در امور سیاسی مختص كسانی است كه در همه امور از ان بزرگ مرد پیروی كرده و می كنند .نه اینكه هر وقت به نفعشان باشد مقلد و انكاه كه در پیروی از امر او سختی یا زیانی باشد .انتقاد .اقای خاتمی و امثال ایشان تا كی میخواهند براین باور باشند كه مردم نمی فهمند؟

يکشنبه 2/5/1390 - 16:59 - 0 تشکر 343225

قدیری ابیانه: از نظر خاتمی «جرج سوروس» باید در مسائل ایران دخالت كند نه سپاه
یك كارشناس مسائل سیاسی گفت: از نظر محمدرضا خاتمی و اطرافیان وی، جرج سوروس صهیونیست، اسرائیل، آمریكا و انگلیس باید در مسائل جمهوری اسلامی ایران دخالت آشكار داشته باشند، نه سپاه.
محمدحسن قدیری ابیانه كارشناس مسائل سیاسی و سفیر اسبق ایران در ‌‌مكزیك در گفت‌وگو با فارس، ‌به نامه ‌محمدرضا خاتمی خطاب به سردار سرلشكر جعفری اشاره كرد و با طعنه به وی‌ ‌اظهار داشت: حق با سخنان محمدرضا خاتمی درباره عدم دخالت سپاه در مسائل كشور است! چرا‌كه از نظر آنها جرج سورس صهیونیست، اسرائیل، آمریكا و انگلیس باید در مسائل جمهوری اسلامی ایران دخالت آشكار داشته باشند و منابع مالی اعضا و جریانات مورد نظر آنها را تأمین كنند.

وی كه با كنایه سخن می‌گفت، افزود: به ایرانیان و دلسوزان واقعی انقلاب چه ربطی دارد كه می‌خواهند جلوی نفوذ فتنه‌گران، جنایتكاران و دشمنان ملت را به بدنه انقلاب بگیرند تا انقلاب به دست ناهلان و نامحرمان نیافتد؟

این كارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: محمدرضا خاتمی همان كسی است كه در مصاحبه‌ خود با رسانه‌های خارجی نظام سلطنتی اسپانیا را الگوی حكومتی مناسب خود معرفی كرد و اطرافیان و هم حزبی‌های فراری او امروز به گرفتن عكس یادگاری با جورج بوش جنایتكار افتخار می‌كنند و امروز در رسانه‌های دشمن مانند VOA و BBC به یاوه‌گویی علیه ملت ایران مشغولند و از سران استكبار می‌خواهند كه ملت و نظام ایران را هر چه بیشتر تحریم كرده و حتی آنها را تشویق به حمله نظامی می‌كنند.

قدیری‌ابیانه با یادآوری اینكه محمدرضا خاتمی دبیركل حزب منحله مشاركت است كه از بازیگران اصلی فتنه ۸۸ بود، خاطرنشان كرد: حزب منحله مشاركت همان حزبی است كه علیرغم شعار ۸ ساله مردم‌سالاری جامعه مدنی و جمهوریت با وجود علم به شكست قطعی خود در انتخابات ۸۸، "شعار ننگین و دروغ تقلب " در انتخابات را همصدا با دشمن سر دادند؛ حال آنكه از قبل به شكست خود در مقابل رقیب آگاه بودند‌ و این عمل آنها به نوعی كودتا علیه جمهوریت، ‌مدنیت و مردم‌سالاری در كشور بود.

وی ادامه داد: حزب مشاركت همان حزبی است كه با تمام طیف‌های ضد‌انقلاب گره‌ خورد و به مشاركتی همه‌جانبه با ضدانقلاب اقدام كرد و به این وسیله نشان داد انتخاب نام مشاركت چه معنایی داشته است.

این كارشناس مسائل سیاسی در پاسخ به این سؤال كه علت سخنان خاتمی با وجود اینكه خود یكی از بازیگران فتنه ۸۸ بود، چه معنایی می‌تواند داشته باشد، پاسخ داد: چندی است كه در محافل و رسانه‌های غرب، سخن از اشتباه نسبت به امیدواری به فتنه سبز می‌شود. استراتژیست‌ها و مسئولان اتاق فكر فتنه در آمریكا به این نتیجه رسیدند كه فتنه سبز و بازیگران آن، مردگان سیاسی و عناصری بی‌تاثیر و فاقد توان حضور سیاسی برای مقابله و براندازی نظام جمهوری اسلامی هستند، بنابراین به این نتیجه رسیده‌اند كه دیگر از دور ریختن دلار‌های خود به وسیله اعطای آن به فتنه‌گران جلوگیری كنند.

قدیری‌ابیانه ادامه داد: امروز CIA‌،‌ موساد و سرویس جاسوسی انگلیس به شدت مورد انتقاد سران و حاكمان خود هستند كه چرا دلارهای آمریكا و غرب را صرف عناصر مدعی و ناكارآمد كرده‌اند و این در حالی است كه ایران در داخل كشور و منطقه و جهان روز به روز مقتدرتر و قدرتمندتر شده است، بنابراین این طیف و جریان شكست خورده برای از دست ندادن پشتیبانی‌های مالی و رسانه‌ای غرب سعی دارند به هر وسیله‌ای شده خود را زنده نشان دهند تا از آنها ناامید نشوند.

وی در ادامه سخنان خود سپاه را یكی از اركان اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: در اساسنامه قانونی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این نهاد موظف به پاسداری از انقلاب اسلامی مردم ایران، مبارزه با ضدانقلاب و مقابله با تجزیه‌طلبان است و طبیعتاً سخنان اخیر سردار جعفری بر اساس همین وظیفه قانونی بوده است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی تاكید كرد: قطعاً افرادی كه در فتنه ۸۸ و مسائل دیگر درگیر این‌گونه مسائل شدند، نه تنها نمی‌توانند نامزد انتخابات شوند بلكه باید دستگیر و به دلیل تلاش جهت كودتا و براندازی علیه نظام محاكمه شوند.

قدیری‌ابیانه افزود: حمله به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خط‌مشی سازمان‌های جاسوسی غرب است و این را نیز به صراحت اعلام می‌كنند، زیرا سپاه به‌عنوان نیرویی برخواسته از متن مردم و متشكل از نیروهای فداكار و ایثارگر مسئولیت حفاظت از انقلاب و دستاوردهای ارزشمند آن و مقابله با ضدانقلاب را بر عهده دارد.

يکشنبه 2/5/1390 - 17:10 - 0 تشکر 343236

سلام
بله،سپاهی که علناً دارد با این فرمان آیت الله خمینی(ره)که:
" وصیّت اکید من به قواى مسلح آن است که همان طور که از مقررات نظام، عدم دخول نظامى در احزاب و گروهها و جبهه‏ها است به آن عمل نمایند؛ و قواى مسلح مطلقاً، چه نظامى و انتظامى و پاسدار و بسیج و غیر اینها، در هیچ حزب و گروهى وارد نشده و خود را از بازیهاى سیاسى دور نگه دارند...."
مخالفت می کند،باید همه ی امور کشور را در دست بگیرد!

افسوس که آن کسی که این وصیّت و گوشزد را کرد،الآن در بین ما نیست وگرنه هیچگاه نمی گذاشت مملکت به دست کسانی افتد که دلسوزان واقعی مردم نیستن و فقط دلشان به حال منافع خودشان می سوزد!!!

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

يکشنبه 2/5/1390 - 17:18 - 0 تشکر 343242

به اقای قدیری ابیانه هم باید گفت:
این شمائید که می گویئد یا سپاه یا آمریکا و اسرائیل!
ولی در نظر مردم فهیم و باشعور ایران،هرکه بتواند دلسوز واقعی مردم باشد و فردی باکفایت و مدیر و مدبّری لایق باشد قابلیت مدیریت دارد.
نمی گویئم از آمریکا یا اسرائیل باشد،مگر در همین کشور آدم باکفایت کم داریم؟!!
مگر فقط سپاه و سپاهی می تواند حرف بزند؟!!
توروخدا بس کنید این حرفای غیرمنطقی و افکار اشتباه را!


یاد این داستان افتادم که به امام علی(ع)عرض کردند:یا أمیرمؤمنان!برای این منصب فلان فرد خیلی خوب است.
امام فرمودند:معیارتان چیست؟
عرض کردند:او رزوها روزه دار است و شبها عبادت می کند و فرد باتقوایی ست.
امام فرمودند:من برای انتخاب مسئولین به شایستگی و کفایت آنها نگاه می کنم نه به نماز و روزه شان!!!

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

دوشنبه 3/5/1390 - 1:30 - 0 تشکر 343409

اگر اما م در مقام ولایت امر کردند سپاه وارد گروههای سیاسی نشود امروز هم سپاه تحت امر فرماندهی کل قوا قرار دارد. سرادر جعفری هم بدون نظر فرماندهی کل قوا اظهار نظر نمی کنند نه محمد رضا خاتمی ونه سید حسن خمینی ونه هیچ کس دیگر تا وقتی ولایت حضور دارد طبق قانون اساسی حق اظهار نظر در این حیطه راندارند. اما خوب است این جمله امام را با دقت وتامل وکلمه به کلمه بخوانید بعد اضهار نظر کنید وصیّت اکید من به قواى مسلح آن است که همان طور که از مقررات نظام، عدم دخول نظامى در احزاب و گروهها و جبهه‏ها است به آن عمل نمایند؛ و قواى مسلح مطلقاً، چه نظامى و انتظامى و پاسدار و بسیج و غیر اینها، در هیچ حزب و گروهى وارد نشده و خود را از بازیهاى سیاسى دور نگه دارند...."حرف اما م عدم دخول سپاه در گروهها ی سیاسی است. نه عدم اشراف بر مسائل سیاسی، نه کنار کشیدن از صحنه سیاست . نه رها کردن گروههای معاند ومخالف سیاسی به حال خودشان تا هرغلطی که می خواهند بکنند. دین ما اجازه نمی دهد هیچ یک از افراد جامعه اسلامی در برابر مسائل سیاسی جامعه بی تفاوت باشند چه رسد به سپاه.
امام وارثان وصاحبان اصلی انقلاب را همان کسانی میدانند که 8سال در میدانهای جنگ جان دادند وجهاد کردندنام کامل سپاه "سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است " پاسداری از انقلاب میدان خاصی ندارد بلکه همه جا وهمه عرصه ها میدان پاسداری است. الان هم یکی از میدانهای پاسداری میدان سیاست است ودشمنان این میدان هم پیاله های جورج سورس یهودی هستند.هیچ عقل سلیمی اجازه نمی دهد این افراد به صحنه سیاست باز گردند

ونکته آخر حفظ جان وبه بهای کم نفروختن جان از تعالیم دین مقدس اسلام است ووسپاهی جان خود را در میدان انقلاب به تاراج گذاشته ونمونه این جانفشانی همین شهدایی هستند که در قم تشییع شدند مثل خاتمی با جرج سورس طرح انقلاب مخملی نریخته تاصلاحیتش را از دست بدهد .
جمهوری اسلامی ایران مانند سایر نظامهای حکومتی نیست تا سربازش به صرف سربازی در میدان  رزم بجنگد ووسیاسیون هم حکومت کنند. اینجا پاسداری از انقلاب مهم است اگر میدان جنگ باشد پاسدار انقلاب لباس رزم می پوشد. اگر سازندگی باشد اسلحه اش بیل ولدر وبلدزر میشود اگر بحث نهضت نرم افزاری باشد سنگر پاسدار دانشگاه است واگر صحنه سیاست میدان کارزار باشد پاسدارانقلاب تحلیل گر سیاسی وافشاد کننده دست نا پاک خائنان ووطن فروشان وهم پیمانان جورج سورس وشاگردان مکتب جین شارپ است. حکم پاسداری چیزی جز این نیست اگر خیلی با این مفهموم مشکل دارید بهتر است به جای استفاده ابزاری از نام امام وانقلاب صادقانه حرف دلتان را بزنید .

دوشنبه 3/5/1390 - 14:54 - 0 تشکر 343628

ونکته آخر حفظ جان وبه بهای کم نفروختن جان از تعالیم دین مقدس اسلام است ووسپاهی جان خود را در میدان انقلاب به تاراج گذاشته
______________________________________________
آیا فقط سپاهی جان خود را رد میدان انقلاب به تاراج گذاشت؟!!!
پس ارتش چی؟
آن زمان که ارتش و ارتشی بود،سپاه و سپاهی کجا بود؟
خودم از قشر ارتشی هستم و می دانم آن جانفشانی ها و ازخود گذشتگی هایی که ارتش در 8سال جنگ تحمیلی کرد،بیشتر از سپاه و بسیج بود.
فکر می کنید تاکتیک های جنگی و دفاعی و نظامی را چه کسانی به بسیجی و سپاهی که می خواستن در عرض چندین هفته تفنگ به دست گرفتن و تیراندازی و...رو یاد بگیرن،آموزش داد؟
پس اگر بنا به کفایت و لیاقت باشه،ارتش از جهت قدمت و کفایت و کاآمدی بسی یالاتر از سپاه است!
امّا خدا می دونه پشت پرده چیه که ارتش حقّ دخالت در سیاست و به قول شما اشراف سیاسی رو نداره،امّا سپاه داره و اونقدر از خودش مطمئنّه که یه سردارش میاد و در کمال تعجّب همگان برای نامزدهای انتخابایت دوسال اینده خطّ و نشان می کشه!!!

ایا واقعاً امام خمینی(ره)از این کارا راضین؟
از بی عدالتی و تبعیض بین قوای مسلّح مملکت راضین؟
از پایمال شدن حقوق راضین؟
من که فکر نمی کنم اینطور باشه!

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

سه شنبه 4/5/1390 - 1:36 - 0 تشکر 343868

خانم لاهوت لطفا وقتی جواب منطقی ندارید بحث را منحرف نکنید. کجا ی حرف من به معنای نادیده گرفتن فدا کاری واز خود گذشتگی ارتش بود؟اصلا این بحث چه ربطی به حرفهای شما دارد. جالب است خودتان حرفهایی را از جانب بنده مطرح کرده اید بعد پاسخگوی خودتان هم بوده اید ودر نتیجه نهایی بنده را محکوم می کنید!!!! حرفهای بنده مربوط به دهه 60 نیست که الان آن را تحریف کنید .از حرفهای بنده 24 ساعت بیشتر نگذشته جلوی چشمتان هم هست خودم هم حی حاظر هستم پس لطفا حرفهای بنده را جلوی چشم خودم تحریف نفرمایید .

خیلی خنده دار است بنده می گویم هیچ یک از احاد جامعه اسلامی نمی توانند در برابر مسائل سیاسی بی تفاوت وبدون موضع معین باشند جنابعالی می شنوید ارتش حق دخالت در سیاست را ندارد !!!!

نه خیر خانم محترم حرفم را با عبارتی دیگر بیان می کنم: بهای جان برای سربازان زیر پرچم انقلاب اسلامی ایستادگی دولت بر اصول اعتقادی آنان است. تا زمانی که نظام در مسیر اسلام حرکت می کند خدمت این افرد وجهه شرعی دارد و الا نه . پس به همین خاطر نظامی ایرانی (اعم از سپاه ، ارتش ،نیروی انتظامی)در هرلحظه لازم است تا جهت گیری نظام را رصد کند تا جانش را مفت بر باد ندهد. هیچ کس هم نمی تواند بگوید تو فقط خون بده کاری به کار سیاست نداشته باش بگذار سیاسیون حکومت خودشان را بکنند امروز این جناح فردا آن جناح اگر هم روزی در خواب وخیالها ی تعبیر ناپذیرماوبا انقلابهای رنگی ومخملی... حکومت عوض شد تو ملزم به خدمت به وطنت!!! هستی وتابع حکومت.

امام هم چنین حرفی نزدند اگر واقعا نظر امام چنین بود نباید اجازه میدادند در دهه شصت سپاه با منافقین برخورد کند چون آنها هم مانند فتنه گران امروزی ادعای مبارزه سیاسی داشتند که منجر به حوداث خرداد وتیر سال 60 شد.ولی اگر به تاریخ مراجعه فرمایید مبینید که ریشه این گروهک تروریستی را سپاه در ایران خشکاند. خانم عزیز اگر فلسفه این حکم امام را نمی دانید بگذارید خدمتتان عرض کنم: بعد از تشکیل سپاه ازمجموع دوازده گروه مبارز قبل از انقلاب بعضی از افراد عضو سپاه با گروه مجاهدین انقلاب اسلامی وبعضی از گروههای دیگر همچنان مر تبط بودند ودر آن عضویت داشتند که اما م فرمودند اعضای سپاه تنها می توانند عضو سپاه باشند ودر هیچ گروه سیاسی دیگری نمی توانند عضو باشند ودر وصیت نامه شان هم بر این موضوع تاکید کردند. تفاوت عدم عضویت در گروههای سیاسی با کناره گیری از صحنه سیاست زمین تا آسمان است. تبعیض بین نیروهای مسلح از آن ادعاهای بدون سند وخنده دار برای القای شکاف واختلاف بین قوای نظامی ایران است مطمئن باشد که سپاه وارتش تحت امر فرماندهی کل قوا یکپارچه ومتحد مشغول خدمت به اسلام وانقلاب هستند. شماهم لطفا درشیپور اختلاف ننوازید. اگر هم وقت کردید وبه رسانه های ایران مشکوک نیستد اخبار این روزها را گوش کنید تا متوجه اهمیت ارتش وتوانمند سازی این ارگان نظامی  در نظام جمهوری اسلامی شوید ونکته دیگراینکه  در چینش نیروهای نظامی ایران: از زمانی که فرماندهی معظم کل قوا برای ارتش فرماندهی کل معین کردند،یعنی چیزی حدود ده دوازده سال پیش تاکنون رتبه ارتش بالا تر از سپاه است . شما لطفا کاسه داغتر از آش نشوید

امارضایت وعدم رضایت امام: باور کنید دغدغه شما خط امام نیست مشکل شما عدم درک صحیح از ولایت در اسلام وتشیع است اگر مواضع امام محترم وواجب الاطا عه بود وامروز قابل احترام وشاخص حرکت صحیح نظام به خاطر ولایت داشتن ایشان بر جامعه مسلمین بود واکنون این ولایت را امام خامنه ای حفظه الله (تا کور شود آنکه نتوان دید ) دارند
ولایت شاخص حرکت وجهت گیری ما است مشکل شما از اینجا شروع شد که بعضی از حوادث با عقلتان ودید گاهای تان منطبق نشد واتفاقا دیدید جهت گیری ولایت هم با شما متفاوت است آن وقت جنابعالی به جای اینکه ولایت را مبنا قرارداده خودتان برآن منطبق کنید دریافتهای خودتان را مبنا قرارداده وانتظار داشتید ولایت بر شما منطبق شود.


این حرفهارا نزدم تا شاید بر شما تاثیری گذاشته باشم الا ن احتمالا با خواندن این عبارت داغ می کنید ویکی از این دوکار را انجام می دهید. کل بحث را بدون پاسخ می گذارید تک جمله ای از آن را انتخاب کرده وبا بُلد کردن آن جهت گیری بحث را عواض می کنید یا اینکه کلا منکر اصل ولایت ولایت پذیری ولایت فقیه ومصداق آن در شرایط فعلی می شوید. هر حرفی بزنید یا نزنید وحتی بحث را بدون پاسخ رها کنید برای بنده اهمیتی ندارد چون حرفم را در این بحث زده ام شما هم هرچقدر دوست دارید سفسطه ومغلطه کنید مراجعان به این بحث وپاسخهای بعدی شما را هم ارجاع میدهم به سه پاسخی که در این بحث داد ه ام.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.