انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 7870)
شنبه 25/12/1386 - 9:32 -0 تشکر 33773
کار تفریح زندگی

سلام

حتما خیلی از شما مطلب کار تفریح زندگی رو در سایت خوندید.

جای خالی تفریح در زندگی خیلی از ماها حس میشه. پتانسیلهای زیادی هم هست که میشه ازشون استفاده کرد. به بهونه ی سال نو و داشتن فرصت بیشتری برای فکر کردن میتونیم با هم بیشتر در مورد این پتانسیلها فکر کنیم تا حتی شاید بتونیم کارهای خاصی انجام بدیم.

اصلا خودتون رو دست کم نگیرید! میخوایم ذهنها رو پرواز بدیم و هر چی که به ذهنمون میرسه رو در مورد پرورش دادن ایده هایی که تو اون مقاله گفته شده مطرح کنیم.

در صورتی که این روال خوب پیش بره، به افرادی که ایده های بهتری بدن و بهتر بتونن در پرورش ایده های اسم برده شده و حتی عملی کردنش کمک بیشتری بکنن جوایز نفیسی داده خواهد شد.

منتظر شما هستیم

شنبه 25/12/1386 - 21:36 - 0 تشکر 33857

سلام

به نظر من ایجاد مسابقه های طراحی عکس به مناسبت های مختلفی که در سایت

وجود دارد  کار خوبی است

قبل از فرا رسیدن مناسبت اعلامیه ای روی سایت قرار داده ودرخواست عکسهای

کاربران را بکنید ودر نهایت عکس ها را روی سایت قرار دهید

با تشکر

C:\Documents and Settings\dr\Desktop\kart\کارت پستال نو1روز 13.jpg

msp 

يکشنبه 26/12/1386 - 10:30 - 0 تشکر 33928

یک هفته کار سمی و فکری سنگین، دست و پنجه نرم کردن با سختیها ، از میان برداشتن موانع، مشاهده دود و دم خیابان ها ، دیوار های بلند سیمانی شهر، آسفالت سیاه خیابان ها ، رفت وآمد در ترافیک سنگین شهر، سرو کله زدن با این و آن،تحلیل رفتن انرژی  و خلاصه هلاک و خسته از زندگی صنعتی و ماشینی سر می شود تا برسیم به آخر هفته؛

اکنون پرسش این است که بهترین راه بدر کردن خستگی ها کدام است؟

میخواهیم نفسی تازه کنیم، قوای تحلیل رفته را از نو باز سازی کنیم ؛ چه کنیم؟؟

گروهی میخوابند،

گروهی به تلویزیون پناه میبرند، یا به سینما

بعضی ها وبگردی میکنند تا مگر که در شبکه یک سرگرمی مجازی مناسب پیدا کنند.

خیلی هم همت کنند بخشی از مردم گیوه شان را نوار میکنند و میزنند بیرون به قصد پارک یا بستانی نزدیک منزل تا به جای تصاویر، واقعیات طبیعی را از نزدیک مشاهده کنند.

اما این بعد از چند بار امتحان تکراری نمی شود؟؟

بنا بود راه بهتر را پیدا کنیم. آیا این فقط در میان راه های تجربه شده یافت میشود؟؟

یا می توان طرحی نو درانداخت؟

در اینجا می خواهیم چنین طرحی را با کمک شما سازمان دهیم حتی اگر طول بکشد .شاید اگر طرح فکر شود ، آن هم با فکر و خردجمعی ، در اجرا کمترین هزینه را داشته باشد تا آنکه چیزی با عجله تدوین شود و به دلیل کاستی هایش خراب شود.

باشد که اگر روزی قرار به پیاده سازی بود مسئول مربوطه کمترین ایرادی در آن نبیند.

طرح نو

ما می گوئیم شهر های بزرگ کشور که بیشتر دچار چنین مشکلاتی هستند بیایند مزیتهای طبیعی زیست محیطی اطراف خود را شناسایی کنند و ببینند به منظور برخورداری از تفریحات سالم برای جریان یک زندگی پرنشاط با امکان انتخاب چند گزینه ای در حالت بهینه به فراخور حال هر گروه اجتماعی چه کاری می توان کرد.

مثلا تهران:

نمی خواهیم  ساعت ها در پیچ و خم جاده های شمال باشیم مگر همه زیبایی ها فقط در جنگل و دریای شمال است؟

کویر هم سینه ای پر از اسرار مگوی طبیعت است؛ شبش و روزش هریک سرّی دارد. فراخ است و بی انتها، نظر های بلند در کرانه های بیکرانش تامین میشود.

سینه ی وسیعش جای تفریحات استثنایی است که در شهر ها با محدودیت جا و در هم لولیدن ها اصلا مجال آن نیست.

نمونه ای از آن ها:

*ماشین سواری، موتور سواری، و مسابقات آن ها مثل رالی با امکان پرش های هیجان آفرین روی تپه ماهور ها با اندک هزینه آماده سازی.

*شتر سواری و مسابقه ی آن

*رصد آسمان زیبا و بی کران در عمق کویر دور از شهر و در شب ها ابتدا در اتاقکی ساده با تلسکوپ های نه چندان گران

رصد

*باغ وحش ملی ترجیحا از حیوانات سازگار با زادبوم کویر در بخش های حفاظت شده و در مواردی سازگاری محیط برای تنوع بیشتر جانوران

*ترتیب میدان مناسب برای مسابقات دسته جمعی

*تور تفریحی علمی کویر شناسی

*اردو های زمانبندی شده زندگی در کویر

*اقبال بنگاههای کوچک و بزرگ اقتصادی برای حضور در صحنه مبادلات اقتصادی مثل بانکها و شرکتهای خدماتی

...

بقیه طرح و جزئیات آن را شما پیشنهاد کنید.

طوری که طرح  جامعی بدست آید،جانمایی ها منطقی باشند، بدون آنکه نیاز باشد چیزی خراب شود و در موقعیتی دیگر باز ساخته شود.

سحر کویر باید در پیش چشمان شهروندانمان رمز گشایی شود.

خاصیت های زیادی از این ناحیه نیز می شود از جمله

*تداول ثروت در جامعه و سرازیر شدن آن از سوی قشر های مرفه با جانب تنگدستان

*تامین اشتغال برای گروه های تنگ دست

این موضوع یعنی شماره مزیتهای دیگر طرح هم باشما

دوشنبه 27/12/1386 - 18:36 - 0 تشکر 34172

سلام

من میگم خوبه اردوهای استانی  و کشوری برگزار کنید

سه شنبه 28/12/1386 - 16:40 - 0 تشکر 34297

خیلی وقت بود وقت نمی کردم حتی یه سر به صفحه اصلی تیبان بزم با اینکه کارم طوریه که تمام روز با اینترنت سر و کار دارم. به طور اتفاقی به این لینک هدایت شدم که دیدم بحث کار تفریخ زندگی شروع کردید وقتی دیدیم گفتم حیفه که نظرم رو نگم چون من داشتم فکر می کردم که تفریح کار زندگی نه کار تفریح زندگی.

تفریح کلا" کار زندگیه چون اگه حذف کنید این یک قلم جنس روهمه چیز به هم تو زندگی می ریزه اما اگه به خاطر تفریح همه چیز حذف کنید از نظر من زیاد نمی تونه بد باشه. حالا تفریح کار زندگیه با کار تفریح زندگی، انسان آزاد هست که هر چی دوست داره از یک جمله یا حرف برداشت کنه حالا من اینطوری بیشتر لذت می برم که بگم تفریح کار زندگی. اگر کار تفریح زندگی بشه که من از کار خسته می شم و این انرژی که الان دارم خرج می کنم رو دیگه نمی تونم داشته باشم. حالا مهم نیست که زندگی کار تفریحشه یا تفریح کار اون اما اینا رو گفتم که یه ذره برید تو فکر بعدش یه دفه بگم سال نو همتون مبارک . 

چهارشنبه 29/12/1386 - 22:4 - 0 تشکر 34387

سلام عید بر شما و همکارانتان مبارک

یه ایده:

به نظر من رفتن به کوه تبیانی ها در آخر هفته بد نیست

مثلآ هر چند هفته در سایت اعلامیه قرار داده واز کاربران دعوت شود تا به این اردو بیایند تا هم کاربران تبیان هر شهر با هم بیشتر آشنا شده وهم تفریح خوبی است

در اعلامیه محل تجمع کاربران در  شهرها  مشخص شود تا کاربران هر شهر در محل جمع شوند و دسته جمعی به کوه بروند  

با تشکر فراوان  

msp 

پنج شنبه 1/1/1387 - 15:25 - 0 تشکر 34414

به نظر من اگر كسی بتونه در ایام بیكاری یك ورزشی را انجام بده خیلی خوبه،نه اینجور ورزشهایی كه بری تو بیابون برای رصد ستاره ها یا مسابقه رالی روی تپه ها كه اینها برای ادمهای خیلی پول داره  نه ادمهای معمولی مثل من و ... مثلا اگر هیجان میخوان میتونن برن توی پاك سوار كشتی مرگ بشن كه هزینه زیادی ندارهامثال اینها اگر بتونن یك ورزش رزمی را ادامه بدهند  خیلی هیجان در این ورزشها وجود داره چون من خودم یك ورزش رزمی كار میكنم و پر از هیجان است.با تشكر از مدیر سیستم كه اجازه دادند عقیده های خودمون را اینجا بگیم  الهم عجل لویك الفرج

جمعه 9/1/1387 - 11:27 - 0 تشکر 34962

سلام

یک توضیح برای دوستانی که مایل به شرکت در این بحث هستند وارد کنیم که بحث بهتر جهت دهی بشه.

فرض کنید که ما این پتانسیل رو دریافتیم و مثلا میخوایم اون پیست موتور سواری که اتفاقا امکانات زیادی هم لازم نداره رو ایجاد کنیم و شما هم یکی از مجریان و مدیران این طرح هستید. به نظر شما چه نکاتی باید لحاظ بشه و هر مسئله ای که باعث میشه یک طرح کامل برای این کار ایجاد بشه رو بفرمایید.

در یک مبحث دیگه در این انجمن هم اعلام کردیم که در صورتی که مباحث وارد شده توسط دوستان بتونه طرح رو به نقاط مثبتی برسونه به افرادی که سهم قابل توجهی داشتند هدایای ارزنده ای اهدا خواهد شد.

چند نمونه رو به عنوان کمک عرض میکنیم که دوستان هم دیدشون بازتر بشه.

مثلا در ایجاد محلی برای رصد ستارگان باید این نکته در نظر گرفته شود که از محدوده ی شهری دور باشد تا نور شهر بر دیدن ستارگان اثر منفی نداشته باشد.

یا بر فرض نقطه ی خاصی از فاصله ی تهران تا قم برای ایجاد پیست موتور سواری مناسب است

و...

موفق باشید

دوشنبه 12/1/1387 - 18:35 - 0 تشکر 35220

سلام.....

زندگی همش رمز و راز و فقط نیاز به یك رمزگشایی ساده داره؟؟!!

میشه رفت به عیادت بیمارن.سالمندان.معلولین.جانبازان

سه شنبه 13/1/1387 - 19:43 - 0 تشکر 35309

به نام خدا سلام بر اهل صلح دوستی انسانیت
یالله با اجازه وارد بحث میشم.بعد از خوندن کل تاپیک چند تا دیدگاه تو ذهنم به وجود اومد.دیدگاه اول اینکه آدم بعد از یه هفته تلاش و کار و خستگی بهترین و ارزون ترین راهی که می‌تونه انجام بده اینه که آخر هفته پاشه بره به نزدیک ترین کوه اطراف خونش، با یه حساب سر انگشتی تو همین تهران خودمون با کمتر از هزار تومن میشه رفت دربند. اگه اوضاع مالی زیاد جالب نیس میشه با یه 2 سه تا لقمه شتری شامل نون و پنیر و سبزی، با یه بطری آب کل داستان رو بست و یه آخر هفته توپی رو پشت سر گذاشت.به نظر من کوه یکی از ابزارهای ارزون قیمت پر روحیه اکتیو و بسته به افرادی که باهاشون میری کوه خنده دار میتونه باشه و این به نظرم یکی از بهترین روش هاستحالا پیشنهادی که دارم در این مورد تبیان میتونه هر هفته برنامه کوه‌نوردی داشته باشه هفته اول آقایون هفته بعدش خانم ها و به همین روال این هم یه دور هم جمع شدن قشنگیه هم تبیان در کل مسیر میتونه نسبت به اهدافش با کاربرانش بیشتر صحبت کنه و این تعامل خیلی به فعال تر شدن بچه ها میتونه کمک کنه.از روش‌های دیگه اینه که دوستان در هر فصل یا هر نیمسال یه مسافرت زیارتی تفریحی و یا تحقیقاتی تفریحی رو میتونن بوجود بیارن، مثلا بازدید ازمناطق جنگی در عید به همراه دوستان تبیانی فک کنم خیلی شیرین باشه و یا بازدید از دریاچه ارومیه و پرداختن به مسئله زیست محیطی اون منطقه و .... که البته برای برگزاری این مورد نیاز به هماهنگی ها و کارای زیادی داره.

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

سه شنبه 13/1/1387 - 19:43 - 0 تشکر 35310

دیدگاه دوم اینکه برای برگزاری مسابقه رالی و موتور سواری شاید نیاز آنچنانی به محیط نباشه ولی در عوض نیاز الزامی به یک عدد اتومبیل کاملا مجهز و یا یک موتور کاملا مجهز هستش، احیانا اگه ما بخوایم با ماشین خودمون یه دونه از این افکت‌ها مثل همین پریدن از روی تپه رو اجرا کنیم ماشین برای یه تعمیر اساسی ناز میره تعمیر گاه ، و یا مثلا همین رصد آسمان خودش کلی تجهیزات میخواد.و آما دیدگاه آخر ، اینکه گفتین اگه ما این پتانسیل رو داشته باشیم خدمتتون عرض کنم بله اگه باشه میشه کارای مهندسی بعدیش رو انجام داد، که ایشالله اگه عمری بود مورد بررسیش قرار میدم و خدمتتون عرض می‌کنم.ولی یه پیشنهاد خوبی دارم که هم به قول شما کویرش وجود داره و هم به قول من نیازی به اتومبیل های مجهز نیست، در قسمتی از کویر که سطح همواری داره و با چند عدد اتومبیل از رده خارج شده میشه یه مسابقه‌ی مهیج اتومبیل رانی رو برگزار کرد .از اونجایی که تو کشور ما کلی ماشین اسقاطی وجود داره و از اونجایی که دولت برای این ماشین ها تا حدود 1 میلیون الی 1.5 میلیون میده میشه با برگزاری این مسابقات هم به برندگان ماشین های نوی اهدا کرد و هم یه مسابقه‌ای برگزار کرد.همون طور که گفتم این جور مسابقات از اونجایی که سرعت زیادی درشون نیست نیاز به مساحت زیادی ندارن (الآن من دقیقا مقیاس ها تو ذهنم نیس برا همین نمیتونم یه عدد نزدیکی رو تخمین بزنم ولی فک کنم دیگه ماکسیموم با 2 الی 4 کیلومتر مربع بشه جمعش کرد) و برای مجهز کردن اتومبیل ها به هیچ چیزی نیاز نیست جز تقویت اتاق این ماشین ها و البته استفاده از یه سری لاستیک ها ولی خرجش مطمئنن زیر 100 هزار تومن میشه، اگرم برای بنزین مشکل بود میشه از موتور های دیزلی روی این اتومبیل‌ها استفاده کرد.خلاصه اینم پیشنهاد های من اگه نظری در مورد حرفام داشتین خوشحال میشم بشنوم. مراقب خودتون باشید

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.