انجمن ها > انجمن امور تربیتی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
امور تربیتی (بازدید: 403)
دوشنبه 6/4/1390 - 11:33 -0 تشکر 337516
همه ما در بعضي مواقع دروغ مي گوييم و مي كوشيم در

همه ما در بعضي مواقع دروغ مي گوييم و مي كوشيم دروغهايمان را توجيه كنيم ولي وقتي كودكمان دروغ كوچكي مي گويد عصباني مي شويم!!!!! فهم تفاوت ميان واقعيت و دروغ در كودك نياز به زمان دارد.كودكان تا حدود 4 سالگي بر اساس خوشنودي والدينشان رفتار مي كنند.بنابراين وقتي كودكي ميداند گلدان شكسته مادرش را عصباني مي كند مي گويد گلدان را نشكسته.دروغگويي در سنين مختلف تعابير مختلفي دارد.وقتي كودكتان دروغ مي گويد آن را مشكل شخصيتي نپنداريد.بلكه از راههايي استفاده كنيد كه كودك بتواند بر حسب فهم و دركش راستگو باشد.بچه ها به دلايل مختلفي دروغ مي گويند.دروغ مي گويند تا والدينشان را راضي نگه دارند،تا تنبيه نشوند،تا عدم كفايت خود را بپوشانندو يا حتي به تقليد از والدين مرتكب چنين عملي مي شوند. به نظر شما چگوئه ميتوان اين مشکل بچه ها را حل کرد؟

دوشنبه 6/4/1390 - 11:39 - 0 تشکر 337519

در پايان ذكر چند نكته ضروري است. -دروغگويي را رفتاري زودگذر تلقي كنيد كه با برخورد مناسب و ايجاد اعتماد برطرف خواهد شد. -هر گز به كودك برچسب "دروغگو" نزنيد. زيرا به اين صفت عادت مي كند و رفتار ناشايستش را تغيير نمي دهد. -هرگز به او نگوييد" هفته آينده به مسافرت مي رويم ولي به مدرسه ات مي گوييم تو مريض بوده اي".اين باعث مي شود او هم براي رسيدن به خواسته هايش دروغ بگويد. -اگر در حضور ديگران دروغ مي گويد تا خود را فردي شايسته نشان دهد ،در مقابل ديگران با او برخورد نكنيد و در تنهايي با او صحبت كنيد. -از خود بپرسيد در صورت روبرو شدن با دروغ كودك چه رفتاري خواهيد داشت.در اين صورت پيش از آنكه با دروغ مواجه شويد سعي كنيد واكنش خود را تعيين كنيد.

سه شنبه 7/4/1390 - 12:31 - 0 تشکر 337763

سلام در اغلب مواقع بچه هاي ما براي اينکه سرزنش يا تنبيه نشن به دروغگويي روي ميارن ، ما مي تونيم با اطميناني که در مورد تنبيه نشدن به اونا ميديم ،و تشويق اونا در مواقعي کا راست ميگن ، تا حدودي اين رفتار رو کم کنيم .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی