انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 321)
جمعه 3/4/1390 - 8:20 -0 تشکر 336746
«اقتدا به يک تاجر مومن»

  «اقتدا به يک تاجر مومن» ميرزا حسين نوري، به نقل از سيد مرتضي نجفي در المستدرک مي‌نويسد: روزي شيخ جعفر کاشف‌الغطا براي نماز ظهر، تاخير کرد و به مسجد نيامد، مردم که از آمدن شيخ نا اميد شده بودند، شروع به خواندن نماز فرادا کردند، در همين هنگام شيخ وارد مسجد شد و با ناراحتي، مردم را ملامت و سرزنش کرد که چرا نماز را به فرادا مي‌خوانيد؟! مگر يک نفر عادل بين شما وجود ندارد به او اقتدا کنيد؟! بعد از اين گفتار، پشت سر يکي از تاجرين مومن ايستاد و به او اقتدا کرد مردم نيز با ديدن اين صحنه به آن تاجر، اقتدا کردند، شخص تاجر که شيخ به او اقتدا کرده بود چنان شرمنده شد که نمي‌دانست چگونه نماز را تمام کند. بعد از نماز با حالت عرق‌ريزان، نزد شيخ نشست و عرض کرد شما با اين عمل خود، مرا کشتيد، شيخ به او فرمود بلند شو و نماز عصر را نيز اقامه کن. شخص تاجر عرض کرد: مرا چه به امام جماعت، شيخ فرمود، بايد نماز عصر را بخواني اما او با تضرع مي‌گفت: مرا از اين کار معاف کنيد من قدرت اين کار را ندارم. شيخ فرمود: يا بايد نماز عصر را بخواني، يا دويست شامي (پول رايج آن زمان) براي فقرا بدهي، تاجر مومن نيز اين پيشنهاد را پذيرفت و پول تقديم کرد و شيخ نيز با فراخواندن فقرا، همه پول‌ها را بين فقرا تقسيم نمود سپس نماز عصر را اقامه کرد. (دويست شامي، نزديک به دو هزار دينار است). منبع 

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

جمعه 3/4/1390 - 17:44 - 0 تشکر 336861

منم خيلي ناراحت ميشم وقتي ميبينم امام جماعت مسجد که نمياد همه فرادا مي خونن...خيلي بهتره که امام جماعت خودش يه فرد ديگه رو که ميدونه آدم عادلي هست به عنوان نايبش انتخاب کنه وقتي که نتونست بياد همه به اون اقتدا کنن

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

جمعه 3/4/1390 - 18:54 - 0 تشکر 336872

وحيد عزيز همين مطلب را با امام جماعت مشورت کنيد قطعا استقبال مي کنند التماس دعا

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی