انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 337)
پنج شنبه 16/4/1390 - 21:23 -0 تشکر 335640
چرا یکباره اعتصاب غذا در زندان پایان یافت
تصویر بزرگ

۱۲ نفر از زندانیان فتنه ۸۸ از حدود سه هفته پیش اعلام کردند که در اعتراض به فوت هاله سحابی و هدی صابر "اعتصاب غذا"ی خود را آغاز کرده اند.
به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از جهان پس از آنکه محافل غربی و ضدانقلاب یک موج تبلیغاتی در تبلیغ و پوشش این خبر به راه انداختند، این اعتقاد تقویت شد که پروزه اعتصاب غذا غیر واقعی و تبلیغاتی است.

اما در شرایطی که به نظر می رسید تبلیغات رسانه های مخالف نظام بر روی این موضوع قابل قبول و فضا در جهت تحریک جریان فتنه و فعال سازی آن در حرکت است، این ۱۲ زندانی به یکباره دست از اعتصاب غذا کشیدند.

آنان که پیش تر تاکید کرده بودند از ادامه این راه کوتاه نخواهند آمد، ناگهان عنوان کردند که در پاسخ به درخواست حامیانشان از ادامه اعتصاب منصرف شده اند.

جالب آنکه چند زندانی رجایی شهر هم که سه روز پیش از پایان این اعتصاب غذا به زندانیان اوین پیوسته بودند، یک روز بعد دست از آنچه اعتصاب غذا اعلام شده بود، کشیدند تا پرسش های مختلفی درباره پشت پرده این دو اعتصاب غذا شکل بگیرد.

پاسخ این پرسش ها در خبری نهفته است که اخیرا یک منبع آگاه به جهان داد.

وی خبر داد که زندانیان مدعی اعتصاب غذا که حال و روزشان در رسانه های بیگانه و ضدانقلاب دردناک و اسف بار توصیف می شد، حتی به اعتصاب غذای "تر" هم پایبند نبودند و وعده های غذایی خود را به طور کامل برقرار و مصرف می کردند.

این منبع با بیان اینکه "آنان نیازهای خود را از درون زندان تهیه می کردند"، اعلام کرد: در روزهای آخر یک نهاد مسوول قصد داشت از غذاخوردن زندانیان فیلم تهیه کند و در اختیار رسانه ها قرار دهد.

البته پیشین از این نیز ادعای اعتصاب غذا زندانیان با توجه به پیشینه اپوزیسیون در اعتصاب غذا و انتشار عکس هایی که از اضافه وزن و سفره مطلوب غذایی آنان حکایت می کرد، با تمسخر بخشی از اپوزیسیون خارج نشین هم روبرو شده بود.

گفتنی است، جمعی از نمایندگان مشارکتی مجلس ششم در راستای افزایش فشارهایشان علیه نظام و مسئولان ارشد آن، طرح روزه‌ سیاسی و استعفا را به سناریوی تحصن افزودند. اما انتشار عکسی درخصوص شروع روزه‌ سیاسی متحصنین در صفحه ‌نخست روزنامه شرق، خشم بسیاری را برانگیخت و در عین حال موجب انبساط خاطر عده ای دیگر شد.

در این عکس، محسن میردامادی، رئیس کمیسیون امنیت مجلس ششم، در حالی که روی میز غذای او خوردنی‌ها و نوشیدنی‌های متعدد خودنمایی می کرد، به تصویر کشیده شده بود و شرق تیتر «آغاز روزه‌ سیاسی متحصنین» را برای آن انتخاب کرده بود.

این عکس شرق آنقدر بر حرکت سیاسی مشارکتی ها تاثیر منفی گذاشت که حتی پوزش فردای روزنامه هم نتوانست عصبانیت همفکرانش را اندکی کاهش دهد.
 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی