• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1225)
چهارشنبه 22/12/1386 - 10:48 -0 تشکر 33431
فشار صدا و سیما به هنرمندان

فقط صدور یک بیانیه حمایت آمیز از سوی 170 تن از هنرمندان، بازیگران سینما و تلویزیون به نفع اصلاح طلبان کافی بود تا صدا و سیما وارد کارزارهای انتخاباتی شود و هنرمندان یاد شده به خاطر حمایت از اصلاح طلبان با عدم امنیت شغلی روبه رو شوند.مسوولان صدا و سیما تا پیش از این هر نوع موضع گیری انتخاباتی به نفع جریان اصولگرایان را تکذیب می کردند و اعتراض اصلاح طلبان را وارد نمی دانستند اما اینکه تعدادی از هنرمندان، بازیگران و کارگردانان مشهور و نامی کشور اعلام کردند به خاطر ممانعت از تداوم سیاست های اشتباه،در انتخابات مجلس هشتم به نفع اصلاح طلبان رای خواهند داد، واکنش مسوولان صدا و سیما را به دنبال داشت. چند تن از امضاکنندگان این بیانیه در تلویزیون ظاهر شدند و به اشتباه خود اعتراف کردند. آنگونه که برخی از این هنرمندان گفته اند صدا و سیما اعلام کرده اگر این کار را انجام ندهند عواقب سختی در انتظار آنان خواهد بود از جمله اینکه امکان تداوم همکاری آنان با این سازمان منتفی خواهد شد. البته فشارهای صدا و سیما به هنرمندان کشور نه تنها فایده یی نداشته بلکه آنگونه که ستاد ائتلاف اصلاح طلبان خبر داده است 70 سینماگر و هنرمند دیگر هم اعلام کرده اند به نفع لیست انتخاباتی ائتلاف اصلاح طلبان موسوم به یاران خاتمی رای خواهند داد و زیر بار فشارها نخواهند رفت. به صورت غیرعلنی از هنرمندان خواسته شده به نفع اصولگرایان وارد انتخابات شوند، اما بیش از 200 هنرمند سیاست های فرهنگی اصولگرایان را طی چند سال اخیر به خصوص از زمانی که احمدی نژاد بر سر کار آمده است، مورد پسند قرار نداده اند و این سیاست ها را عامل رکود فعلی فرهنگی، سینمایی و هنری کشور می دانند.

از این رو آنان خواستار این شده اند مردم به نفع اصلاح طلبان رای بدهند. ستاد ائتلاف اصلاح طلبان در همین زمینه گزارش داد به رغم فشارهایی که برای انصراف هنرمندان و سینماگران از حمایت اصلاح طلبان به آنان وارد شده، روز چهارشنبه با پیوستن 70 سینماگر و هنرمند به حامیان ائتلاف اصلاح طلبان (یاران خاتمی)، حتی اگر افرادی را که صدا و سیما مدعی است حمایت خود را پس گرفته اند، از آن فهرست حذف کنیم، تعداد هنرمندان و سینماگران حمایت کننده به بیش از 250 نفر می رسد. این گزارش حاکی است هنرمندان و سینماگران ستاد انتخاباتی تشکیل داده اند و سیدمحمد خاتمی (رئیس جمهور پیشین) و احمد مسجدجامعی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشین) و محمد بهشتی با حضور در این ستاد با گروهی از هنرمندان و سینماگران دیدار و گفت وگو کرده و از تلاش های آنان در حمایت از اصلاح طلبان قدردانی کردند. نکته جالب این است که برخی از افرادی که نامشان به عنوان تکذیب کننده از صدا و سیما اعلام می شود نیز در این دیدار حضور داشته اند.ستاد انتخاباتی سینماگران و هنرمندان حامی ائتلاف اصلاح طلبان برای پاسخگویی به اقدام غیراخلاقی برخی رسانه ها که باید در انتخابات بی طرف باشند، اما تلاش می کنند حرکت جمعی و خودجوش هنرمندان را که به گرم شدن فضای انتخابات کمک می کند تخطئه کنند، فهرست کامل حامیان ائتلاف اصلاح طلبان (یاران خاتمی) را منتشر می کند.

در این فهرست نام کسانی که به عنوان تکذیب کننده از سوی صدا و سیما اعلام شده و بار دیگر بر حمایت خود پافشاری نکرده اند، نیامده است.این ستاد ضمن سپاس از همراهی بی دریغ و شجاعانه و وطن دوستانه هنرمندان و سینماگران که نامشان در این فهرست آمده است از همه هنرمندان و سینماگرانی که امکان تماس با آنان فراهم نشده عذرخواهی می کند و آنان را به شرکت در انتخابات و رای به ائتلاف اصلاح طلبان (یاران خاتمی) دعوت می کند.همچنین برخی از سایت های حامی دولت و جبهه متحد اصولگرایی اخباری مبنی بر «تکذیب اعلام حمایت این هنرمندان» را منتشر و سعی کردند با شایعه پراکنی علیه منیژه حکمت، کارگردان و مستندساز، وی را به جعل امضا متهم کنند. بهاره رهنما از افرادی بود که نام وی به عنوان یکی از تکذیب کنندگان آمده است.این بازیگر با ارسال نامه یی به ستاد خبری ائتلاف اصلاح طلبان اخبار رسانه های اصولگرا را تکذیب کرد و نامه این بازیگر سینما و تلویزیون به شرح زیر است؛

به عنوان یک زن مسلمان ایرانی که هجده سال است در فضای تلویزیون، تئاتر و سینمای کشورم فعالیت کرده ام و همیشه سعی کرده ام خودم باشم اگرچه گاهی چیزهایی را هم برای خودم بوده از دست داده ام، طی این نامه اعلام می کنم که بنده به عنوان عضوی از مجموعه تلویزیون از اینکه رای شخصی ام را به صورت عمومی اعلام کرده ام مورد بازخواست قرار گرفته ام. اگر موضوع به همین جا ختم می شد طبق احترام به روابط رئیس و مرئوسی می پذیرفتم که نباید رای ام را به صورت علنی اعلام می کردم تا مردمی را که دوستشان دارم و دوستم دارند تحت تاثیر رای دادن به حزب خاص قرار دهم. طی نامه یی هم به یکی از روسای محترم تلویزیون جمهوری اسلامی این موضوع را اعلام کرده ام که اگر اظهارنظر علنی من کار درستی در موازین آن سازمان نبوده از اینکه نظرم را علنی اعلام کرده ام عذر می خواهم اما در اینکه رای می دهم و به حزبی که اعتقاد دارم رای می دهم شکی نیست چون به قول امام راحل رای دادن نه تنها حق ملی ماست بلکه وظیفه شخصی ما است.زمانی که بیانیه ائتلاف اصلاح طلبان (یاران خاتمی) را امضا کردم با اعتقاد این کار را انجام داده ام و تا این لحظه هیچ تکذیبیه یی نیز اعلام نکرده ام اما چون عضوی از مجموعه تلویزیون هستم پذیرفتم که نباید به صورت علنی رای ام را اعلام می کردم.

متن بیانیه هنرمندان

انتخابات مجلس هشتم، فرصتی سرنوشت ساز است که به رغم همه رنج ها و نارضایتی ها می توان از آن حداقل مسیری برای تحول در مدیریت فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور ساخت. شهروندان و هنرمندان ایرانمان اکنون به خوبی آگاهند که سختی ها و ناملایمات فرهنگی ایران زمین نیازمند تحولی اساسی در نگرش ها و بینش ها و اصلاح ساختارهای زیربنایی در مدیریت فرهنگی کشور است. یقین داریم این تغییرات تنها از مسیر مسالمت آمیز اصلاح طلبی و دموکراسی خواهی می گذرد، مسیری که امروز نقطه آغاز آن در حمایت از «یاران سیدمحمد خاتمی» رئیس جمهور فرهنگی ایران و نامزدهای ائتلاف اصلاح طلبان در ایران شروع خواهد شد. رای ما به منظور تایید روند برگزاری انتخابات نیست، اما برای اعلام وفاداری خویش به تفکر فرهنگ محور اصلاح طلبی است که آینده کشور را جز در گرو آن نمی دانیم24 اسفند به لیست اصلاح طلبان (یاران خاتمی) رای خواهیم داد. همچنین امیر جاوید هنرمند و بازیگر کشورمان در نامه یی با اعلام حمایت مجدد از لیست ائتلاف اصلاح طلبان از اقدامات صدا و سیما و افرادی که هنرمندان را تهدید می کنند، ابراز نارضایتی کرد.
منبع: روزنامه اعتماد 22 اسفند

پنج شنبه 23/12/1386 - 14:43 - 0 تشکر 33572

اگه این حرفم درست باشه(فرض محال محال نیست)

حالا هنرمندان یا ورزشکاران مگه کی هستند که مردم به خاطر حمایت انها به گروه خاصی رای بدن

من واقعا واسه اصلاح طلابان متاسفم که به خاطر رسیدن به قدرت دست به چنین کارهای بچگانه ای میزنند.

گرچه اونها خوب می دونند بعضی از مردم چشمشون به عقلشون مثلا اگه گلزار بیاد و کاندید بشه صد در صد رای میاره چون همیشه ادمهای کم دان وجود دارند.

شنبه 25/12/1386 - 19:26 - 0 تشکر 33835

به نظر من خاتمی امیر كبیر زمان ماست.

تاریخ در مورد ما قضاوت می كند

دوشنبه 27/12/1386 - 20:42 - 0 تشکر 34205

اولاً كی گفته كه جمعی از هنر مندان اقدام به نگاشتن چنین بیانیه یا نامه در جهت حمایت از یك گروه خاص نوشته اند كه حال صدا و سیما بیاید و هنرمندان را تحت فشار قرار دهد كه چرا حمایت كرده اید.

دوماً بر فرض مثال این كار را كرده اند. هنرمندان و قهرمانان ورزشی و فرهنگی و هنری كشور نباید از یك گروه خاص حمایت نمایند و فقط و فقط باید مردم را جهت شركت در انتخابات دعوت نمایند. نه از اصلاح طلب حمایت نمایند و نه از اصولگرا.

سوماً خود آقای پرویز پرستویی خودشان فرمودند كه با من تماس گرفتند كه لیست حمایت را امضاء كنم ولی من مخالفت كردم امّا امضاء من را جعل نمودند و اسم من را در آن لیست قرار داده اند.

چهارماً جنابsazdekoochooloo كه شما از آقای خاتمی به عنوان امیركبیر زمان نام می برید كجا آقای خاتمی مانند امیر كبیر یك نمونه مثل مدرسه دارالفنون(كه در زمان خود جای حرف داشت و دارد) ایجاد نمود جنابsazdekoochooloo شما بهتر است آقای خاتمی را رضاخان زمان بنامید (با نگاهی به بحث آزادی اجتماعی و حجاب) و بد نیست كه یك نگاهی هم به به مبحث من با عنوان"اصلاح‌طلبی دوران خاتمی جمهوری اسلامی را زیر سوال ‌می‌برد "بیاندازید و عادلانه تر از اختلافات بین گروه های اصلاح طلب و شخص جناب خاتمی قضاوت نمایید.

با تشكر

چهارشنبه 29/12/1386 - 23:56 - 0 تشکر 34391

با سلام این اولین باری است كه من در این سایت نظر می دهم .آن هم متاسفانه به دلیل اهانت جناب nodehi كه درظاهربه دنبال كسب ركورد در زمینه اعلام نظر وایجاد بحث می باشند تاشركت سودمند در بحث ها.از یك اصول گر(با تعریف مقام معظم رهبری) اها نت وتوهین بعید است .همانگونه كه حضرت علی در یكی از جنگ ها یكی از یاران خود را كه به دشمن ناسزا می گفت از این كار باز داشت .گمان نمی كنم آقای خاتمی شمشیر بر علیه اسلام زده باشند .بیایید به جای تنگ نظری وتكفیر یكدیگر سعه صدر داشته باشیم .قبول كنیم مخالفان ما كافر نیستند.فرمایش مقام معظم رهبری درباره آقای خاتمی كه ایشان را فردی مومن ،متعهد،انقلابی و... خطاب كردند رافراموش كردید!!(در اولین افطار كابینه دولت خاتمی در حضور مقام معظم رهبری)بیایید بعضی چیزها را از بیگانگان بیاموزیم(البته ما بهتراز اینها راداریم،فقط جهت تذكر) در فرانسه مجلسی دارند كه تمام روسای جمهور قبلی در آن عضو هستند.در آمریكا به نام هر رییس جمهور یك ناو جنگی وجود دارند.من نه اصلاح طلب هستم نه اصول گرا ،نه به آقای خاتمی رای داده ام نه به آقای احمدی نژاد ولی اصلا از اهانت به آقایان هاشمی ،خاتمی،احمدی نژاد به این شدت تعجب می كنم .

اگر منظور شما از رضا خان خواندن آقای خاتمی كمرنگ شدن حجاب است كمی تاریخ بخوانید تا بدانید كه در دوره رضا خان روسری از سر زنها می كشیدندنه اینكه زنهاخود روسری خود را در بیاورند.اگر بحث های نو(پلورالیسم،هرمنوتیك و...)مطرح نمی شد اكنون این اطمینان قلب در خیلی ها نبود كه سخنان بعضی ها در خصوص قرآن را هیچ بیانگارند.

جمعه 9/1/1387 - 10:47 - 0 تشکر 34958

جناب hh8803

اولاً من هیچ قصد توهین نداشتم.

دوماً ظاهراً شما مبحث مورد اشاره شده این جانب را نخوانده اید بهتر است یک نگاهی به این مبحث بیاندازید تا آقای خاتمی از از زبان خود دوستانشان بشناسید

سوماً حتماً که نباید که در جمهوری اسلامی روسری از سر زنان بکشند که که بگوییم رضا خان است بنابراین هر گونه آزادی اجتماعی (تفریطی) وجود داشته باشد با روسری کشیدن رضا خان در آن زمان نیز مطابق است و یکی است (آن زمان دیکتاتوری بود و اکنون جمهوری اسلامی)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.