تعلیم و تربیت (بازدید: 11104)
دوشنبه 30/3/1390 - 21:17 -0 تشکر 334167
مدارس نمونه مزایا و معایب

با نام خدا و سلام

جمعه این هفته یعنی 3 تیرماه 90 آزمون ورودی دبیرستانهای نمونه کشور برگزار می شود. هدفم از اعلام این خبر این بود که بپرسم

بنظر شما   وجود مدارس راهنمایی نمونه و دبیرستانهای نمونه و استعداد درخشان مثبت است یا منفی؟

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

سه شنبه 31/3/1390 - 14:42 - 0 تشکر 334393

سلام وجود اين مدارس ميتونه موثر باشه ، چون به بچه ها با توانايي بيشتر و هوش بالاتر توجه بيشتري ميشه و از هدر رفتن استعدادهاي درخشان اين بچه هاتاحدودي جلوگيري ميشه ، با توجه به اينکه اگرآموزش هاي ويژه اي هم براشون در نظر گرفته بشه در شکوفا شدن هر چه بيشتر خلاقيت اين بچه ها خيلي تاثير داره .

چهارشنبه 1/4/1390 - 12:40 - 0 تشکر 334874

با نام خدا و سلام من به نوبه خودم خيلي با اين نوع مدارس موافق نيستم بخصوص مدارس راهنمايي. اين نوع آموزش يک نوع تبعيض است و گاهي دبيران و دانش آموزاني که وارد اين نوع مدارس ميشن خود را تافته جدا بافته مي دونن در اصل يک نوع نخبه پروري است مثل اونچه در هند هست يک عده را بهشون ميرسن تا به اوج برسن بقيه را هم بي خيال.گاها فشار زيادي هم به بچه ها ميارن تو اين نوع مدارس.

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

چهارشنبه 1/4/1390 - 15:30 - 0 تشکر 334933

با سلام وجود اين مدارس لازم و ضروري است جرا که همه ما داراي سطح فکري و توانايي ذهني در سطوح مختلف هستيم همه ما مي دونيم ضريب هوشي براي رشد علمي و تحصيل مهم هست و البته اين عنصر بدون همت بي فايده است خوب حالا فرض کنيد دو کودک با توانايي ذهني متفاوت در يک مدرسه عادي ! خوب چيزي که عايد ميشه اينه که اون بچه با ضريب هوشي بالا به پاي بچه با ضريب هوشي پايين ميسوزه! يا اون بچه با ضريب هوشي پايين دچار افسردگي ميشه! به نظر م اگه وجود اين مدارس اگه باعث تبعيض يا هر مشکلي ديگه ميشه به خاطر نداشتن فرهنگ تحصيلات برتر تو کشور ماست. اميدوارم يه روزي به جايي برسيم که امکان شناسايي استعداد هاي برتر کشور باشيم تا همه به آباداني ايران عزيزمون کمک کنيم.

چهارشنبه 1/4/1390 - 15:37 - 0 تشکر 334938

سلام جناب به نظر من آزمون هايي که براي ورودي به اين مدارس گذاشته مي شه تا حدي مورد قبول و خوب است به خاطر اينکه بچه ها يک انگيزه پيدا مي کنند براي درس خوندن و رقابت کردن البته مدارس نبايد خيلي روي بچه ها براي اين موضوع فشار بيارن اما بعضي بچه ها تيزهوش اند اما از هوششون استفاده نمي کنند اما وقتي که بحث رقابت و رفتن به همچين مدرسه هايي پيش مياد بچه ها بيشتر ترغيب ميشن براي درس خواندن در اون مرحله بچه هايي که قبول مي شن و وارد مدرسه ميشن بايد مواظب خودشون باشن تا به خودشون مغرور نشن " خوشبختانه تويبسياري از مدارس سمپاد معلم ها مدام تذکر مي دهند از تلاش بچه هاي مدرسه هاي ديگر براي ورودي به دبيرستان و اين که نبايد به خودشون مغرور بشوند و چون وارد راهنمايي شدند کلا درس خوندن رو ول کنند " بچه هايي هم که به اين مدارس راه پيدا نکردن تلاش خودشون رو دوبرابر مي کنن تا بتونن از بچه هاي مدارس سمپاد جلو بزنن و اين باعث پيشرفت هر دو گروه مي شودتازه اونطوري هم که شما گفتين روي بچه هاي سمپاد فشار زيادي نمياد به غير از سال اول ورودي به راهنمايي بقيه سال ها فشاري روي درس خوندنشون نمي آيد و دانش آموزان سمپادي مثل بقيه بچه ها به همه ي کارهاشون مي رسند و خيلي زود به اين شرايط عادت مي کنند

 

غرق نعمتیم ؛ حالیمون نیست ...

الهی رضا برضائک!

 
چهارشنبه 1/4/1390 - 15:40 - 0 تشکر 334941

با سلام و خسته نباشيد وجود مدارس نمونه مي تونه تاثير بسزايي در رقابت ميان دانش آموزان داشته باشه. من گذشته خودمو كه نگاه مي كنم مي بينم يكي از عوامل موفقيتم تو تحصيل و زندگي همين مدارس بودند.

Mojtaba(Sajjad) Bashiri

چهارشنبه 1/4/1390 - 16:22 - 0 تشکر 334967

با عرض سلام و خسته نباشيد ... به نظر من وجود اين مدارس منفي است ؛ زيرا اگر همه ي دانش آموزان خوب را در يک مدرسه جمع آوري کنند : اولا سطح نمرات دانش آموزان در مدارس ديگر پايين مي آيد و بازدهي کم مي شود و ممکن است منجر به تعطيلي مدرسه شود . ثانيا فضاي رقابت در مدرسه هاي ديگر از بين مي رود و دانش آموزان کمتر درس مي خوانند . ثالثا در اين مدرسه هاي نمونه و استعداد هاي درخشان ، مسئولان براي امکانات و معلمان نمونه اي که در اختيار اين دانش آموزان قرار مي دهند ، هزينه هاي سنگيني را از دانش آموزان دريافت مي کنند . و گذشته ي از اين ها اين کار يک نوع تبعيض بين دانش آموزان است . و ... . با تشکر 

چهارشنبه 1/4/1390 - 17:18 - 0 تشکر 334990

سلام به نظرم وجود اين مدارس خيلي خوبه اما نبايد به مدارس دولتي هم بي توجهي بهشه كه بچهايي كه در سطح متوسط يا پايين هستن ضرر كنن نبايد همه امكانات و معلمهاي خوب براي اين بچها صرف بشه

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

چهارشنبه 1/4/1390 - 17:37 - 0 تشکر 334998

مدارس خوبيه و وجودشان لازمه چون انهايي كه استعداد دارن مشخص ميشوند

چهارشنبه 1/4/1390 - 18:17 - 0 تشکر 335008

با نام خدا و سلام خيلي ممنون از اينکه در بحث مشارکت داشتيد و خيلي جالب بود نظرات دوستان.

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

چهارشنبه 1/4/1390 - 19:0 - 0 تشکر 335024

با سلام هم ميتونه مثبت باشه براي بچه هاي با IQ بالا و هم ميتونه منفي باشه زيرا اگر آن امكانات را در اختيار بچه هاي با سطح هوشي متوسط و پائين قرار دهند ذهن و هوش آنان هم فعال ميشه و مي تونند به سطح بچه هاي مذكور برسند و استعدادهاشون شكوفا ميشه.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی