تجارت و بازرگاني (بازدید: 1189)
چهارشنبه 22/12/1386 - 1:13 -0 تشکر 33402
بنزین آزاد شد

به نظر شما اگه از همون اول بنزین رو آزاد می كردند بهتر نبود ، با این همه خرجی كه فقط برای اجرایی كردن طرح سهمیه بندی كردند به چی می خواستند برسند؟ مگه آقای رئیس جمهور  در اوایل كارشان فرمایش نكردند (( آزاد كردن قیمت بنزین سم مهلك اقتصاد ماست )) پس حالا چی شده رای ایشان برگشته؟

سه شنبه 20/1/1387 - 15:41 - 0 تشکر 36106

در پاسخ دوست عزیزم بیان میکنم که آزاد کردن قیمت بنزین تقریبا ارتباطی با هدف اصلی کارتی کردن بنزین نداره

چرا که هدف اصلی کارتی شدن بنزین ، ایجاد بانک اطلاعات کامل از مصرف بنزین در کشور بصورت جزئیات کامل بود که بسیار عالی انجام شد

هزینه این کار حدود 200میلیارد تومان برای دولت بود که در همان ماه اول، با صرفه جویی که در مصرف بنزین انجام شد به حزانه برگشت!

اما درمورد بنزین آزاد اعتقاد داریم که یارانه ای که اکنون دولت به بنزین میده چون بین همه مردم تقیسم میشه و البته همه مردم نیازمند دریافت اون نیستن باید هدفمندتر ارائه بشه و هم چنین بنزین باید به قیمت آزاد عرضه بشه

با عرضه یک ماهه بنزین آزاد دولت به نتایجی خواهد رسید اما بدلیل اینکه در این مدت سهمیه های خوبی هم به مردم اختصاص داده شد عده کمی از بنزین آزاد استفاده کردند اما در مجموع برای رسیدن به یک نتیجه کامل باید عرضه بنزین آزاد برای چند ماه ادامه پیدا کند

سید حمید هاشمی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.