انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 220)
دوشنبه 30/3/1390 - 16:15 -0 تشکر 334019
افزايش نگارخانه‌ها در كشور مديركل هنر

افزايش نگارخانه‌ها در كشور مديركل هنرهاي تجسمي در ديدار با مديران نگارخانه‌هاي كشور از افزايش تعداد نگارخانه‌ها در 6 ماه دوم امسال در كل كشور خبر داد. به گزارش روابط عمومي مركز هنرهاي تجسمي ارشاد، محمود شالويي در اين ديدار با اشاره به نقش موثر نگارخانه‌ها در جريان هنرهاي تجسمي گفت: اكنون در تمام استان‌هاي ايران بيش از 70 نگارخانه مشغول فعاليت هستند، اما هنوز تعدادي از استان‌ها فاقد نگارخانه بوده و هنرمندان جوان شهرستاني فضايي براي ارائه آثارشان ندارند و اين مشكل با تاسيس نگارخانه‌هاي جديد مرتفع خواهد شد. شالويي با اشاره به تصويب قانون اختصاص يك‌دهم‌درصد از بودجه عمراني ساختماني دستگاه‌ها و موسسات وابسته به قواي سه‌گانه براي خريد آثار هنري گفت: تصويب اين قانون مي‌تواند در افزايش خريد آثار هنري تاثيرگذار باشد. با توجه به تصويب اين قانون پيش‌نويس آيين‌نامه اجرايي آن نيز نوشته شده كه در اين پيش‌نويس خريد آثار از گالري‌ها و اكسپوها در نظر گرفته شده است. مديركل هنرهاي تجسمي از مديران نگارخانه‌ها درخواست كرد نظرات و پيشنهادات خود را براي تدوين آيين‌نامه نهايي خريد آثار هنري ارائه كنند. در اين جلسه تعدادي از مديران نگارخانه‌ها، نظرات و پيشنهادات خودرا درباره تمديد مجوز چندساله براي نگارخانه‌ها، حمايت از برگزاري نمايشگاه‌هاي هنرمندان شهرستاني و حمايت از برگزاري نمايشگاه در خارج از كشور مطرح كردند. منبع .جام جم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی