بهداشت و سلامت (بازدید: 295)
دوشنبه 30/3/1390 - 9:59 -0 تشکر 333822
همشهري آنلاين: رئيس انجمن تغذيه ايران عنوان کرد:

همشهري آنلاين: رئيس انجمن تغذيه ايران عنوان کرد: افرادي که دچار اضافه وزن هستند در مصرف بستني احتياط کنند چون بستني تراکم کالري بالايي دارد دکتر محمدرضا وفا در گفت وگويي گفت: بستني از جمله دسرهاي مورد علاقه همه افراد در گروه‌هاي سني و جنسي متفاوت است به ويژه در فصل تابستان و فرا رسيدن روزهاي گرم سال تمايل فراواني براي مصرف آن وجود دارد. وي اضافه کرد: براي افرادي که مشکل اضافه وزن و چاقي ندارند خوردن حداکثر يک بستني در روز مانعي ندارد اما آن هم منوط به استفاده از بستني‌هايي است که ميزان چربي و کاکائوي بالايي نداشته و داراي نشان معتبر باشند که بتوان از سلامت‌شان اطمينان حاصل کرد چرا که احتمال مسموميت‌هاي ناشي از آلودگي‌هاي مواد لبني در تابستان به مراتب بيشتر از روزهاي ديگر سال است. رئيس انجمن تغذيه ايران اظهار کرد: بستني‌هاي ترکيبي مانند بستني‌هاي شکلاتي و ميوه‌اي تراکم کالري بالاتري دارند، ضمن آن که وقتي چند ماده غذايي با هم ترکيب مي‌شوند، احتمال اينکه آلودگي از طريق آن ترکيب اضافه شود بيشتر است. وي اضافه کرد: بستني ميوه‌اي و يا بستني‌هاي يخي چون کربوهيدرات و چربي ندارند، بهتر هستند اما بايد مراقب ميزان قند آنها بود. استاديار دانشگاه علوم پزشکي تهران، در ادامه درباره مسموميت‌هاي ناشي از غذا که در فصل گرما به علت ايجاد آلودگي‌ها در مواد غذايي بيشتر اتفاق مي‌افتد، گفت: لازم است همه مواد غذايي در شرايط مناسبي نگهداري شوند به ويژه خوراکي‌هاي گوشتي که اگر براي مدت زيادي در هواي آزاد و شرايط دمايي نامطلوب باقي بمانند باعث ايجاد مسموميت‌هاي خطرناک مي‌شوند.[ مسموميت غذايي به دنبال عدم رعايت نکات بهداشتي در تهيه مواد غذايي ]

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی