ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 362)
يکشنبه 29/3/1390 - 19:22 -0 تشکر 333662
همانطور که مي دانيد امروز در نار

همانطور که مي دانيد امروز در نارنجي به IBM تعلق دارد. شرکتي که از بنيان گذاران صنعت فن آوري اطلاعات محسوب مي شود و به تازگي وارد ??? سالگي شده است. شايد با نبودش کامپيوتر ها به خانه هاي ما راه پيدا نمي کردند و يا به اين شکل نبودند. بد نيست در ادامه مطلب به فن آوري هاي پايه گذاري شده توسط IBM که بعضا در زندگي روزمره با آنها سر و کار داريم نگاهي بياندازيم. با ما همراه باشيد ?- کامپيوتر هاي شخصي ‏IBM نقش پدر را در کامپيوترهاي شخصي ايفا مي کند. اين IBM بود که به خانه هاي ما کامپيوترهاي شخصي را آورد و با تمام قدرت انقلابي را در صنعت کامپيوترهاي شخصي و ابر کامپيوتر ها رقم زد. اين انقلاب بعد از ارائه IBM 5150 در سال ???? به اوج خود رسيد و بعد از آن مايکروسافت و اپل نيز به صنعت کامپيوترهاي شخصي پيوستند تا جهش ايجاد شده توسط IBM را پيش ببرند.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
يکشنبه 29/3/1390 - 19:24 - 0 تشکر 333663

?- جراحي ليزيک ? دانشمند IBM به نامهاي سموئل بلوم، راگاسوامي سرينيواسان و جيمز واين نمي دانستند با تکنولوژي ليزر ماورا بنفش که توسط IBM از يک شرکت ديگر خريداري شده بود چه کاري انجام دهند. يکي از آنها براي روز عيد شکرگزاري يک بوقلمون را به شرکت آورد و سپس به آن ليزر تاباند. آنها متوجه شدند که ليزر نقطه تحت تابش را بدون آسيب زدن به بافت اطراف آن تبخير مي کند. اين بود سرآغاز ابداع جراحي ليزيک که بعدا در سال ???? توسط FDA به تاييد رسيد. ?- حافظه رم رم حافظه ايست پرسرعت که نقش کليدي را در کامپيوتر هاي ما ايفا مي کند. در واقع تصور کامپيوتر ها بدون رم مي تواند يک فاجعه باشد. رابرت دنارد در سال ???? موفق به اختراع حافظه تصادفي ديناميک شد. اين اختراع که با ترانزيستور ساخته شده بود در سال ???? به ثبت رسيد و تبديل به استانداردي براي همه کامپيوترها شد. ?-خريد اينترنتي در سال ????، ? مهندس اين شرکت با نام هاي جان کينگ و جان نيلسن، اختراعي را به منظور سفارش اقلام بوسيله کاتالوگ هاي الکترونيکي به ثبت رساندند و سرآغاز روياي خريد اينترنتي را رقم زدند، شايد بدون اين ? مهندس، آمازون هم تا اين حد پيشرفته نبود. ?- هارد درايو با اينکه کم کم به پايان دوران ديسک هاي سخت مي رسيم، ولي IBM باني تمامي هارد درايو هاي کامپيوترهاي شخصي طي ?? سال گذشته است. تحقيقات ويليام گودارد در دهه ???? منجر به ساخت دستگاه ذخيره سازي مدل ??? شد و اين اولين استفاده از حافظه هاي مغناطيسي در کامپيوتر بود. در سال ???? که اين دستگاه به شکل يک کمد به ارتفاع تقريبي ? متر و طول ??? سانتيمتر توليد شد. دستگاه با در اختيار داشتن ?? صفحه مغناطيسي که ???? دور در دقيقه مي چرخيدند، مي توانست ? ميليون حرف و يا عدد را در خود جاي دهد.IBM توانست تا سال ???? و پيش از پايان توليد اين مدل، ???? دستگاه را روانه بازار کند.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
يکشنبه 29/3/1390 - 19:24 - 0 تشکر 333664

?- فرود انسان بر سطح کره ماه ???? کارمند IBM براي ساخت کامپيوتر و نرم افزار ناسا که قرار بود آپولو ?? را به ماه بفرستد تلاش مي کردند. آنها سيستمهايي براي هدايت راکت ها و مانيتورينگ همزمان ساختند. مهندسان موفق شدند تا ابر کامپيوترهايي را که به اندازه يک يخچال جا مي گرفتند تا اندازه چمدان کوچک کنند. مسئول پرواز آپولو ?? ميگفت که : بدون IBM و سيستم هايي که آنها مهيا کردند، ما نمي توانستيم بر روي کره ماه فرود بياييم. ? و ? - بارکد و کارت مغناطيسي بر طبق گفته مجله Popular Mechanics ، بارکد و کارتهاي مغناطيسي را IBM طراحي و اختراع کرده است. ايده اوليه بارکد در اواخر دهه ???? ايجاد شد ولي بدليل عدم وجود تکنولوژي مناسب به منظور خواندن علامت ها، توسعه بارکد ها تا زمان ورود ليزر متوقف ماند. جورج لارر، مهندس IBM به همراه تيمش موفق شد تا اطلاعات چاپ شده را توسط ليزر بازخواني کند و بارکد را در سال ???? به جامعه مصرف کننده هديه دهد. کارتهاي مغناطيسي همچون کارتهاي بانکي، توسط جرمي اسويگل در اواخر دهه ???? ابداع شد، که نمونه اوليه آن تکه مقوايي بود که بر رويش نوار مغناطيسي چسبيده بود. اين تکنولوژي در سال ???? وارد بازار شد و تبديل به يک ابزار فراگير گشت. ? - کنسول هاي بازي تقريبا تمامي کنسول هاي بازي موجود در بازار با قلب تپنده IBM زنده اند. شرکت نينتندو از زمان توليد کنسول گيم کيوب از پردازنده هاي اين شرکت استفاده مي کند. حتي کنسول جديد نينتندو از نوع خاصي از پردازنده IBM بهره مي گيرد که در ابر کامپيوتر واتسون از آن استفاده شده است. منبع:narenji.ir

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی