انجمن ها > انجمن قرآن و عترت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
قرآن و عترت (بازدید: 248)
شنبه 28/3/1390 - 11:23 -0 تشکر 332729
سلام اي آيينه تمام نماي صبر و ا

  سلام اي آيينه تمام نماي صبر و ايثار، تو را به چه نام بخوانم که نامت يادآور حماسه عاشورا و يادآور اسارت و غربت يتيمان کربلاست. تو را به چه نام بخوانم که نامت گره خورده در رنج و محنت است. اي بانوي غم، در آخرين سفر بر تو چه گذشت؟ يک سال و اندي گذشته بود که تو از قحطيِ مدينه به سوي شام حرکت کردي. راه درازي را آمده بودي و در طول راه، خاطرات سرخ خويش را ورق مي زدي. از تمام جاده ها بوي برادر و در تمام گذرگاه ها، صداي گريه يتيمان را مي شنيدي و بي تابي رقيه را که در تمام طول راه، پدر را مي طلبيد. زخم خاطراتْ روحت را آزرده کرده بود. پرنده جانت ديگر در کالبد تن نمي گنجيد و مي خواستي به برادر بپيوندي. مي دانستي که در اين سفر به ديدار برادر نائل مي شوي. پس چشم ها را بر هم گذاشتي و بلندترين نغمه وصال را سر دادي. چشمانش را گشود و براي آخرين بارْ به دورترين نقطه خيره شد. در اين مدتْ حتي يک لحظه چهره برادر از نظرش دور نمانده بود. آتش اشتياقْ بيش از پيش شعله کشيد و ياد برادرْ تمام وجودش را پر کرده بود. لحظه وصال نزديک بود. دوباره خيمه هاي آتش زده و سرهاي بر نيزه، چشمانش را به دريايي از غم مبدل ساخت. زينب عليهاالسلام پلک ها را روي هم گذاشت و زير لب گفت: «السلام عليک يا اباعبداللّه » و به برادر پيوست....روحش شاد سِرّ ني در نينوا مي مانْد اگر زينب نبود کربلا در کربلا مي ماند اگر زينب نبود چهره سرخ حقيقت بعد از آن طوفان رنگ پشت ابري از ريا مي ماند اگر زينب نبود چشمه فرياد مظلوميّتِ لب تشنگان در کوير تفته جاي مي ماند اگر زينب نبود زخمه زخمي ترين فرياد در چنگ سکوت از طراز نغمه وا مي ماند اگر زينب نبود در طلوع داغ اصغر، استخوان اشک سرخ در گلوي چشم ما مي ماند اگر زينب نبود ذوالجناح دادخواهي، بي سوار و بي لگام در بيابان ها رها مي ماند اگر زينب نبود در عبور از بستر تاريخ، سيل انقلاب   پشتِ کوه فتنه ها مي ماند اگر زينب نبود   سالروز وفات پيام آور كربلا اسوه ي صبر واستقا مت عقيله ي بني هاشم حضرت زينب كبري(س) بر شما عزيزان تسليت باد

                          این نیز بگذرد.....
شنبه 28/3/1390 - 14:18 - 0 تشکر 332792

يک عمر نشستيم سر حادثه ي عشق. مابي خبر از بارش بي سابقه ي عشق .افسوس که يک دشت پروبال رسيدو.اتش نگرفتيم از اين صاعقي عشق..........

شنبه 28/3/1390 - 21:53 - 0 تشکر 333315

به نام خدا سلام تسليت عرض ميکنم براي شادي روح عمه سادات يک حمد وسه توحيد وصلوات فراموش نکنيم ياحق

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

يکشنبه 29/3/1390 - 6:42 - 0 تشکر 333344

اللهم صل علي فاطمه و ابيها و بعلها و بنيها و سرالمستودع فيها السلام عليك يا زينب كبري

هزار دشمنم ار مي كنند قصد هلاك  گرم تو دوستي از دشمنان ندارم باك

حافظ عليه الرحمه

امضا: نيري

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی