سينما و تلویزیون (بازدید: 240)
چهارشنبه 25/3/1390 - 12:0 -0 تشکر 331716

      فردا يكصدوبيست و يكمين سالروز تولد «استن لورل»، فيلم نامه نويس، كارگردان و كمدين بزرگ سينماي جهان است كه به واسطه مجموعه فيلم هاي كمدي « لورل و هاردي» محبوبيت و شهرت جهاني يافت .   «استن لورل» متولد ?? ژوئن ???? در "لنكاشير" انگليس از پدر و مادري هنرپيشه تئاتر بود كه از نوجواني استعداد چشم گيري در بازي تئاتر داشت، به طوريكه اولين نقش تئاتري خود را در سن ?? سالگي بازي كرد .   لورل در سال ???? به گروه بازيگران «فرد كارنو» پيوست كه در آن زمان، چارلي چاپلين جوان نيز در آن حضور داشت و حتي براي مدتي، لورل به عنوان پروژه ي مطالعاتي چاپلين استفاده مي شد. او براي اولين بار در سال ???? ، در يك فيلم كوتاه صامت به نام «سگ خوشبخت» با «اوليور هاردي» همبازي شد .   او نام سينمايي «لورل» را براي خود انتخاب كرد و ايفاي نقش اين دو كمدين بزرگ در كنار يكديگر با پرداخت دستمزد ?? دلار در هفته رسما آغاز شد. او در سال ???? با تئاتر خداحافظي كرد و رسما به سينما و فيلم رو آورد .   لورل در چند فيلم از جمله «سوپ اردك» با اوليور هاردي همبازي شد و استقبال بي نظير مردم از آثار كمدي آنها، موجب شد تا اين زوج سينمايي، رسما آغازگر مجموعه فيلم هاي لورل و هاردي شوند. فيلم هاي كوتاهي مانند «نبرد قرن » ، « مردان متاهل هم بايد به خانه بروند»، «تجارت بزرگ» و بسياري فيلم هاي ديگر نتيجه ي همكاري اين دو كمدين بزرگ بود. تا جاييكه فيلم «جعبه موسيقي» آنها در سال ???? موفق به دريافت اسكار بهترين فيلم كوتاه شد .   البته بايد اذعان كرد فيلم هايي كه در جريان جنگ جهاني از اين دو بازيگر بزرگ ساخته شد، چندان موفقيت آميز نبود و البته در يك دوره زماني محدود، به علت بيماري ديابت لورل، اوليور مجبور شد دو فيلم را بدون حضور او بازي كند .   در سال ???? ، آنها قصد داشتند در يك مجموعه تلويزيوني به نام « افسانه ي لورل و هاردي» كه بر اساس داستان هاي كودكان بود، بازي كنند، اما اوليور به علت سكته قلبي در روز ?? سپتامبر ???? فلج شد و براي چند ماه در خانه بستري شد و قادر به صحبت يا تكان خوردن نيز نبود و سرانجام در هفتم اوت ???? درگذشت .   لورل به علت بيماري، نتوانست در مراسم تدفين همبازي و دوست نزديكش شركت كند. بعد از آن تصميم گرفت كه هرگز بدون زوج كمدي اش در فيلمي بازي نكند. دوستان نزديك لورل مي گفتند، مرگ اوليور تاثير وحشتناكي بر لورل گذاشت، به طوريكه او ديگر نتوانست تا آخر عمر خود را دوباره پيدا كند .   در سال ???? ، لورل براي بازي در فيلم هاي موفق كمدي، توانست جايزه يك عمر فعاليت هنري را از آكادمي اسكار دريافت كند. ايفاي نقش او در ??? فيلم به يادگار مانده است. مردي كه هميشه برخوردي مهربان با طرفدارانش داشت، سال هاي پاياني عمرش را در آپارتمان كوچكي در «سانتا مانيكا» گذراند و سرانجام روز ?? فوريه ???? ، تنها چند روز بعد از يك سكته قلبي درگذشت و در قبرستاني در لس آنجلس به خاك سپرده شد .   » باستر كيتون»، كمدين بزرگ سينماي صامت درباره لورل گفت: «نه چاپلين و نه من، بهترين بوديم؛ لورل بامزه ترين و بهترين بود .«      

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

پنج شنبه 26/3/1390 - 22:54 - 0 تشکر 332333

پس هاردي کي تولدش؟؟

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی