انجمن ها > انجمن دانشجویی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانشجویی (بازدید: 979)
دوشنبه 23/3/1390 - 20:5 -0 تشکر 331038
لباس فرم

به نام خدا - سلام .

همان طور که دانشجویان امروزی و دانشجویان 5 سال اخیر در جریان اند از سال 87 ایده ای توسط فرهاد رهبر به نام "لباس فرم" ارائه شد . این ایده برتوجه به وضع نامناسب دانشجویان ارائه شده است . این ایده با مخالفت و موافقت های زیادی روبه رو شد ؛ اما زیاد بهش توجه نشد .تا اینکه در مرداد در جلسه بی معاون های فرهنگی این ایده مورد توجه قرار گرفت و تصمیم بر آن شد که در پی ارائه ی لباس فرم باشند . با آغاز سال 90 و بیان سخنان وزیر مبنی بر ممنوع شدن اختلاط دانشجویان پسر و دختر اعتراضات بر این طرح هم تشدید پیدا کرده است طوری که دانشجویان بعضی از دانشگاه ها در اردیبهشت به تحصن پرداختند و مخالفت خود را نسبت به این طرح اعلام کردند و با اعلام تاریخ اگفته اند که ین اعتراضات را تا نتیجه رسیده ادامه خواهند داد . فرهاد رهبر به عنوان پایه گذار این طرح دلیل خود را این گوهه بیان می کنند :" از ورود دانشجویانی که لباس مهمانی وارد دانشگاه می شوند جلوگیری کنند " مخالفین این طرح هم 3 دسته اند .  گروهی که با ایده ی گفتن الگوی پوشی مناسب با معیار های جامعه موافقتند اما با لباس فورم مخالفند . گروهی با طراحی لباس فورم موافقند اما انجامش را با توجه به نمونه های موجود در صنعت و مدارس که هیچ تناسبی با کارکرد، مسوولیت، سن و سال، جنسیت و... ندارد موفق بخش نمی دانند . گروهی دیگر هم آزادی پوششی را در دانشگاها خواستارند و لباس فورم را نوعی سلطه به دانشجو می دانند . شعار اصلی مخالفین " دانشگاه پادگان نیست " است . به تازگی نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها، کتابی با عنوان ضوابط پوشش در دانشگاه‌های جهان چاپ کرده است که نشان می دهد لباس فورمی دردانشگاه ها ی دنیا حاکم نیست ولی محدودیت هایی برای دانشجویان ایجاد شده است که پوشش آنها را در داخل و خارج دانشگاه متمایز می کند . به نظر می رسد که اگر مسئولین بیشتر روی این قوانین تمرکز کنند و در اجرایش مصمم باشند نتیجه ی بهتری می گیرند تا اینکه با ارائه ی لباس فرم که با واکنش بعضی از مسئولین ، نمایندگان مجلس و دانشگاهیان مواجه است بخواهند به نتیجه ی مطلوب برسند .

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

پنج شنبه 26/3/1390 - 9:53 - 0 تشکر 332089

اين لباس فرم تو خيلي از دانشگا هاي دنيا مطرحه و بد هم نيست. البته به فرمش هم بستگي داره.

. امام علي (ع) مي فرمايند بهره خرد پند گرفتن واحتياط است و دستاورد ناداني غفلت و فريب خوردگي. و باپاکدامنان و فرزانگان بنشين وباانان زياد گفتگو کن زيرا اگر نادان باشي تورا دانش اموزند و اگر دانا باشي بردانش تو افزوده شود. خداوند به ماتوفيق بندگي بي چون وچرابده. اللهم عجل لوليک الفرج والعافيه والنصر.

منتظر شما در انجمن زن ريحانه آفرينش . کليک کن دوست عزيز

 

پنج شنبه 26/3/1390 - 15:42 - 0 تشکر 332219

حتي ميشه اطلاعات کارت دانشجويي رو هم رو سينه سمت چپ با گلدوزي دوخت و ديگه به کارت دانشجويي هم نيازي نيست براي خانوما هم ميشه از رنگ هاي شاد و حتي طرح هاي گلي گلي استفاده کرد

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

پنج شنبه 26/3/1390 - 16:18 - 0 تشکر 332232

به نام خدا - سلام . به نظر من لباس فرم به شکلي که در مدارس اجرا مي شود اگر در دانشگاه ها اجرا شود هيچ نتيجه اي نمي گيرد . شايد خودتان هم شاهد باشيد که بيشتذ دانش آموزان از روي اجبار اين لباس را مي پوشند و به جز مدرسه از نوع و رنگ ديگري که خوششان مي آيد استفاده مي کنند . در دانشگاه ها ايجاد لباس فرم از ديد ديگر نوعي اجبار را ايجاد مي کند که مناسب نيست . ولي اگر معيارهايي براي لباس ها تعيين شود بهتر است . از آنجايي که طرح هاي ايراني در کشور زياد مورد استقبال قرار نگرفته مي توان پيش بيني کرد که لباس فرم طرح خوبي نخواهد داشت . از ديد ديگر لباس فرم مي تواند تمايز دانشجويان دانشگاه ها شود که به نظر مي رسد اين کار زياد جالب نباشد .چون به نظر مي رسد موجب خجالت دانشجوياني که مي خواستند دانشگاه خوب قبول شوند و اکنون در دانشگاه هاي متوسط قبول شده اند مي شود و اينکه دانشجوياني که به رشته ي خود مي بالند ممکن است با پوشيدن لباس فرم که نماد دانشگاهش که متوسط هست مورد بي محبتي مردم قرار بگيرد و سر خورده شود . از ديد ديگر لباس فورم ممکن به رنگي باشد که موجب ناراحتي فرد شود و اين ناراحتي حتما روي فرد تاثير خواهد گذاشت . براي مثال براي خانم ها ، اگر لباس داراي چادر باشد بي چادريا حتما چادر نمي گذارند و اين يعني بي نظمي و اگر بي چادر باشد چادري ها چادر مي گذارند که لباس معلوم نمي شود و اين بازم يعني بي نظمي . به نظر من گذاشتن معيار براي لباس بهتر از لباس فرم است . دانشجوياني که معترض هستند مي گويند حالا که تفکيک جنسيتي در دانشگاه ها بحث داغ مسئولين است و داغ شدن اين لباس فرم نوعي سلطه خواهي مسئولين به دانشجويان خواهد بود .

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

دوشنبه 30/3/1390 - 17:17 - 0 تشکر 340442

با سلام کاملا مخالفم اين راهش نيست شده مثل جمع آوري ديش ها...بابا اين راهش نيست... با نظر جناب vahidmiladi هم مخالفم آخه برادر من اينکه دوباره يه الگو درست کنن خوب نيست... با اين کار فکر ميکنين مشکل بد حجابي . بد لباسي دانشجويان برطرف ميشه؟ شما در يه سري از دانشگاه آزاد ها سر بزنين که توش خانم ها موظف هستن چادر بزارن 30% اون خانم ها علاقه مند به اين کار هستند و بقيه چادر رو عين بندک دور کمر يا دوششون ميبندن و وقتي از دانشگاه بيرون ميان چادر رو ب=در ميارن و با خودشون به زمين ميکشن...اين راهش نيست دقيقا ميشه مثل چادر...همه فکر ميکردن با اين الزام اجبار پوشش چادر مشکلات حل ميشن و اصلا توقع همچين نتيجه اي و پايين اومدن ارزش چادر رو نداشتن

من از اين كوه بالا خواهم رفت.ميگويند ارتفاعش زياد است.راهش طولاني و شيب دار است,پر از صخره و صعود به آن بيش از حد دشوار است.كارخودم است.از آن بالا خواهم رفت.به زودي مرا خواهي ديد كه از قله برايتان دست تكان ميدهم يا از فرط تلاش بر دامنه جان ميسپارم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی