آموزش الکترونیکی (بازدید: 532)
دوشنبه 23/3/1390 - 8:57 -0 تشکر 330803
با توجه به اهميت هوشمندسازي مدارس آشنايي با اصطل

با توجه به اهميت هوشمندسازي مدارس آشنايي با اصطلاحات مطرح در اين خصوص ميتواند بسيار مفيد واقع شود. به نظر شما هوشمندي در مدارس هوشمند به چه معنايي ميباشد؟  

مرکز آموزش الکترونيکي تبيان

eLearning.Tebyan.net

سه شنبه 24/3/1390 - 20:31 - 0 تشکر 331542

مدرسه هوشمند مدرسه اي است که متناسب با ويژگي هاي يادگيرنده آموزش را به يادگيرنده ارائه مي کند نه اينکه يادگيرنده خود را با الزامات مدرسه سازگار سازد.

شنبه 28/3/1390 - 12:2 - 0 تشکر 332758

مدرسه هوشمند: مديريت هوشمندانه تمام منابع موجود در مدرسه با بکارگيري فناوري‌هاي نوين اطلاعاتي و آموزشي.

مرکز آموزش الکترونيکي تبيان

eLearning.Tebyan.net

يکشنبه 29/3/1390 - 11:41 - 0 تشکر 333375

تعريفي ديگر: مدرسه هوشمند سازماني است يادگيرنده كه در آن نسلي خلاق و توانمند در عرص ههاي زندگي و توانا در خلق دانش تربيت مي شوند.

مرکز آموزش الکترونيکي تبيان

eLearning.Tebyan.net

يکشنبه 29/3/1390 - 11:44 - 0 تشکر 333376

اهداف اصلي مدرسه هوشمند:   استمرار فرآيند يادگيري دانش آموزان در خارج از مدرسه ايجاد محيطي پويا و جذاب براي شكوفايي كامل استعدادها و بروز خلاقيت هاي فردي و جمعي دانش آموزان افزايش حضور، پشتيباني و مشاركت والدين و گروه هاي ذينفع در فرآيند يادگيري دانش آموزان همراه نمودن كادر آموزشي مدارس با روندهاي نوين آموزشي مبتني بر نيازمندي هاي جامعه دانش بنيان ايجاد محيطي مناسب جهت ارزيابي هاي مستمر و متناسب با استعداد و پيشرفت دانش آموزان فراهم نمودن فضاي مشاركت و تعامل دانش آموزان و معلمين در فرآيندهاي ياددهي يادگيري ترويج يادگيري تجربي، پژوهش محوري و دانش آموز محوري در فرآيندهاي آموزشي توسعه ي مهارت هاي ادراکي، کلامي، اجتماعي، حرفه اي تخصصي دانش آموزان  

مرکز آموزش الکترونيکي تبيان

eLearning.Tebyan.net

يکشنبه 29/3/1390 - 11:46 - 0 تشکر 333379

براي استقرار مدرسه هوشمند بايد مدلي ارائه نمود كه بتواند اجزاء اين نوع مدارس را مشخص نمايد و به عنوان مرجعي براي توسعه مدارس هوشمند و همچنين تفكيك اين نوع مدارس از مدارس غيرهوشمند مورد استفاده قرار گيرد. به همين منظور در اين بخش مدلي ارائه شده كه در شكل نيز نشان داده شده است . اين مدل با توجه به مطالعات انجام شده بر روي مدل هاي جهاني و همچنين نظرات اخذشده در طي مصاحبه ها و گفتگوهاي انجام شده با كارشناسان استخراج شده و سعي گرديده تا يك چارچوب جامع براي تعريف عملياتي از مدرسه هوشمند ارائه نمايد. مدل مفهومي مدرسه هوشمند از پنج عنصر اصلي تشكيل شده است. 1. محيط ياددهي و يادگيري مبتني بر محتواي چندرسانه اي 2. زيرساخت توسعه يافته فناوري اطلاعات 3. مديريت مدرسه توسط سيستم يكپارچه رايانه اي 4. برخورداري از معلمان آموزش ديده در حوزه فناوري اطلاعات 5. ارتباط يكپارچه رايانه اي با مدارس ديگر به كمك اين پنج عنصر مي توان مدرسه هوشمند را تعريف كرد. در حقيقت مدارس براي تبديل به يك مدرسه كاملا هوشمند بايد بتوانند كليه عناصر ذكرشده را تأمي ن كنند. در مدل مفهومي ارائه شده سعي گرديده تا به كليهجنبه هاي توسعه يك مدرسه هوشمند چه در حوزه سخت افزاري، نرم افزاري و نيروي انساني توجه شود و تعريف ارائه شده نيز كاربردي باشد. در ادامه هركدام از عناصر پنج گانه به صورت مجزا تعريف مي گردد.

مرکز آموزش الکترونيکي تبيان

eLearning.Tebyan.net

يکشنبه 29/3/1390 - 11:51 - 0 تشکر 333380

برگرفته از نقشه راه مدارس هوشمند شهر تهران

مرکز آموزش الکترونيکي تبيان

eLearning.Tebyan.net

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی