انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 297)
شنبه 21/3/1390 - 22:21 -0 تشکر 330074
?? ولادت با سعادت کوچکترين يار کربلا مب

  ?? ولادت با سعادت کوچکترين يار کربلا مبارک??

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

شنبه 21/3/1390 - 22:21 - 0 تشکر 330075

دهم رجب سال 60 قمري است. خانه امام حسين (ع) دوباره نور باران مي شود و از پنجره کوچک آن، آسمان مدينه روشن مي گردد. براي حسين (ع) دسته گلي زيبا فرو فرستاده بودند. اشک شوق و برق شادي او بر صورت نوزاد مي نشيند و گلبرگ رخش را با شبنم صبحگاهي، با طراوت تر مي سازد. خدا به حسين (ع) پسري ديگر عطا فرمود که نيازمند و غني بر نامش دخيل بسته اند و قنداقه زيبايش را قبله نيازهاي خود ساخته اند.

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

شنبه 21/3/1390 - 22:24 - 0 تشکر 330077

نامش را علي نهاد. مانند دو پسر ديگرش و عشقي بيکرانه از محبت پدر و مولاي خويش علي (ع) را به تصوير کشيد. نامش را علي نهاد و فرمود که اگر خدا هزار پسر به او دهد، همه را علي نام خواهد نهاد. آري، او هم علي بود که شکوه و نامت، بلندتر از آسمان بود و زيباتر از صبح و روشن تر از باران. آغوش مهربان پدر تو را در خود جاي مي دهد و چشمان او بر تو مي گريد. تو مولود کربلايي. تو شش ماهه عاشورايي. تو آمده بودي که فقط در قافله عشاق بماني. تو آمده بودي که همسفر کربلا شوي. تو آمده بودي که حج را ناتمام بنهي. ميلاد تو شادي را غريبانه کنار مي زند و اشک را در چشمان همه جاري مي سازد. آخر، تو از زندگي، فقط عطش و شهادت را دريافتي. تو آمده بودي که به شهادت آبرو دهي. تو کوچکترين قرباني هستي؛ اما با همه کوچکي، حماسه ات بي هماورد بود و نام تو در رديف اول عشقبازان عاشورا حک شد. سلام بر نام بلندت که زمزمه مستان است، اي علي اصغر (ع).

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

شنبه 21/3/1390 - 22:26 - 0 تشکر 330080

مبارک است بانو! شنيده ام که به لطف خدا مادر شده اي و براي حسين عليه السلام پسري ماه صورت به دنيا آورده اي. چراغ چشم هاي رسول خدا صلي الله عليه و آله روشن باد. و نام اعظم علي مرتضي عليه السلام پايدار که کودک تو نيز همنام جدّ بزرگوارش است. اما چرا چشمانت چون اناري سرخ، به دانه هاي ياقوت اشک نشسته است؟ نگاه کن بي بي! ببين چگونه نوار سبز حسيني عليه السلام که به قنداقه اش بستي، در نوازش بال ملايک به رقص درآمده است؟ تو غمگين مباش که در پيشاني تقدير کودکت، نام نحس و شوم حرمله نوشته شده است. و چيزي نخواهد گذشت که تو با طفلت در مجاورت مردي از نسل جنايت که بند نافش را با قساوت و سنگدلي بريده اند، در کربلاي معلّي خيمه خواهي زد. دل قوي دار به مقامي که اهالي آسمان و زمين، با آن، طفل صغيرت را به دعا مي خوانند و از او طلب گشايش ابواب حوايجشان را دارند. سيد علي حسيني

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

شنبه 21/3/1390 - 22:26 - 0 تشکر 330081

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

شنبه 21/3/1390 - 22:28 - 0 تشکر 330084

يه دعايي مي کنم به حق دردانه امام حسين عليه السلام آمين بگيد خدايا، خيلي از خونواده هاي شيعه هستند که از نعمت داشتن اولاد محرومند به حق مولود امشب فرزندي صالح و پاک عنايت بفرما آمين يارب العالمين التماس دعا

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

يکشنبه 22/3/1390 - 0:30 - 0 تشکر 330132

باران فاش مي‌گويم که حيرانِ علي اصغرم لحظه‌هاي عمر مهمانِ علي اصغرم چون نفس در سينه‌ مي‌پيچد،‌ نسيمِ عطرِ اوست سرخوشم يارب غزل‌خوانِ علي اصغرم اسمعيل عشق اويم، مسلخم هر مجلسش کشته ديدار و قربانِ علي اصغرم

يکشنبه 22/3/1390 - 1:32 - 0 تشکر 330147

به نام خدا - سلا م . تولد کوچکترين شهيد کربلا رو به همه ي شما عزيزان تبريک مي گم . از صدراي عزيز و حاجي عزيزم تشکر مي کنم به تاپيک صفاي خاصي دادند . براي دعاي حاحي : آمين يا رب العالمين .

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

يکشنبه 22/3/1390 - 12:23 - 0 تشکر 330318

سلام آخي... تبريك ميگم... ولادت سرباز كوچيك كربلا رو... خدا ما رو هم از سرابازاي امام زمان قرار بده.. اونايي كه تا اخرين نفس تو ركاب آقاأن الهي امين ياحق

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی