• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 5027)
چهارشنبه 15/12/1386 - 16:1 -0 تشکر 32670
من از کانادا متنفرم!

کانادا کشور خیلی بدیه. من از این کشور متنفرم. دلایل من هم واضح و مبرهنه. برای اینکه مطمئنتون کنم که نظرم کاملا درسته بعضی از دلایلم رو اینجا می نویسم تا خودتون قضاوت کنین. فقط یادتون باشه که فکر مهاجرت به این کشور عوضی رو نکنین. به همون ایران خودمون بچسبین و از زندگی پر صلح و صفا در کنار خانواده تون لذت ببرین. این هم دلایل من:

 

 1.  اینجا یک نظام پزشکی احمقانه داره که آدمها رو همین طور بی دلیل مجانی معالجه می کنه. مثلا اگر برین بیمارستان هزینه ویزیت دکتر، معالجات، عمل جراحی، اتاق بیمار، غذا و داروی بیمار و خیلی چیزهای دیگه رو دولت می ده. آخه جون من کدوم کشور خراب شده ای یه همچه کار احمقانه ای می کنه. تازه تو اکثر اتاقهای بیمارستانها تلویزیون هست. برای بچه ها وسایل بازی هست. برای همراهان اتاق انتظار هست که گاهی وقتها هم توش قهوه و شکلات مجانی گذاشتن. از همه بدتر اینکه مریض چون قرار نیست پول بده می تونه آزادنه در محیط بیمارستان بچرخه. ساعت ملاقات هم به طرز احمقانه ای معمولا از صبح شروع میشه تا شب.

 2. اکثر پیاده روها و خیابونهای شهرها پر از چمنه. آدم حالش بهم می خوره اینقدر سبزی می بینه. اَه. آخه اینم شد کار. بدتر اینکه هی شهرداری میاد سر این چمنها رو می زنه و مرتبشون می کنه. تازه اینجا این قدر پارک و بوستان هست که آدم نمی دونه کدومشون رو بره. این یکی که خیلی بده. آخه آدم گیج میشه و گیجی هم برای سلامتی مضره.

 3. اینجا مدرسه ها مجانیه. تازه تو این مدرسه های مجانی تو هر کلاس معمولا بیشتر از ۲۰ تا شاگرد نیست. تا دلتون بخواد در اختیار این بچه ها وسایل بازی و امکانات آموزشی گذاشتن. آخه آدم نباید حالش از این وضعیت بهم بخوره. فکر نمی کنین چقدر بچه ها فاسد میشن وقتی فکرشون آزادنه کار می کنه و می تونن از خودشون ابتکار به خرج بدن. بدتر اینکه خیلی از بچه ها تو مدرسه دو تا زبون یاد می گیرن و وقتی دیپلمشون رو می گیرن دو تا زبون انگلیسی و فرانسه رو عین هم صحبت می کنن و می نویسن. واقعا این یکی که دیگه حالم رو بهم می زنه.

 4. دولت لوس کانادا برای اینکه مردم رو خر کنه به اونهایی که بچه دارن هرماه یه پولی می ده. احمقانه اینه که اگر کسی در آمدش کمتر باشه پول بیشتری می گیره. بعضی ها برای هر بچه ای بیش از ۲۵۰ دلار در ماه می گیرن تازه علاوه بر اون اخیرا ۱۰۰ دلار هم بابت پول مهد کودک می گیرن. اَه اَه اَه

 5. بیشتر راههای کانادا اتوبانه. آخه تو رو خدا یکی نیست بگه اتوبان باعث میشه آدم راحت تر باشه و این خیلی بده. بدتر اینکه اکثر این اتوبانها عوارضی ندارن و همین طور مجانی می ری توشون. تو رو خدا می بینی مالیاتی که از ما میگیرن رو صرف چه بریز و بپاشهایی می کنن.


 6. تو این کشور عجیب و غریب خدمات آزمایشگاهی مجانی. آخه آدم این رو به کی بگه. وقتی میری آزمایشگاه نه تنها خون و ادرار و اونی که نمیشه اسمش رو بگم مجانی آزمایش می کنن بلکه احمقا نتیجه آزمایش رو مستقیم می فرستن برای دکترت که مریض به زحمت نیفته. این دیگه قابل تحمل نیست.

 7. بدترین چیز اینه که تقریبا همه اتوبوسهای مدارس اینجا به یک شکلن. همه به رنگ زردن که حال آدم ازش بهم می خوره. آخه احمقا فکر می کنن اگه رنگ اتوبوس زرد باشه بهتر دیده میشه و خطر تصادفش کمتره و بچه ها جونشون بیشتر در امانه. از اون احمقانه ترش اینه که وقتی سرویس مدرسه وا میسته که بچه ها رو سوار یا پیاده کنه کلی  چراغهای عجیب غریب دور و ورش روشن میشه و همه ماشینها در هر طرف خیابون که باشن وامیستن تا بچه ها با امنیت کامل تو خیابون تردد کنن. آخه چه اهمیت داره که چندتا بچه در طول سال به خاطر تصادف بمیرن که اینا این همه مردم رو به زحمت میندازن.

 8. اگه بخوای تو کانادا یه کار جدید راه بندازی اینقدر بهت اطلاعات مجانی میدن که دیگه بالا میاری. از وب سایتهای دولتی بگیر تا مشاورای حضوری که همین طور پول مالیات رو به عنوان حقوق بهشون میدن تا به یه عده که می خوان ایجاد کار بکنن کمک کنن. آخه اینم شد کار. چرا باید از آدمهایی که طرحهای خوب تو کلشونه حمایت کرد. چرا دولت تا ۲۵۰ هزار دلار به این جور آدمها وام میده. چرا شهرداریها از این آدمهای مبتکر حمایت می کنن. این دیگه چه وضعشه بابا.


 9. از سیستم بد اداری اینجا هر چی بگم کم گفتم. بیشتر کارهای اداری اینجا یا از طریق اینترنت انجام میشه و یا از طریق تلفن. برای اینکه نکنه کارمندهای تنبلشون بخوان با ارباب رجوع سر و کله بزنن بیشتر کارها رو از راه دور و در اسرع وقت انجام می دن. این دیگه نوبرشه والا.


 10. تو خیلی از شرکتهای بزرگ وقتی کارمندها میرن سر کار اصلا کارت نمی زنن. اصلا کسی ازت نمیپرسه کی اومدی کی رفتی. این دیگه چه وضعشه. اون وقت با این وجود اکثر کارمندها به موقع میان و به موقع میرن.


 11. اینجا تقریبا هر کس هر جوری دلش بخواد لباس می پوشه و دین هم آزاده و هر کسی هر دینی که بخواد داره. کسی اصلا ازت سوال نمی کنه که دین و ایمونت چیه. یا آمای با حجاب رو از انشگاه اخراج نمیکنن


 12. نظام بانکی اینجا حال آدم رو بهم می زنه. بیشتر کارها اتوماتیک انجام میشه. پرداخت قبضهات رو میتونی اتوماتیک کنی. دریافت حقوقت اتوماتیکه. خیلی از کارها رو از طریق اینترنت انجام می دی. دستگاههای خود پرداز همه جا ریخته که بتونی راحت پول بگیری یا کارهای بانکیت رو انجام بدی. کارتهای اعتباری و خطهای اعتباری و غیره و غیره تو رو از اینکه به دوستان و آشنایانت برای گرفتن پول مراجعه کنی بی نیاز می کنه. همینه که آدمها از هم فاصله می گیرن. چون هیچ کس از کسی طلبکار نیست کمتر به هم دیگه تلفن می زنن.


 13. آدم از پلیس کانادا نمی ترسه. بابا پلیس باید ابهت داشته باشه نه اینکه به آدم احترام بذاره. همینه که رقم جرم و جنایت اینجا کمه دیگه. لابد مردم از پلیس خجالت می کشن. چون مطمئنم که از پلیس نمی ترسن. کشور کم جرم و جنایت که کشور نیست.

 14. رقم تورم تو کانادا کمتر از سالی ۳ درصده. معمولا این رقم حدود ۲ درصد نگه داشته میشه. اعصاب آدم خرد میشه از بس که قیمتها زیاد نمیشن. احساس می کنی که هیچ تحرکی تو اقتصاد این کشور نیست.

اگه بخوام از بدیهای کانادا بگم این لیست سر به فلک می کشه ولی فکر کنم همین ۱۵ مورد برای اینکه متقاعدتون کنه کافی باشه. دیگه به اینکه فروشنده ها خوش برخوردن، پلیس از آدم رشوه نمی خواد، مردم به هم احترام می ذارن و خیلی چیزهای بد دیگه اشاره نمی کنم.

خوش باشین.

چهارشنبه 15/12/1386 - 18:32 - 0 تشکر 32679

خدایا یعنی میشه یه روزی همه جا مثل كانادا بشه !!!

خدایا شكرت

  برگ سبز

چهارشنبه 15/12/1386 - 19:17 - 0 تشکر 32687

هوالمعشوق
دلخوش عشق شما نیستم ای اهل زمین به خدا معشوقه من بالایی است
***************************************************************************
سلام

ونهلسینگ عزیز خوشحال شدم باز هم مطلبی ازت دیدم...
جالب بود...راستشو بخوای اولش فکر کردم واقعا از کانادا بدت میاد
تازه آخرش گرفتم چی شد...
ممنون جالب بود
ایشالله بیشتر ببینیمت
موفق باشی


**یا علی از تو مدد**

بگذار سرنوشت هر راهي که ميخواهد برود،راه ه من جداست
بگذار اين ابرها تا ميتوانند ببارند.... چتر من خداست
 

----------------------------------------------------------------
مسئول انجمن خانواده و صندلي داغ
 
چهارشنبه 15/12/1386 - 19:50 - 0 تشکر 32694

.:::::::: بسم الله الرحمن الرحیم ::::::::.

سلام

دوست گرامی! حرفتو دوپهلو نزن! طعنه نزن!

در عوض به این فكر كن، كه چطوری میتونی حداقل یكی از مشكلات جامعه‌ی خودتو حل كنی!

منتظر نباش برات كاری انجام بدن! ببین تو چه كاری میتونی براشون بكنی!

به اینم نگاه كن كه چه چیزایی رو باید از دست داد تا خیلی چیزای دیگه رو بدست آورد!

و مطمئن باش كه ما هم چیزایی داریم كه اونا فقط حسرتشو میخورن!

موفق باشی!

.:::::::: жالهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم ж::::::::.

وقتی میان نفس و هوس جنگ می شود

قلبم به چشم هم زدنی سنگ می شود

آقا ببخش گر که دلم گرم زندگی است

کمتر دلم برای شما تنگ می شود

چهارشنبه 15/12/1386 - 20:43 - 0 تشکر 32705

ایـــــشششششش....... واقعا كه... آدم حالش از این وضع به هم می خوره... این دیگه چه وضع مملكت داریه؟؟؟.....

بیا ایرون خودمونو نگاه كن... مملكت گل و بلبل...

حدودا پنجاه شصت نفر اقتصاد دان كاركشته و استاد مملكت می آیند همه نفری با هم می شینند و اوضاع  اقتصادی مملكت رو بررسی می كنند و دقیق به كارشناسی می پردازند و اشكالات كار رو در می آرند اون وقت................(لااله الّا الله)...

عزت زیاد

Moein Nemati

 

 

چهارشنبه 15/12/1386 - 23:0 - 0 تشکر 32722

سلام و ممنون از ونهلسینگ عزیز بخاطر این نوشته
فکر میکنم این متن یک وبلاگنویس معروف ه که چند وقتی هست به کانادا مهاجرت کرده (برای دوستانی که  دوستانی که به ونهلسینگ خرده میگیرند گفتم این رو) و سعی داره کانادا رو یک سرزمین رویایی تمام عیار معرفی کنه.

البته نباید یک طرفه به قاضی رفت و بلافاصله با خوندن این متن به این فکر افتاد که عجب بهشتی هست کانادا .... واقعیت این ه که ایرانیان خارج از کشور عموما و ایرانیان مقیم کانادا خصوصا، در داشتن امکانات و موقعیتهای خودشون برای هموطنان دیگه در داخل غلو و اغراق میکنن. کانادا از خیلی جهات کشور خوبی هست، اما مشکلات زیادی هم داره که در این متن به اونها اشاره ای نشده. در صورتیکه فرصتش پیش اومد من در همین تاپیک نقاط ضعف کانادا رو مینویسم تا کمی موازنه ایجاد  بشه.


پنج شنبه 16/12/1386 - 10:50 - 0 تشکر 32754

سلام دوست عزیز حالت چطوره زودباش بگو 123 123 123 ؟

مطلبت زیبا بود راستی اینو شنیدی كه اسیایی ها دوست دارند بروند اروپا و اروپایی ها هم دوست دارند بروند امریكا و امریكایی ها هم دوست داند بروند كانادا پس ببین كانادا چه كشوریهههههه؟

در وفای تو چنانم که اگر خاک شوم / آید از تربت من بوی وفاداری تو . . .

منتظر شما در وبلاگ دل شکسته
پنج شنبه 16/12/1386 - 13:52 - 0 تشکر 32775

سلام و ممنون از ونهلسینگ عزیز بخاطر این نوشته
فکر میکنم این متن یک وبلاگنویس معروف ه که چند وقتی هست به کانادا مهاجرت کرده

بله این مطلب مال همون وب لاگ اول نمخواستم بزارم چون لینک وب لاگ رو نمیشه قرار داد

ولی بالاخره یه قسمت هایی رو خودم سانسور کردم و شد اینی که میبینین

اگه دوست دارشتین مطلب رو توی وب لاگ اصلی بخونین یه سرچ تو گوگل انجام بدید به راحتی پیدا میشه

راستی منتظر ضعف های کانادا هستم منبع هم بنویس

پنج شنبه 16/12/1386 - 15:17 - 0 تشکر 32780

سلام

اول از همه خوشحالم دوباره از شما مطلب دیدم

واما من با این همه از کانادا بدم میاد

یه نفرت عجیبی نسبت بهش دارم

اولا................اینو نمیتونم بگم

دوما که این کشور سرد ه من از جاهای سرد خوشم نمیاد

سوما بیشتر جمعیت این کشور را مهاجرا تشکیل دادنن

و اونجوری که من شنیدم تا 20 سال (دقیق نمیدونم 10 سال یا 20 سال) اینده

70 درصد جعیت کانادا مهاجران تشکیل میدن

که این اصلا خوب  نیست

خوشحالم که یه کانادایی نیستم

قربونتون

عسل

یا حق

پنج شنبه 16/12/1386 - 17:23 - 0 تشکر 32801

خودت فکر می کنی چقدر منطق تو اون نوشته هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اصلا کانادا بهشته...............ایا کانادایی ها هم به مهاجرین فرشته گونه نگاه می کنن؟؟؟؟؟؟؟

یا دید ایرانی ها به افغانی ها ی گرامی  رو دارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 

باید بروم در خلوت سرخ

تا بتوانم  ترانه ی آگاهی بخوانم

و خدا است تنها پناهم

خلوت، تولد حقیقتم خواهد شد

 

جمعه 17/12/1386 - 12:58 - 0 تشکر 32854

70 درصد جعیت کانادا مهاجران تشکیل میدن

برای مهاجرت به کانادا کسب یه امتیاز لازمه که خیلی هم آسون نیست

آمار 70% رو از چه منبعی به دست آوردی

در اینصورت که کانادا نابود میشه!!!

قبول دارم مهاجر داره ولی نه 70%

شاید 10%

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.