انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 494)
چهارشنبه 15/12/1386 - 13:49 -0 تشکر 32660
یک موی گندیده یک جوان شیعی به جهان می ارزد

  سید محمد باقر خرازی دبیرکل حزب الله ایران که تشکل مربوط به او قصد دارد در انتخابات هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی فهرست مستقل ارایه کند در نشستی با رسانه ها نسبت به مسایل موجود کشور و جریان های عمده سیاسی در کشور انتقاد کرد و آنها را متهم به فریب مردم کرد.

به گزارش شیعه نیوز به نقل از عصر ایران، خرازی تاکید کرد که حرکت جدید باید بازگشت روحانیت به حاکمیت اجرایی نظام باشد و در این زمینه بین حزب الله ایران و تشکیلات دیگر سیاسی اختلافات بسیاری وجود دارد.

حزب الله معتقد است اداره جامعه اسلامی باید بر اساس داده های دینی و وحیانی باشد و عقل بشر مستقل از وحی نمی تواند برای بشری که متدین است کارآمد باشد.

دبیرکل حزب الله ایران گفت که در دوران موجود در قالب دولت های پس از انقلاب نه تنها حاکمیت با دین و ارزش های دینی اداره نشده بلکه به نظر می رسد با عدم شناخت از معارف دینی در بین غالب مسوولان کشور احکام اولیه دین نیز اجرا نشده است.

وی افزود: در مجمع تشخیص مصلحت نظام گاهی مواقع مصوبات بر اساس مصالح تغییر می یابد اما در روند گرایش به سمت دین تاثیرنداشته بلکه به صورت بسیار خطرناک به سمت غیردینی شدن جامعه پیش می رود.

خرازی گفت: متاسفانه متحدین و متفقین اصولگرا با مبانی دینی آشنایی ندارند و اگر داشته باشند هم ، تا کنون آن را عرضه نکرده اند.

دبیرکل حزب الله ایران گفت: متاسفانه جریانات سیاسی اصولگرا و اصلاح طب از رهبری و حاکم دینی تنها به عنوان یک ابزار استفاده می کنند و آنجا که مصلحت آنها باشد از آن استفاده می کنند و به دروغ خود را نماینده جریان فکری رهبری می دانند. عملکرد جریان راست در دوران امام و عملکرد جریان چپ در زمان مقام معظم رهبری مبین این امر است.

وی تصریح کرد: حاکم دینی در وجود حضرت آیت الله العظمی خامنه ای متجلی شده و ایشان یک حاکم متخصص و تبیین گر مسایل دینی است. آنچه فقیهان در مسایل دینی عرضه می کنند رهبر معظم انقلاب آنها را اجرا می کند.
ما معتقدیم سخنان رهبر معظم انقلاب دستورالعمل اجرایی برای کارگزاران است. امروز مردم روحانیت را بدهکار می دانند در حالی که روحانیت کمترین حضور تشکیلاتی را در نظام داشته است.

خرازی گفت: متاسفانه آلودگی جریان های سیاسی کشور بی اعتمادی مردم به مسوولان را روز به روز افزایش می دهد. جریان های سیاسی به دلیل ترس از رقیبان و ملاحظه کردن روابط رفاقتی از فساد نزدیکان خود خبر ندارند یا در صورت خبر داشتن اقدامی علیه آن نمی کنند.

دبیرکل حزب الله ایران گفت: وجود تفکرات غربی در هر دو جریان سیاسی مشهود است. جریان اصولگرا که مدعی دفاع از ارزش ها است گاهی مواقع ضدارزش ترین حرکت ها را انجام می دهد. در اصولگرایان هر کس قلندری شده و همه مدعی ریاست جمهوری هستند و اگر دستشان به رهبری هم برسد مدعی آن هم هستند. کسی سرباز میدان جنگ نیست بلکه سردارانی بی سپاه هستند که مدعی سپاه قدرتمندند.

وی در ادامه در انتقاد از دولت به خاطر نادیده گرفتن راهکارهای حزب الله ایران برای حل مشکلات کشور گفت: در ابتدای تشکیل دولت آقای احمدی نژاد توسط آقای داودی به آنها پیغام دادیم که حاضریم طرح های حزب الله را که 20 سال روی آن کار کرده ایم در اختیار دولت قرار دهیم اما دولت پاسخی نداد.

خرازی گفت: روابط ظالمانه موجود در جهان و تحقیرشدن و مرعوب شدگی پذیرفته شده است که ضروری است که مقابل جریان های مرعوب ایستاد. ما با هرگونه رابطه با آمریکا مخالف هستیم اما هر دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب موافق رابطه با آمریکا هستند.

وی افزود: این همه از سازمان های آزادیبخش حمایت کرده ایم اما چه نتیجه ای برای ما داشته است. اگر به فلسطین کمک می کنیم باید بدانیم فلسطین باید در طریق اهل بیت باشد و اگر در طریق اهل بیت نباشد چه فرقی با اسرائیل می کند. تا چه وقت سفره ملت ایران پهن باشد و ملت ایران گرسنه باشند.

خرازی گفت:ما مانند برخی از اعضای شورای نگهبان ملت را بی دین نمی دانیم بلکه به عقیده ما همه دیندار و طرفدار انقلاب هستند.
شاید برخی جوانان ایرانی با سرووضع آنچنانی در خیابان ها باشند اما به عقیده من یک موی گندیده یک جوان شیعی و ایرانی با لباس ها و ظاهر آنچنانی به جهان می ارزد.

خرازی تاکید کرد: ما سخنان بسیاری درباره عملکرد دولت ها داریم اما به خاطر مصالح کشور هیچ نمی گوییم اما امکان دارد روزی همه مسایل را افشا کنیم.

ما در انتخابات مجلس هشتم فهرست مستقل می دهیم و وابستگی به هیچ یک از جریان های موجود نداریم. در انتخابات ریاست جمهوری هم یک روحانی را در نظر گرفته ایم و در حال کار برای او هستیم و تاکید داریم که رییس جمهوری آینده باید یک روحانی باشد.
ما معتقدم نه اصلاح طلبان و نه اصولگرایان در قالب های موجود شانسی برای رای آوردن ندارند و فهرست حزب الله با اقبال مردم مواجه خواهدشد.


منبع خبر: عصر ایران

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی