پژوهش های دانش آموزی (بازدید: 616)
چهارشنبه 11/3/1390 - 12:21 -0 تشکر 326411
چم و خم ما برای امتحان ها

سلام

می دونم که همه جا پر شده از نصیحت های مختلف برای این که وقت امتحانا چیکار کنین،چجوری غذا بخورین،چه موقع بخوابین و ..... و کلا بیشترآدما از نصیحت زیاد خوششون نمیاد.   اما حرفای من شاید یه ذره متفاوت باشه . حساب کردم که من در زندگیم (تا حالا) هزاران بار امتحان دادم ،باور نمی کنین؟ دیشب حساب کردم ،دبستان، دبیرستان و دانشگاه .تازه صدها بار هم امتحان گرفتم .خوب پس میشه رو حرفام یه ذره بیشتر فکر کنین ، نه؟ چند تا از کارایی که همیشه میکردم روبراتون می گم . اون موقع ها مثل حالانبود که همه جا پر باشه از مشاورهای مختلف من این تجربه ها رو خودم بدست اوردم .یه چیزی که خیلی مهمه توجه به ویژگی های شخصیه ،یعنی هر کسی یه جوری،یه جای خاصی و یه وقت مشخص بهتر درس می خونه اینو باید پیدا کنیم.باید پیدا کنیم چم وخم ما واسه درس خوندن هو امتحان دادن چیه. مثلا من یاد ندارم یک شب تا دیر وقت بیدار نشسته باشم آخه همچین که خسته می شدم دیگه مخم کار نمی کرد و در این حالت که بودم می دیدم هرچی بخونم فایده نداره فقط خودمو خسته کردم ،عوضش از اون ور صب زود بیدار می شدم می دیدم چه خوب می تونم درسا رو بفهمم .بازم اگه همون روز امتحان داشتم خودمو زیاد خسته نمی کردم هول بزنم که وای مثلا یه مقدار مونده ،سعی می کردم آرامش داشته باشم و از همون مقداری که خوندم حداکثر استفاده رو بکنم چون با هول شدن اونایی هم که بلد بودم یادم می رفت .سر جلسه امتحان هیچوقت اول همه سئوال ها رو نیگا نمی کردم چون اگه تو 10 سئوال یه کوچولو بلد نبودم هول می شدم و حواسم پرت می شد.یکی یکی سئوال ها رو می خوندم هو جواب می دادم .اگه یکی رو بلد نبودم میذاشتم آخر روش فکر می کردم بالاخره یه چیزایی یادم میومد.یه کار جالب دیگه هم که می کردم این که از جلسه که میومدم بیرون دیگه به خودم می گفتم هر چی می خواس بشه شده این که حالا غصه بخورم وای چرا این یکی رو ننوشتم،آخ چرا اون یکی رو غلط نوشتم نبود .می رفتم و بعد از خستگی خوردن آماده می شدم برای امتحان بعدی. شما چیکار می کنین ؟ چطوری   درس می خونین که موفق تر بشین؟

منتظرحرفاتون هستم.

چهارشنبه 11/3/1390 - 13:56 - 0 تشکر 326452

من که اصلا به توصيه ها اعتقاد ندارم نه برنامه غذايي و نه هيچ چيز ديگه ايم رو تغيير نميدم فقط صبح تا شب درس ميخونم روزي که از امتحان اومدم استراحت ميکنم و به همين منوال ....

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی