سينما و تلویزیون (بازدید: 203)
چهارشنبه 11/3/1390 - 10:5 -0 تشکر 326331
برنامه های شبكه‌های رادیو در سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)

جام جم آنلاین: شبكه‌های رادیو در سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) ویژه برنامه‌های گسترده‌ای كه در قالب‌های مختلف به ابعاد شخصیتی و زندگی امام راحل می‌پردازند، تدارك دیده‌اند.

 به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی صدا، شبكه‌های رادیویی با ارائه تحلیل و بررسی نقش رهبری امام خمینی(ره)‌ و مرجعیت دینی در شكل‌گیری قیام 15 خرداد و انقلاب، بررسی اهداف و اندیشه‌های ناب رهبری و آشنایی با سیره و روش زندگی امام(ره)‌ در قالب‌های مختلف به ابعاد شخصیتی و زندگی امام راحل می‌پردازند. برنامه‌های برگزیده رادیو در سالگرد رحلت امام(ره)‌: رادیو فرهنگ با برنامه عروج در روز 14 خرداد از ساعت 9 به بررسی تاریخ انقلاب اسلامی و نقش امام در رهبری انقلاب اسلامی می‌پردازد. رادیو ایران هم با برنامه ویژه سالگرد رحلت امام خمینی(ره)‌ در این روز، علاوه بر پوشش مراسم مرقد امام خمینی(ره)‌ به بررسی نهضت اسلامی ایران می‌پردازد. همچنین رادیو معارف با برنامه از تبار آفتاب در روز 14 خرداد شاخص‌های خط امام(ره)‌ را تبیین می‌كند. رادیو گفت‌وگو هم برنامه گفت‌وگوی روز را با موضوع بررسی دیدگاه‌های مختلف درخصوص شخصیت امام(ره)‌ در روزهای 13، 14 و 15 خرداد روی آنتن می‌برد. علاوه بر این رادیو قرآن در برنامه «صراط» شخصیت سیاسی و مذهبی امام(ره)‌ را در این روز بررسی می‌كند. رادیو سلامت هم برنامه سوگ آفتاب را با موضوع بررسی 4 بعد معنوی سلامت امام(ره)‌ پخش می‌كند. رادیو صدای آشنا در ویژه برنامه روز 14 خرداد ابعاد شخصیتی امام(ره)‌ را به نسل جدید و ایرانیان مهاجر معرفی می‌كند.

 

 رادیو جوان با برنامه روایت ساده باران و جوونی دربست در  این روز به نقش جوانان در قیام‌های قبل از انقلاب می‌پردازد. رادیو تهران هم با ویژه برنامه‌های رحلت امام(ره)‌ و مسیر ویژه در روزهای 14 و 15 خرداد به بزرگداشت مقام امام(ره) و تاثیر قیام 15 خرداد در پیروزی انقلاب اسلامی می‌پردازد. رادیو البرز نیز برنامه حدیث فصل و معرفی آثار مكتوب امام(ره)‌ را روی آنتن می‌برد. رادیو ورزش در روز 14 خرداد خاطرات ورزشكاران و ورزش در اندیشه حضرت امام(ره)‌ را پخش می‌كند. رادیو ایران صدا نیز با ارائه ویژه برنامه تحلیل سیاسی اندیشه‌های امام در قیام 15 خرداد، ابعاد گوناگون آن را تحلیل و تفسیر می‌كند. مركز نمایش رادیو هم با 3 نمایش ویژه رحلت امام كه از شبكه‌های رادیو فرهنگ، سلامت و البرز پخش می‌شود، حضور پررنگی خواهد داشت.

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی