انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 347)
سه شنبه 10/3/1390 - 11:29 -0 تشکر 325951
راهنمایی و رانندگی

فراموش نکنیم سالانه هزاران تن از هم وطنان مان در حوادث رانندگی ناشی از سرعت غیرمجاز و ناپایدار جان خود را از دست می دهند و عوارض روحی و جسمی زیادی برای بازماندگان آنان و افرادی که دچار معلولیت های جسمی و حرکتی می شوند به جا می ماند .    چرا ما باید این آمار وحشتناک و تکان دهنده را بخوانیم و تکانی به خودمان ندهیم؟   مگر نه این که ماشین از ابتدا برای رفاه و راحتی انسان ها ساخته شد و صنعت خودروسازی از زمان پیدایش تاکنون نقش بسیار ارزنده ای در روند توسعه و رفاه اجتماعی داشته است پس چگونه گروهی از رانندگان، بی محابا این وسیله آرامش را بلای جان خود و دیگران می کنند؟

   بد نیست بدانیم تحقیقات پزشکی حاکی از آن است که رانندگی باعصبانیت و سرعت زیاد به میزان قابل توجهی سلول های عصبی انسان را نابود می کند و از عمر طبیعی آدمی می کاهد . 

  با این توضیحات می خواهیم بگوییم قوانین جدید راهنمایی و رانندگی در جست وجوی چه چیزی هستند .   پیش گیری از تخلف هدف عالی است که پلیس در اجرای این قانون با همکاری آگاهانه مردم به آن دست خواهد یافت .   ما نیازمند درمان بیماری شایع رانندگی در کشورمان که سرعت غیرمجاز و ناپایدار است هستیم و داروی این مرض خطرناک آگاهی، احترام به قانون و همکاری با پلیس است .   اگر چه علم و هنر رانندگی از آفت های دیگری مانند سبقت های غیرمجاز، خواب آلودگی در حین راندن، رعایت نکردن فاصله طولی و... نیز رنج می برد .    

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی