انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 835)
سه شنبه 10/3/1390 - 11:23 -0 تشکر 325948
« علی باقرزاده» خیر مدرسه ساز مشهدی تا زنده ام، مدرسه می سازم

« علی باقرزاده» خیر مدرسه ساز مشهدی تا زنده ام، مدرسه می سازم  

 

   او راه پیشرفت کشور را در باسوادی تمام مردم جامعه می داند و بسیاری از گرفتاری های مردم را ناشی از کم سوادی عنوان می کند.

 از روزهایی می گوید که مدارس هنوز کهنه و فرسوده بود و نه تنها روستاها بلکه شهرها هم به اندازه کافی مدرسه نداشتند و بسیاری از افراد بااستعداد به دلیل شرایط دشوار تحصیل از ادامه تحصیل باز می ماندند او اکنون برای افرادی که در گذشته به خاطر کمبودها نتوانسته اند درس بخوانند هم ناراحت است .      

او می گوید: مدرسه سازی مایه آرامش اوست و قصد دارد تا زنده است مدرسه بسازد.

 

«علی باقرزاده» عضو مجمع خیران مدرسه ساز خراسان رضوی که تاکنون چند مدرسه را احداث کرده است، می گوید: در دنیای امروز حرف اول و آخر را علم و دانش می زند و هر ملتی که دانش بالاتری داشته باشد پیشرفت بیشتری دارد.     

 

   علی باقرزاده مدرسه را سنگ بنای تعلیم و تربیت عنوان می کند و به ضرب المثل ماهی و ماهیگیری اشاره می کند و می گوید: مدرسه سازی یاد دادن ماهیگیری به مردم است. ما اگر بخواهیم جامعه را ارتقا دهیم نیاز به مدرسه و محلی مناسب برای تعلیم و تربیت داریم.وی اعتقاد دارد رشد و توسعه مسائل اقتصادی و اجتماعی از راه مدرسه سازی به دست می آید.   وی شرایط جامعه را زمانی ایده آل می داند که دیگر هیچ فرد بی سوادی در آن نباشد و همه از سواد بالایی برخوردار باشند و می گوید: اگر همه مردم سواد بالایی داشته باشند شاهد وجود امنیت، رفاه و آسایش در جامعه خواهیم بود .

 

       وی به جمله معروف حضرت امام(ره) اشاره می کند که فرمودند:«هر مدرسه ای که باز شود یک زندان بسته می شود» و یادآوری می کند: ما در مدارس ?? سال قبل که بیشتر شبیه ویرانه بود درس می خواندیم اما اکنون تلاش می شود بهترین مدارس احداث شود.   وی که معتقد است هنوز هم به تعداد کافی مدرسه ساخته نشده است شرایط تحصیل پیش از انقلاب را با اکنون مقایسه می کند و می گوید: در گذشته تعداد اندکی از پدر ومادرها فرزندانشان را به مدرسه می فرستادند اما اکنون فرزندان همه اقشار جامعه ادامه تحصیل می دهند هر چند هنوز به اندازه کافی مدرسه نداریم .

 

 

 

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی