انجمن ها > انجمن دانش آموزی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانش آموزی (بازدید: 382)
دوشنبه 9/3/1390 - 23:33 -0 تشکر 325744
برنامه ای برای کنکوریها از رادیو جوان

سلام دوستان گرامی (منظور کنکوریها) البته من که خودم کنکوری نیستم تا کنکورم خیلی فاصله دارم میخواستم یک خدمتی کرده باشم و به همین منظور این بحث را ایجاد کردم یک برنامه ای نصف شبا تو  رادیو جوان مذاره اسمشو نمیدونم بعد میخواستم این را برای کسانی که وقت نمیکنند این جا بذارم برای دستخوش یکی از برنامه ها را که مال همین روزه(90/3/9) را قرار میدم کیفیت: در حد المپیک حجم :27mb فرمت:mp3  

 

 

يکشنبه 5/4/1390 - 2:17 - 0 تشکر 337077

اگر انسانها ميدانستند فرصت با هم بودنشان چقدر محدود است محبتشان نسبت بهم نا محدود ميشد...

خوبي کن و خوش باش به آرامش وجدان ... بگذار بگويند فلاني بد دنياست

يکشنبه 5/4/1390 - 11:46 - 0 تشکر 337112

با سلام دو چيز است که اگر انسان هميشه به ياد آن دوباشد، هيچ موقع حتي فکر گناه کردن هم به او دست نخواهد داد: خدا - مرگ خدا: اگر انسان در طول زندگيش هميشه و همه جا به ياد خدا باشه، ديگه گناه کردن معني نداره. چرا که با به ياد خدا بودند، تمام کارها خدايي مي شوند و ديگر انسان حتي اجازه گناه کردن هم به خودش نمي ده. مي گه مبادا من گناه کنم! چرا که حدا مي بيند. و همواره مي توان جمله معروف امام خميني (ره) را زمزمه کرد که "عالم محضر خداست. در محضر او گناه نکمنيم" مرگ: من خودم هر وقت که ياد مرگ ميکنم موهاي تنم سيخ مي شند. چرا که با خودم ميگم اگه همين الآن و با اين همه گناه بخوام از دنيا برم، اون موقع جام تو جهنمه، عذاب و آتش. پس تصميم ميگيرم که کار هايي که من رو از سعادت دور ميکنه انجم ندم. به همين راحتي. مي دونيد مشکل ماها چيه؟ من خودم رو ميگم. من که همه چيز ميدونم! خوب رو از بد تشخيص ميدم. اينطور نيست؟ پس چرا باز دوباره گناه ميکنم؟ يکي از دلايلش اينه که فراموش کار و غافليم. از اين رو يکي از دوستانم رو مي شناسم که کف دستش بزرگ نوشته بود " خدا - مرگ" و هر روز چشمم به اون ميخورد. به طوري که تا ميومد گناه کنه، يکهو ... التماس دعاي فراوان

 
يکشنبه 5/4/1390 - 14:38 - 0 تشکر 337163

ممنون از دوستان عزيزم كه من رو ياري كردن به نظر من ياد مرگ يه جور تكاندن غبار ازدل ميتونه

زندگي سفري است که به ما مي آموزد

             "دادن وگرفتن يکي ست"

                             وهدف از وجود ما عشق ورزيدن،بخشش وشوق گشودن دست ياري 

                                         به سوي ديگري ست 

یادمن باشد که : اندک است تنهایی من در مقایسه با تنهایی خورشید .

چهارشنبه 8/4/1390 - 11:46 - 0 تشکر 338071

خطبه‏اى اندرز وهشدارامام علي(ع) دنياشناسي پس از حمد و ستايش الهي، همانا دنيا روي گردانده، و وداع خويش را اعلام داشته است، و آخرت به ما روي آورده، و پيشروان لشگرش نمايان شد. آگاه باشيد! امروز، روز تمرين و آمادگي، و فردا روز مسابقه است، پاداش برندگان، بهشت، و کيفر عقب ماندگان آتش است آيا کسي هست که پيش از مرگ، از اشتباهات خود، توبه کند؟ آيا کسي هست که قبل از فرا رسيدن روز دشوار قيامت، اعمال نيکي انجام دهد؟ آگاه باشيد! هم‏اکنون در روزگار آرزوهاييد، که مرگ را در پي دارد، پس هر کس در ايام آرزوها، پيش از فرا رسيدن مرگ، عمل نيکو انجام دهد، بهره‏مند خواهد شد، و مرگ او را زياني نمي‏رساند، و آن کس که در روزهاي آرزوها، پيش از فرا رسيدن مرگ کوتاهي کند، زيانکار و مرگ او زيانبار است، همانگونه که به هنگام ترس و ناراحتي براي خدا عمل مي‏کنيد، در روزگار خوشي و کاميابي نيز عمل کنيد. آگاه باشيد! هرگز چيزي مانند بهشت نديدم که خواستاران آن در خواب غفلت باشند، و نه مانند آتش جهنم، که فراريان آن چنين در خواب فرورفته باشند. آگاه باشيد! آن کس را که حق، منفعت نرساند، باطل به او زيان خواهد رساند، و آن کس که هدايت، راهنماييش نکند، گمراهي او را به هلاکت افکند آگاه باشيد! به کوچ کردن فرمان يافته و براي جمع‏آوري توشه آخرت راهنمايي شديد، همانا، وحشتناکترين چيزي که بر شما مي‏ترسم، هواپرستي، و آرزوهاي دراز است، پس از اين دنيا توشه برگيريد تا فردا خود را با آن حفظ نماييد. (اگر سخني بتواند مردم را به آخرت‏گرايي و زهد و تقوا بکشاند همين سخن امام است که مي‏تواند انسان را از آرزوها جدا کرده و نور اميد را در دلها زنده سازد و انسان را نسبت به زشتيها بيزار کند از جمله‏هاي شگفت اين خطبه آن است که فرمود امروز روز تمرين و فردا روز مسابقه، و جايزه برندگان بهشت است و کيفر عقب‏ماندگان آتش جهنم خواهد بود در اين خطبه معاني ارزشمند در قالب مثلهاي گويا و تشبيهات صحيح جاگرفته است. امام بين دو لفظ (السبقه) و (الغايه) به خاطر اختلاف معنا فاصله انداخته است زيرا سبقت گرفتن در مسابقاتي است مورد علاقه انسان است و اين از صفات بهشت است و در راهي که به آتش جهنم مي‏انجامد بکار گرفته نمي‏شود از اين رو فرمود: السبقه الجنه اما واژه الغايه به معناي پايان در هر مسابقه استعمال مي‏شود همانگونه که در قرآن خدا به کافران رمايد از دنيا بهره گيرد که پايان شما به سوي آتش است در اين خطبه دقت کنيد که معنايي ژرف و عمقي دست نايافتني دارد.)

زندگي سفري است که به ما مي آموزد

             "دادن وگرفتن يکي ست"

                             وهدف از وجود ما عشق ورزيدن،بخشش وشوق گشودن دست ياري 

                                         به سوي ديگري ست 

یادمن باشد که : اندک است تنهایی من در مقایسه با تنهایی خورشید .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی