مقاومت اسلامی (بازدید: 681)
دوشنبه 13/4/1390 - 17:1 -0 تشکر 324994
آخرین اخبار از صد و چهل و یکمین روز قیام اسلامی مردم بحرین/ دوشنبه 13 تیر

آخرین اخبار از صد و چهل و یکمین روز قیام اسلامی مردم بحرین/ دوشنبه 13 تیر


تصویر بزرگ

طنین شعار مرگ بر شاه و مرگ بر نظام در بحرین / افشای مخالفت آل خلیفه با کمیته حقیقت یاب / رژیم بحرین با گفتگو قصد دارد خواسته های خود را عملی کند / رژیم آل خلیفه برنامه‌های خود را بر گفت‌وگو تحمیل کرده است/

.


به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ با گذشت بیش از یکصد و چهل روز از انقلاب خونبار مردم شجاع و مظلوم بحرین اوضاع این کشور همچنان بحرانی و ملتهب است و تظاهرات علیه خاندان ظلم پیشه آل خلیفه ادامه دارد و سراب گفت و گو نیز نتوانسته است رژیم حاکم بر بحرین را در دسترسی به مهمترین هدف خود یعنی آرامش و مهار بحران موفق کند. آنچه در پیش رو دارید اخبار مربوط به امروز دوشنبه 13 تیر 1390 و یکصد و چهل و یکمین روز قیام اسلامی مردم بحرین است:

ــ طنین شعار مرگ بر شاه و مرگ بر نظام در بحرین

شعارهای مرگ بر شاه و مرگ بر نظام حاکم در بحرین طنین انداز شد. به گزارش شبکه تلویزیونی پرس تی وی، اوضاع در بحرین همچنان ملتهب است به طوری که تظاهرات ضد دولتی همچنان در چندین شهر این کشور ادامه دارد. پلیس در این شیخ نشین کوچک در حاشیه خلیج فارس برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان به تیراندازی مبادرت کرده است.شب گذشته نیز بحرین صحنه برپایی تظاهرات ضدحکومتی بود.

مردم بحرین شب گذشته شعار می دادند ملت خواهان سرنگونی نظام است.

شعار دیگر تظاهرات کنندگان بحرینی مرگ بر شاه حمد بود.

تظاهرات کنندگان بحرینی هرگونه پیشنهاد مذاکره با خاندان ال خلیفه را رد کرده اند که رژیم حاکم بر بحرین است.

دور جدید ناارامی ها و خشونتها در بحرین چند ساعت پس از اغاز گفتگوهای دولت بحرین با احزاب مخالف شروع شده است.

ــ افشای مخالفت آل خلیفه با کمیته حقیقت یاب

رییس کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد فاش کرد: "حمد بن عیسی آل خلیفه" از او خواسته است به بحرین کمیته حقیقت یاب اعزام نکند.

پادشاه بحرین از "ناوی پیلای" رییس کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل خواسته بود که به این کشور کمیته حقیقت یاب اعزام نکند، و ناوی پیلای که از تشکیل کمیته های محلی استقبال می کند، با این درخواست موافقت کرد.

درحالی که آل خلیفه مدعی شده در تشکیل کمیته حقیت یاب، با کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد مشورت کرده بود؛ پس از اظهارات ناوی پیلای مشخص شد که پادشاه بحرین در گفت وگو با پیلای از او خواسته بود تا به این کشور کمیته مذکور را اعزام نکند.

پادشاه بحرین متعهد شده بود که کمیته ای داخلی با حضور کارشناسان بین المللی تشکیل دهد.

با این حال موافقت رییس کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد با پیشنهاد یکی از طرفهای درگیر در بحرین، و اطمینان او از کمیته تشکیل شده توسط آل خلیفه تعجب برانگیز است.

ــ رژیم بحرین با گفتگو قصد دارد خواسته های خود را عملی کند

یک عضو کنگره مردمی حمایت از مردم بحرین تاکید کرد رژیم آل خلیفه با گفتگو قصد دارد خواسته های خود را عملی کند.

"قاسم الهاشمی" درباره گفتگو در بحرین ، گفت من از شرکت کنندگان در به اصطلاح گفتگو می خواهم از این گفتگو خارج شوند زیرا رژیم آل خلیفه قصد دارد از این طریق خواسته های خود را عملی کند.

وی به تظاهرات مردم بحرین اشاره کرد و افزود تظاهرات مردم بحرین نشان می دهد که مردم با گفتگو ، دسیسه ها ، سرکوب و سیاست های ظالمانه و خشونت آمیز مخالفند.

ــ رژیم آل خلیفه برنامه‌های خود را بر گفت‌وگو تحمیل کرده است

یکی از نمایندگان جمعیت الوفاق بحرین که در جلسات موسوم به گفت‌وگوی ملی این کشور حاضر است تاکید کرد: رژیم آل خلیفه برنامه‌های خود را بر گفت‌وگو تحمیل کرده و محورهای اصلی خواسته‌های معارضان حذف شده است.

به نوشته روزنامه "الوسط " بحرین، "هادی الموسوی " نماینده مستعفی جمعیت الوفاق در پارلمان بحرین و یکی از نمایندگان این جنبش در گفت‌وگوهای ملی این کشور با انتقاد از تکروی حکومت در تصمیم‌گیری‌ها برای همه مسائل مربوط به گفت‌وگو گفت این امر با اصل توافق که شعار جلسات گفت‌وگو شده است، متناقض است.

وی افزود: برنامه‌های رسمی رژیم آل خلیفه بر گفت‌وگو تحمیل شده است و محورهای اصلی از جمله برخورداری کشور از حاکمیت واقعی قانون و شورای موسسان برای تدوین قانون اساسی جدید حذف شده است.

الموسوی تاکید کرد: موضوعات تبعیض نژادی، بازداشت‌های خودسرانه، کشتار غیرقانونی و قربانیان شکنجه در بازداشتگاه‌ها و دیگر مسائل حقوقی که قشر وسیعی از مردم بحرین از آن رنج می‌برند در برنامه‌های گفت‌وگو درج نشده است.

نماینده جمعیت الوفاق بحرین ادامه داد: از جمع 300 نفری که برای شرکت در گفت‌وگو دعوت شده‌اند نزدیک به 255 نفر از افراد و شخصیت‌های وابسته به حکومت هستند و نمایندگان معارضان به حاشیه کشانده شده و شمار آنها بیش از 45 نفر نیست و شخصیت‌های معارض در محورهای متعدد گفت‌وگو پخش شده‌اند و در برخی محورها تنها یک یا دو یا سه نماینده از معارضان حضور دارند که با این حساب دیدگاه معارضان دیدگاه اکثریت را شامل نمی‌‌شود.

وی با اشاره به اینکه روسای کمیته‌های گفت‌وگو نیز هیچکدام از جریان معارض بحرین نیستند گفت: با توجه به حضور حداکثری نمایندگان موافق با حکومت در این گفت‌وگو مخالفان با هر رای و نظری شمار اندکی را شامل می‌شوند که همان نمایندگان جمعیت‌های الوفاق،وعد، و دیگر معارضان خواهند بود و توافق در هر موضوعی بدون در نظر گرفته شدن رای مخالفان و بر اساس همان رای حکومت حاصل خواهد شد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی