فرهنگ پایداری (بازدید: 444)
يکشنبه 8/3/1390 - 18:54 -0 تشکر 323530
انسان محور قدرت پروردگار است

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: دشمن ما هر روز دین و عرفانی جدید را می‌سازد و مسائل جاسوسی را با رمال‌بازی تلفیق می‌كند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار محمدرضا نقدی در همایش مسوولین عقیدتی سیاسی سپاه‌های استانی، با بیان این‌كه «امروز دشمن هر كسی را كه از اسلام، روحانیت و ضداستكبار در كشور ما سیلی خورده جذب می‌كند» افزود: ما امروز از همه طرف تهدید می‌شویم، دشمن همه ابزار و تجهیزاتش را به كار گرفته؛ چراكه سیلی سختی خورده و همه بدنش زخمی است و هر چیزی كه بداند به كار می‌گیرد برای این‌كه می‌بیند نمی‌تواند با زور اسلحه به این كشور پیروز شود و باید ایمان ما را ضعیف كند و تا وقتی كه ایمان داریم پیروز هستیم.

وی با بیان این‌كه «علوم انسانی غربی جهل‌اند نه علم» گفت: دشمنان ما در علوم انسانی‌شان به خود استناد می‌كنند و می‌گویند هر چیزی كه تجربه شود و زیر تیغ جراحی رفت علم است. 

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

يکشنبه 8/3/1390 - 18:55 - 0 تشکر 323531

وی هم‌چنین با بیان این‌كه «سرچشمه علوم انسانی و پاك در دست ماست» افزود: نتیجه علوم غربی مثلا در آمریكا در چند قرن اخیر اقتصاد ورشكسته، ‌سیاست شكست خورده، جامعه فروپاشیده و روان انسان‌های مخدوش بوده است. پس تجربه شد كه علوم آن‌ها باطل بوده؛ چراكه اگر نبود طبق آمارهای خودشان 40 درصد بچه‌های نامشروع، سه میلیون زندانی در زندان‌های آن‌ها و 60 درصد ازدواج‌ها به طلاق منتهی نمی‌شد و این نتیجه علوم آن‌هاست.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان این‌كه «اساس موضوع جنگ روحیه و اعتقادات است» تصریح كرد: ما در دفاع هشت ساله خودمان متكی بر نیروهای انسانی بودیم، برخلاف همه ارتش‌های دنیا كه ابزارمحور و متكی بر جنگ‌افزارها و سلاح‌های پیچیده خود بودند و باید بدانیم كه الان در مرحله جنگ نرم با دشمن هستیم.

وی با اشاره به این‌كه «انسان محور قدرت پروردگار است» افزود: همه تحولات عالم بر پایه وجود انسان شكل می‌گیرد و این تاثیرات آب و هوا و شرایط اقلیمی و حیوانات نیستند كه سرنوشت را تغییر می‌دهند، بلكه این تغییر با تدبیر خدای متعال و به دست جوامع بشری صورت می‌گیرد.

وی در ادامه انسان را در جنگ فرهنگی هم هدف دانست و هم سلاح، اظهار كرد: نقش تعالی فكر، روح و معنویت در این عرصه فوق‌العاده بالا و سرنوشت‌ساز است؛ چراكه قرآن كریم می‌فرماید " كه اگر شما 20 نفر انسان‌های با روحیه و مقاوم باشید بر 200 نفر و اگر 100 نفر بر 1000 نفر پیروز می‌شوید" ولی تفكر غربی می‌گوید شما باید سه برابر دشمن باشید تا پیروز شوید.

نقدی با بیان این‌كه «بسیج سرمایه اصلی نظام ما برای پیشرفت و توسعه است» خطاب به فرماندهان سپاه گفت: شما می‌خواهید كسانی را آماده كنید كه می‌خواهند الگویی برای بسیجیان باشند اگر ما در دفاع مقدس بسیج را داشتیم كه آن ارزش‌های والا را شكل داد همچون پیروزی خرمشهر این‌ها به بركت آن است كه وقتی بسیجی به بالای سر خود نگاه می‌كرد شهدایی چون شهید بروجردی، ‌شهید میثمی و شهید خرازی را می‌دید و وقتی فرماندهان و پاسداران را می‌دید برایش یك الگوی دست‌نیافتنی بود.

وی با تاكید بر این‌كه «نیروهای ما باید در عرصه اعتقادی، تربیتی و اخلاقی تقویت شوند» تصریح كرد: برای این‌كه چنین انسان‌هایی را بسازیم، باید یاد خدا در دل‌های‌مان موج بزند و در برابر كج‌روی‌ها و گناهان سریع عكس‌العمل نشان دهیم؛ چراكه كاری كه امروز وظیفه ماست و ولی فقیه بر آن سفارش كردند تربیت انسان‌هاست.

وی گفت: حداقل انتظار از فرماندهان سازمان بسیج این است كه هر كدام‌شان در یك مسجدی یك حلقه از صالحان به دورشان باشد؛ چراكه این یك ارزش و توفیق است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان این‌كه «دفاع مقدس اثبات كرد هر كجا با هم باشیم و منیت را كنار بگذاریم پیروزی بزرگ با ماست» افزود: حریف جدید بسیج حریفی مكتبی است یعنی هر بسیجی كه می‌خواهد ارتقا پیدا كند باید در اخلاق، معرفت دینی و بصیرت ایمان خود را بیشتر كند كه این حركت كار ما را نیز سخت می‌كند.

وی در پایان با پاسخگویی به سوالات فرماندهان سپاه مبنی بر مشكلات حوزه‌های‌شان با لوح تقدیری از پنج نفر از سپاهیان نمونه‌ استان‌های كشور تقدیر و تشكر كرد.
منبع:ایسنا

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

يکشنبه 12/4/1390 - 13:6 - 0 تشکر 324635

اینجا چه خبره چرا اینقدر بی سرصداست ؟؟؟ خجالت نمی کشید مطالبتون مربوط به یک ماه پیشه؟دوهفته پیش مطالب پریده ؟توجیه خوبی نیست

جمعه 3/4/1390 - 13:38 - 0 تشکر 336809

ممنون استفاده کردم

___________________________________________________________________________________________________
یا امام حـــــــــــــین
مهدی جــــــــــــــان بیا
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی