انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 376)
جمعه 6/3/1390 - 19:51 -0 تشکر 322364
برخی اتفاقات 22 ساله اخیر سنگین‌تر از حوادث دوران امام بود

 تاریخ:1390/03/05   ساعت:09:46:43    کد:23065   
 
رئیس مجلس خبرگان رهبری در خصوص مدیریت مقام معظم رهبری در حوادث خاص مثل فتنه سال گذشته گفت: جریان مدیریت انقلاب در حوادث 22 سال اخیر بسیار خوب بوده گرچه شاید بعضی از اتفاقاتی که در این مدت افتاده است سنگین تر از حوادث دوران امام بوده است.

به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از فارس آیت الله محمدرضا مهدوی کنی در نشست خبری که قبل از برگزاری دومین جلسه هیئت رئیسه مجلس خبرگان با اصحاب رسانه داشت با اشاره به استحکام نظامی که بنیانگذار جمهوری اسلامی بنا نهاد گفت: با تمام اختلافاتی که وجود داشته این نظام همواره پابرجا بوده و علتش هم تکیه امام به روحانیت و دین بود حتی بسیاری فکر نمی کردند که یک مرتبه خبرگان به حضرت آیت الله خامنه ای برسند و یا در همین انتخابات اخیر میان بنده و آقای هاشمی دعوایی بوجود آید ولی با همه اختلاف سلیقه ای که وجود داشت هیچ دعوایی بوجود نیامد و کار به روال خود ادامه یافت.

وی افزود: حال ما باید هر سال امام را در سالگرد ارتحال ملکوتی شان یاد بکنیم زیرا چنین روزهایی یوم الله است. مردم یادشان نرود که امامی داشتند و چه فداکاری ها و اقداماتی را انجام دادند تا انقلاب حفظ شده است.

رئیس مجلس خبرگان با اشاره به بحث اخیر در خصوص جریانات انحرافی گفت: من همان موقع به رسانه ها گفتم که این جریان هیچ کاری نمی تواند بکند زیرا در یکی از روزهای آخر عمر امام اهالی حل و عقد کشور جمع شده بودند در همان جا حضرت امام خمینی(ره) فرمودند من به شما دو مطلب را می گویم اول اینکه این انقلاب جا برای خود باز کرده و دشمنان نیز نمی توانند کاری بر علیه آن انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه این انقلاب یک جریان قوی داشته است و یک کودتا نبوده که عده ای نظامی را تغییر داده و عده ای را نیز از بین ببرند بلکه یک فرهنگی از این بابت شکل گرفته است، تصریح کرد: حرف دوم امام این بود که اگر شما به جان هم بیفتید دشمن نیز از فرصت بوجود آمده سواستفاده می کند. لذا توصیه بنده به همه این است که بیایید با هم باشید.

آیت الله مهدوی کنی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: واقعا اگر ما بخواهیم برای خدمت به مردم وارد شویم نباید اینقدر روبروی هم بایستیم و اگر دیدیم کسی بهتر از ما برای مجلس وجود دارد عقب بکشیم چنانکه بزرگان و علما در این گونه مناسب عنوان تفویض را به کار بردند از همین رو من هم در روز واگذاری ریاست خبرگان به اینجانب گفتم این سمت را آقای هاشمی به من تفویض کرد.

وی ادامه داد: برخی دوستان به من گفتند چرا عنوان تفویض را به کار بردید؟ به آنها پاسخ دادم این احترامی است که ما از علما و بزرگان یاد گرفته ایم و این فرهنگ باید در انقلاب ما حفظ شود.

رئیس مجلس خبرگان رهبری در ادامه به فعالیت های مجلس خبرگان رهبری و رویکرد آن اشاره کرد و گفت: ما در مجلس خبرگان دو کار انجام می دهیم یکی تعیین یا کشف رهبری است و دوم نظارت بر عملکرد رهبری است که نظارت استصوابی یا استطلاعی نیست بلکه یک نوع نظارت حراستی است البته در این مسیر توجه به کارها هم می شود ولی به این شکل نیست که ما دائم اشکال بگیریم بعد هم مخالفین نظام بنشینند و بگویند دیدید رهبری چقدر اشکال دارد.

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد انقلاب و اسلام از شر دشمنان محفوظ بماند و در عین حال گفت: دوستان انقلاب چه آنهایی که اصولگرا هستند و چه غیراصولگراها که انقلاب را قبول دارند را حفظ و به اعتقاد من غیراصولگراها نیز باید در میدان حاضر باشند. 

آیت الله مهدوی کنی همچنین در رابطه با تداوم انقلاب با رهبری مقام معظم رهبری گفت: جریانات 22 ساله اخیر انقلاب خود بهترین دلیل بر صلاحیت مقام معظم رهبری است اصل مطلب این است که ما شیعه ها اعتقاداتی داریم شاید قبلا خود آیت الله خامنه ای باور نمی کرد که برای رهبری برگزیده شود و این واقعا چیزی نبود که از پیش در رابطه با آن تصمیم گیری شده باشد.

وی با بیان اینکه خداوند به خبرگان چنین تصیمی را الهام کرد گقت: قبل از این بحث سخن از شورای رهبری مطرح بود و از قضا بحث شورای رهبری از طرفداران بیشتری برخوردار بود ولی خداوند خواست و اکثریت به رهبری حضرت آیت الله خامنه ای رای دادند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری  در ادامه به تاریخ انقلاب در این 22 سال نیز اشاره کرد و گفت: حوادث بسیار سختی در این 22 سال رخ داده است که انصافا مقام معظم رهبری در مدیریت آنها صلاحیت خود را نشان دادند البته ایشان هم قائل به عصمت نیستند ولی در کلیت موضوع واقعا ایشان در موقعیت های حساس مواضع خوبی را اتخاذ کردند.

وی در ادامه به سفر مقام معظم رهبری به پیشوای ورامین جهت ملاقات با خانواده یک شهید اشاره کرد و گفت: ایشان حتی در خصوصیات رهبری به موارد جزئی و ریز انقلاب نیز توجه داشته اند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری  با اعلام اینکه ما مثل ایشان بعد از امام (ره) نداشته ایم تصریح کرد: حتی بعضی از مخالفین و همانهایی که ایراد دارند می گویند بهتر از ایشان نداریم و به واقع این رهبری است که تاکنون خوب جریان یافته است.

وی همچنین در خصوص رهبری ایشان در حوادث خاص مثل فتنه سال گذشته گفت: جریان مدیریت انقلاب در حوادث 22 سال اخیر بسیار خوب بوده زیرا شاید بعضی از اتفاقاتی که در این مدت افتاده است سنگین تر از حوادث دوران امام بوده است .

آیت الله مهدوی کنی ادامه داد: زمانی جنگ با دشمن خارجی جریان داشت ولی امروز در برخی مقاطع مومنین در داخل کشور با هم به مقابله می پردازند. اداره کردن کسانی که در داخل انقلاب با هم درگیر هستند واقعا کار بسیار سختی است حال البته ممکن است همه راضی نباشند و لازمه حکومت خوب نیز این نیست که همه راضی باشند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری رهبری حضرت آیت الله خامنه ای بسیار مثبت دانست و گفت : آن چیزی که رهبری انجام می دهد ورود در مسائل جزئی نیست بلکه گاهی کارهایی انجام می شود که رهبری را وادار به ورود به مسائل جزئی می کنند و رهبری فقط در موارد بحرانی اظهارنظر می کند و مجلس و دولت کار خود را باید انجام دهند. اگر اینها به قانون عمل بکنند نیازی به ورود رهبری در امور جاری نیست.

آیت‌الله مهدوی کنی در پایان با اشاره به برخی نگرانی های بوجود آمده برای مردم از اختلاف میان مجلس ودولت تصریح کرد: به مجلسیان گفته ام که چرا برخی مسائلی که قانونی است عمومی کرده و موجب نگرانی می شوید.


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی