انجمن ها > انجمن قرآن و عترت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
قرآن و عترت (بازدید: 1161)
شنبه 11/12/1386 - 18:49 -0 تشکر 32219
روزه‌داری دانشجویان مسلمان آمریکا برای کمک به گرسنگان جهان

150 دانشجوی مسلمان و غیرمسلمان به عنوان بخشی از هفته آگاهی درباره اسلام در ایالات متحده، روز پنجشنبه 9 اسفند ماه روزه داری کردند تا برای گرسنگان سراسر دنیا مبالغی را جمع آوری کنند.

به گزارش هاروارد کریمسون، هیتر دانتون از بنیاد " کودکان را نجات دهید" دیروز جمعه 29 فوریه (10 اسفندماه) گفت: تلاش برای ارتقاء سطح آگاهی عمومی درباره اسلام به چنین روش مثبتی به واقع تحسین برانگیز است. به ویژه آنکه ابتکار عمل آنها با مسئله گرسنگان ارتباط بافته است.

روزه داری پنجشنبه بخشی از ابتکار عمل انجمن اسلامی هاروارد بود که با هدف جمع کردن مبلغی برای برنامه سوء تغذیه و گرسنگی در بنیاد کودکان را نجات دهید صورت گرفت.

این ابتکار عمل به دنبال حملات تروریستی یازدهم سپتامبر با هدف ارتقاء آگاهی عمومی درباره گرسنگی، سوء تغذیه و شیوه زندگی و نگرش مسلمانان شکل گرفت،سازمانها و تشکلهای دانشجویی به دنبال این ابتکار عمل از غیر مسلمانان دعوت می کنند یک روز روزه داری کنند.

طارق علی که هدایت این ابتکار عمل را برعهده دارد گفت: تعداد افرادی که هرسال به این ستاد ملحق می شوند دو برابر شده که این امر نشان دهنده آن است که ما چگونه تفاوتهای کوچک را بین خود نادیده گرفته و اهمیت تلاشهای مشترک برای رسیدن به خیر مشترک را مورد توجه قرار نمی دهیم.

هفته آگاهی درباره اسلام که دیروز خاتمه یافت با هدف رفع وحشت درحال رشد از درک منفی از باورهای اسلام و مسلمانان برگزار شد.

با گذشت 6 سال از حملات یازدهم سپتامبر 2001 بسیاری از مسلمانان آمریکایی هنوز هم به تداوم باورهای نادرست برحسب پوشش یا هویت اسلامی خود اعتراض دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.