انجمن ها > انجمن کامپیوتر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
کامپیوتر (بازدید: 10115)
پنج شنبه 5/3/1390 - 13:0 -0 تشکر 321736
سرعت واقعی اینترنت خود را تست کنید

 
شرکت‌های برتر اینترنتی فروردین 90 از لحاظ ارائه سرعت و کیفیت واقعی اینترنتی به کاربران در 2 گروه ارائه دهندگان سرعت کمتر از 512 کیلوبیت بر ثانیه و سرعت 512 تا 2 مگابیت بر ثانیه مشخص شدند.

به گزارش مهر، مرکز توسعه و مدیریت اینترنت کشور با راه‌اندازی سرویس سنجش سرعت اینترنت، شرکت‌های برتر ارائه‌کننده خدمات اینترنت را از لحاظ متوسط سرعت و کیفیت ارسال اینترنت به کاربران ارزیابی می‌کند.

این سرویس در این زمینه از کاربران کمک می‌گیرد و کاربران اینترنت می‌توانند برای اطلاع از سرعت واقعی اینترنت خود از نرم‌افزار ایرانی سنجش سرعت اینترنت که در سایت اینترنتی متما به نشانی www.matma.ir قابل دانلود است، استفاده کنند.


در این نوع آزمایش، کاربر با استفاده از مرورگر خود به سرور سنجش متصل می‌شود و 2 طرف نرم‌افزار سنجش با تبادل بسته‌های مشخصی از اطلاعات و زمانبندی ارسال و دریافت بسته‌ها، متوسط سرعت اتصال کاربر را محاسبه می‌کند.


سرویس‌دهندگان برتر اینترنتی برای سرعت کمتر از 512 K


جدول شرکت‌های ارائه‌کننده اینترنت دایال آپ،ADSL و وایمکس نشان می‌دهد که امسال استقبال کاربران از تست سنجش سرعت برای اینترنت نسبت به ماه‌های گذشته افزایش یافته است.


مرکز توسعه و مدیریت اینترنت کشور در این جدول رده‌بندی شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات اینترنتی را به 2 بخش سرویس با سرعت کمتر از 512 کیلوبیت بر ثانیه و سرعت 512 کیلوبیت تا حداکثر 2 مگابیت بر ثانیه تفکیک کرده که در بخش سرویس‌دهنده‌های با سرعت کمتر از 512 کیلوبیت بر ثانیه شرکت‌های شاتل، ارتباطات مبین‌نت و پارس‌آنلاین در بازه زمانی یک تا 8 صبح برترین شرکت‌ها بودند.


همچنین در بازه زمانی 8 صبح تا 4 بعدازظهر که بیشترین زمان استفاده کاربران ایرانی از اینترنت محسوب می‌شود شرکت‌های شاتل، پیشگامان توسعه ارتباطات، آریاسپهر، پارس‌آنلاین، نداگسترصبا، مبین‌نت، رسپینا، عصر انتقال داده‌ها و افرانت به ترتیب رتبه برترین‌ها را کسب کرده‌اند.


در همین حال شرکت‌های شاتل، نداگسترصبا، پارس آنلاین، ارتباطات مبین‌نت و افرانت نیز شرکت‌های برتر اینترنتی برای بازه زمانی 4 بعدازظهر تا 12 شب بوده‌اند. به این ترتیب شرکت شاتل در ماه فروردین برترین شرکت اینترنتی برای ارائه سرعت کمتر از 512 کیلوبیت بر ثانیه بوده است.


سرویس دهندگان برتر اینترنتی برای سرعت بیشتر از 512 K


طبق جدول رده‌بندی شرکت‌های اینترنتی برای ارائه سرعت 512 کیلوبیت بر ثانیه تا 2 مگابیت بر ثانیه، شرکت‌های توسعه رسان پاسارگاد، شبکه ارتباط شبدیز، شاتل، پارس‌آنلاین و نداگسترصبا در بازه زمانی ساعات یک تا 8 صبح برترین شرکت‌های ارائه‌کننده اینترنت پرسرعت بوده‌اند.


در همین حال شبکه ارتباط شاندیز، توسعه رسان پاسارگاد، شاتل، پارس‌آنلاین، عصر انتقال داده‌ها و نداگسترصبا سرویس‌دهنده‌های برتر اینترنت پرسرعت در بازه زمانی 8 صبح تا 4 بعدازظهر و پارس‌آنلاین، نداگسترصبا و شاتل نیز در بازه زمانی 4 بعدازظهر تا 12 شب در فروردین بودند.


این در حالی است که نگاهی به جدول سرویس‌دهندگان برتر اینترنتی در سال اخیر نشان می‌دهد که تست سنجش سرعت اینترنت برای شرکت‌های اینترنتی پارس‌آنلاین، شاتل و نداگسترصبا و توسعه‌رسان پاسارگاد با موفقیت نسبی همراه بوده و این شرکت‌ها در اکثر ماه‌ها و در ساعات مختلف شبانه‌روز اینترنت با کیفیت یکسان و تقریبا بدون کم‌فروشی را در اختیار کاربران خود قرار داده‌اند.

پنج شنبه 12/3/1390 - 16:13 - 0 تشکر 326746

اطلاعات خوبي بود ممنون که من رو راهنمايي کردي چون مي خواستم اي دي اس ال بخرم

___________________________________________________________________________________________________
یا امام حـــــــــــــین
مهدی جــــــــــــــان بیا
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی