انجمن ها > انجمن نصف جهان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نصف جهان (بازدید: 717)
پنج شنبه 29/2/1390 - 23:45 -0 تشکر 318987
24 ساعته شدن شبکه اصفهان، ابهامات و تردیدها

در گفت و گو با مدیر کل صدا و سیمای استان مورد بررسی قرار گرفت؛
24 ساعته شدن شبکه اصفهان، ابهامات و تردیدها
خبرگزاری ایمنا:سیمای اصفهان این روزها برای تلاش شبانه‌ روزی آماده می‌شود و چنان‌که از اطراف و اکناف خبر می‌رسد برنامه زنده رود جمعه 30 اردیبهشت سیمای استانی به همین اتفاق اختصاص دارد. 24 ساعته شدن از همان ابتدا بازخورد‌های متفاوتی را به دنبال داشت و همین امر ما را بر آن داشت تا به سراغ علی كلباسی مدیر کل صدا و سیمای استان اصفهان برویم و لحظاتی کوتاه را با وی در این رابطه به گفت و گو بنشینیم.  

برای همه ما این سئوال مطرح است که شبکه اصفهان با 24 ساعته شدن چه فرآورده خاصی را به مخاطبان ارائه خواهد داد؟

ببینید 24 ساعته شدن شبکه استانی به معنای افزایش 100 درصدی حجم تولید است به عنوان مثال تا پیش از این در کنداکتور برنامه‌هایمان فقط یک برنامه ورزشی قرار داشت که از این پس و با اضافه شدن شش برنامه دیگر  هفت برنامه ورزشی 45 دقیقه‌ای به کنداکتور ما افزوده می‌شود که این به معنای رشد 600 درصدی حجم برنامه سازی در این عرصه است ما همچنین برای حضور فعال‌تر شهرستان‌ها در سیما نیز برنامه ریزی خاصی انجام داده‌ایم و همان‌طور که می‌دانید اصفهان 22 شهرستان دارد که سهم این 22 شهرستان از سیمای استانی فقط 1 برنامه در هفته بود که با 24 ساعته شدن برنامه‌ها تعداد این برنامه‌ها نیز به 7 برنامه می‌رسد ضمن این‌که حجم برنامه‌های کودک نیز یکی از دیگر بخش‌هایی است که افزایش می‌یابد و دو برابر می‌شود.

 

چگونه این افزایش را در این مدت کوتاه انجام دادید از نظر نیروها با مضیقه رو به رو نشدید؟

کار بسیار مشکلی است و در حال حاضر نیروهای ما با تمام توان مشغول کار هستند تا بتوانیم این حجم گسترده فعالیت‌ها را به انجام رسانیم.

 

آقای کلباسی بحث این است که رویه موجود از نظر حجم برنامه‌ها مشکلی نداشت مشکل این بود که کسی  برنامه‌های تولیدی شما را نمی‌دید و برنامه‌هایتان از نظر مزیت نسبی و کیفیت از برنامه‌های کشوری پایین‌تر بود و فکر می‌کنم که اگر خودتان را هم مخیر کنند که بین برنامه‌های سیمای استان و به عنوان مثال شبکه سه یکی را انتخاب کنید شبکه سه را انتخاب می‌کنید.

بگذار ید من یک نکته جالب را برای شما بازگو کنم. متوسط بیننده شبکه‌های استانی 60 درصد است در صورتی که متوسط بیننده‌های شبکه ملی کمتر از این است و علت این که سازمان هم تصمیم گرفته شبکه‌ها را 24 ساعته کند به دلیل بیننده بالاتر است نه این‌که کیفیت برنامه‌های ما بالاتر است بلکه آن‌ها بودجه بسیار بیشتر و پرسنل بیشتری هم نسبت به ما دارند اما مردمی که علاقه‌مند به فرهنگ و شهر خود هستند و می‌خواهند از وقایع و اتفاقات محل زندگی اطراف و اکناف خود اطلاع یابند خواه ناخواه جذب شبکه محلی خود می‌شوند.

 

حالا با این تفاسیر بودجه افزایش پیدا کرده است؟

نه بودجه به هیچ وجه افزایش پیدا نکرده

 

پس چه طور حجم برنامه‌هایتان را بدون بودجه بالا برده‌اید؟

ما تمام تلاشمان را می‌کنیم که بتوانیم این بودجه را تامین کنیم و همین طور که قبلاً هم عرض کردم اختیار ساخت برنامه‌های مشارکتی با سایر دستگاه‌ها به مدیر کل استان اعطا شده تا بتواند این بودجه را تامین کند.

 

در این قافله برنامه‌های مشارکتی که کسی مغفول نمی‌افتد؟

نه ما سعی کردیم تا در این برنامه‌ها بتوانیم با دعوت صحیحی که از نخبگان، هنرمندان و سایر افراد شهره و بزرگ استان به عمل می‌آوریم همه را ببینیم و یک برنامه حدوداً 2 ساعته صبحگاهی و یک برنامه شبانگاهی نیز در دستور کار قرار داده‌ایم که این برنامه‌ها مجال مناسبی برای عرضه توانمندی‌های استان است و می‌خواهم نامه‌ای به فرماندهان 22 شهر استان نیز بنویسم و خواهش کنم که نخبگانشان در تمام سطوح را معرفی کنند تا ما به دعوت و معرفی آن‌ها در برنامه‌های سیما بپردازیم و گفت و گو و گپ خودمانی با آن‌ها داشته باشیم.

 

شبکه اصفهان مشکل بزرگی دارد و آن این است که شما نیروهای غیر تخصصی را در امور تخصصی به کار می‌گیرد برای مثال شما مجری‌ای را که هیچ تخصصی در امر ورزش ندارد برای برنامه‌های ورزشی می‌گماردید یا بالعکس این نقیصه همچنان هم در سازمان تحت امر شما مستولی است برای این فکری کرده‌اید؟

الآن ما به سمت تشکیل گروه‌ها رفته‌ایم و یکی از اهدافمان نیز این بوده که مجری تخصصی پرورش دهیم اما متاسفانه در اصفهان، لهجه دست و پای ما برای به کار گرفتن نیروی انسانی بسته است و انتخاب مجری سخت شده البته در مورد خانم‌ها کمی راحت‌تر است ولی آقایان چون معمولاً بیشتر لهجه دارند انتخابشان سخت‌تر است.

 

ولی حقیقت آن است که افراد توانا وجود دارند برای مثال شما برنامه "زنده رود" را که تا به این حد در موردش مانور می‌دهید بعد از سال‌ها هنوز نتوانسته‌اید که مجری خوب اصفهانی برایش تربیت کنید. این ضعف است.

آقای سلوکی اصفهانی بود.

 

آقای مهندس خودتان هم می‌دانید که سلوکی در اصفهان رشد نکرد.

ما الآن اگر شما کسی را در استانداردهای سلوکی معرفی کنید به کارش می‌گیریم بگذارید نکته‌ای را بگویم ما چندی پیش در حدود 10 هزار نفر را در تست مجری‌گری شرکت دادیم که از این تعداد 50 نفر با اغماض قبول شدند که اندک اندک وارد صدا و سیما می‌شوند ولی گفتم در اصفهان مجری پیدا کردن به دلیل لهجه سخت است در هر حال شبکه اصفهان در آینده‌ای نزدیک 24 ساعته می‌شود و ما برنامه‌ای گسترده را برای بهبود برنامه‌هایمان طرح ریزی کرده‌ایم و برای اموری از جمله خرید، دوبله و آماده‌سازی برنامه‌های تامینی نیز مجوز گرفته‌ایم و مطمئنم که روزهای روشنی در پیش است.

دوشنبه 2/3/1390 - 22:41 - 0 تشکر 320537

هر دم از این باغ بری می رسد.....

هزار دشمنم ار مي كنند قصد هلاك  گرم تو دوستي از دشمنان ندارم باك

حافظ عليه الرحمه

امضا: نيري

چهارشنبه 11/3/1390 - 14:22 - 0 تشکر 326459

با چي ميخوان پرش كنن حالا؟؟؟؟؟ اصلا شبكه 5 رو زياد نميگيرم. و فكر ميكنم اصلاااااااااااااااااااااا قابل قياس با شبكه تهران نيست........ با اينكه شهر دوم كشوريم.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی