سينما و تلویزیون (بازدید: 344)
پنج شنبه 29/2/1390 - 15:28 -0 تشکر 318876
مردان سیاهپوش به تلویزیون می اید

جام جم آنلاین: مجموعه فیلم سینمایی «مردان سیاهپوش» قرار است تبدیل به یك مجموعه تلویزیونی هم بشود. تهیه‌كنندگان مجموعه فیلم كمدی اكشن علمی ـ تخیلی كه این روزها سرگرم تولید سومین قسمت آن هستند، از تمایل خود برای تولید مجموعه تلویزیونی آن صحبت می‌كنند. لاول كانینگهام، خالق اصلی قصه «مردان سیاهپوش» است كه آن را به صورت یك داستان كمیك‌استریپی نوشته است.

 وی بیش از 15 داستان در ارتباط با ماجراجویی‌های قهرمانان اصلی این قصه دارد و از همان ابتدای تولید اولین قسمت فیلم سینمایی مردان سیاهپوش در سال 2003، موافق تولید مجموعه تلویزیونی آن هم بود. كانینگهام اولین قصه كمیك‌استریپی مردان سیاهپوش را سال 1990 منتشر كرد و كار نگارش و انتشار قسمت‌های بعدی آن را تا سال 1997 ادامه داد.

در این سال صنعت سینما اولین قسمت فیلم سینمایی مردان سیاهپوش را با بازی ویل اسمیت و تامی‌لی جونز تهیه و تولید كرد. كانینگهام كه با این فیلم همكاری داشت، كار نوشتن بقیه قسمت‌های مجموعه كتاب كمیك‌استریپی مردان سیاهپوش خود را رها كرد. نكته جالب این است كه بجز انتشار بازی ویدئویی مردان سیاهپوش (در سال 2002)‌، یك مجموعه تلویزیونی انیمیشنی هم براساس این داستان ساخته شد. پخش این مجموعه كارتونی تا سال 2001 ادامه پیدا كرد و حالا صنعت تلویزیون قصد تولید نسخه زنده تلویزیونی این قصه را دارد.

دیوید كوپ، نویسنده اصلی فیلمنامه‌ سومین قسمت مجموعه فیلم مردان سیاهپوش می‌گوید: «بعد از چند سال كه از ساخته شدن قسمت دوم فیلم سینمایی می‌گذشت، تهیه‌كنندگان آن تصمیم گرفتند سومین قسمت آن را نیز تولید كنند. در همان ابتدای كار، آنها موضوعی را با من مطرح كردند كه برایم خیلی جالب بود. آنها نظر مرا درباره تولید یك مجموعه تلویزیونی براساس این قصه كمیك‌استریپی پرسیدند و متوجه شدم علاقه زیادی برای انجام این كار دارند. البته آنها گفتند طرحشان در مراحل مقدماتی قرار دارد و هنوز ناپخته است. از این پیشنهاد استقبال كردم و می‌دانستم كه می‌خواهند در كار نگارش فیلمنامه با آنها همكاری كنم. فكر می‌كنم پس از آن كه قسمت سوم فیلم آماده نمایش شد، كار پیش‌تولید مجموعه تلویزیونی آن شروع شود.» منتقدان تلویزیونی عقیده دارند تولید مجموعه تلویزیونی مردان سیاهپوش در شرایطی كه نسخه‌های سینمایی آن هم در دست تولید می‌باشد، حكم یك ریسك خطرناك است. آنها می‌گویند انجام چنین كاری می‌تواند باعث كاهش شمار تماشاگران نسخه‌های سینمایی آن شود، اما برخی از اهل فن با رد این نظریه می‌گویند مسلما دو نسخه سینمایی و تلویزیونی تفاوت‌هایی با یكدیگر خواهند داشت كه باعث می‌شود هر یك تماشاگران خود را داشته باشند. آنها در این رابطه مجموعه علمی ـ تخیلی «سفرهای ستاره‌ای» (در ایران: «پیشتازان فضا»)‌ را مثال می‌زنند كه در دهه 80 میلادی تولید نسخه‌های سینمایی آن هم شروع شد. با وجود آن كه اپیزودهای مجموعه تلویزیونی قبل از نمایش عمومی نسخه سینمایی از تلویزیون پخش می‌شد و پخش آن همچنان ادامه داشت، تماشاگران عمومی سینما و دوستداران مجموعه سفرهای ستاره‌ای از نسخه‌های سینمایی آن هم استقبال خوبی كردند.

گمانه‌زنی‌ها در مورد موفقیت یا عدم موفقیت نسخه‌های تلویزیونی و سینمایی «مردان سیاهپوش» در شرایطی ادامه دارد كه هنوز معلوم نیست عوامل اصلی تولید نسخه سینمایی با نسخه تلویزیونی آن هم همكاری خواهند داشت یا این كه هنرمندان جدیدی در مجموعه تلویزیونی كار خواهند كرد. مجموعه انیمیشنی «مردان سیاهپوش» كه پخش آن تا 36 اپیزود ادامه داشت برای نقش‌های اصلی خود از صدای بازیگرانی غیر از بازیگران نسخه سینمایی كمك گرفت و بری سوننفیلد كارگردان 3 قسمت سینمایی هیچ‌ همكاری با گروه كارگردانان 12 نفره آن نداشت. ویل اسمیت و تامی لی‌جونز در قصه نسخه سینمایی دو مامور سیاهپوش با هوش به نام‌های مامور كی و مامور جی هستند كه با موجودات بیگانه فضایی كه روی كره زمین مخفی شده‌اند، مبارزه می‌كنند. بخشی از این بیگانه‌ها موجودات خوب و بی‌آزاری هستند و برخی دیگر، قصد خرابكاری‌ دارند. 2 مامور كی و جی وظیفه مقابله با این گروه از بیگانه‌ها را دارند. ویل اسمیت كار هنری خود را در اوایل دهه 90 میلادی با رسانه تلویزیون آغاز كرد و به مدد موفقیت در این رسانه بود كه توانست وارد دنیای سینما شده و لقب یكی از گران‌ترین بازیگران مرد تاریخ سینما را بگیرد. او پس از موفقیت‌های سینمایی خود، دوبار در مجموعه‌های تلویزیونی ظاهر شد كه البته حضوری كوتاه در آنها داشت. برای مثال مجموعه درام و كمدی «همه ما» كه در فاصله سال‌های 2003 تا 2007 و در 88 اپیزود روی آنتن رفت، مجموعه‌‌ای بود كه خود او و همسر بازیگرش جیدا پینكت اسمیت خالقان و تهیه‌كنندگان آن بودند.

اسمیت به عنوان بازیگر مهمان در 3 قسمت آن بازی كرد. اهل فن می‌گویند اگر اسمیت یكی از تهیه‌كنندگان مجموعه تلویزیونی «مردان سیاهپوش» باشد، احتمال دارد كه نقش مامور جی را هم در آن بازی كند.

وضعیت تامی لی جونز متفاوت از اسمیت است. او در دهه‌های 60 ، 70 و 80 میلادی در تعداد بسیار زیادی فیلم و مجموعه تلویزیونی بازی كرد و در كارنامه‌اش تعداد بیشتری كار تلویزیونی دارد تا سینمایی.

نزدیكان این بازیگر می‌گویند او مشكلی با ایفای نقش ماموركی جلوی دوربین و تكرار آن روی صفحه كوچك تلویزیون ندارد. اگرچه وی در دهه 90 میلادی و سده جدید فقط در یك فیلم سینمایی - تلویزیونی ظاهر شده، ولی گفته می‌شود آمادگی لازم برای همكاری دوباره با این رسانه را دارد.

بری سوننفیلد كارگردان نسخه‌های سینمایی هم یكی از تهیه‌كنندگان پركار تلویزیونی است و با بیش از 6 فیلم و مجموعه تلویزیونی به عنوان كارگردان همكاری داشته است. او اولین فرد مهم از فیلم سینمایی «مردان سیاهپوش» است كه آمادگی خود برای همكاری با نسخه تلویزیونی آن را اعلام كرده است. دو قسمت اول و دوم فیلم سینمایی «مردان سیاهپوش» در سطح بین‌المللی بیش از 700 میلیون دلار فروش كرده اند و با توجه به موفقیت نسخه‌های سینمایی، منتقدان و تحلیلگران اقتصادی سینما پیش‌بینی می‌كنند نسخه تلویزیونی آن با چنان استقبال خوبی از سوی تماشاگران روبه‌رو شود كه تهیه‌كنندگان آن را وادار كند فصل‌های دوم و سوم آن را نیز تولید و روی آنتن بفرستند. به گفته منتقدان تلویزیونی «مردان سیاهپوش» دارای آنچنان جذابیت‌هایی هست كه توانایی تبدیل شدن به یك مجموعه دنباله‌دار پرطرفدار را دارد. البته به اعتقاد آنها چنین اتفاقی زمانی رخ خواهد داد كه ویل‌اسمیت بازیگر اصلی آن باشد. با توجه به كم‌كاری چند سال اخیر این بازیگر و عدم موفقیت بالای مالی آخرین فیلم سینمایی او «هفت پاوند» روی پرده سینماها (محصول سال 2008)‌ باید دید وی اشتیاقی برای حضور در یك كار تلویزیونی از خود نشان می‌دهد یا خیر.


جمعه 30/2/1390 - 9:39 - 0 تشکر 319040

سلام
فیلمهایی که جان اسمیت بازی می کنن واقعا قشنگه و هیجان داره.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی