انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 411)
سه شنبه 27/2/1390 - 17:47 -0 تشکر 318478
مقایسه اعمال فتنه گر ایرانی با دختران فلسطینی/تصاویر

قیام علیه ظلم به قصد برپایی عدالت و حکومت عادل در قرآن مجید تعبیر به جهاد فی سبیل الله شده است که در دین مبین اسلام بارها مورد تاکید قرار گرفته است.

از جمله این قیام‌ها را می‌توانیم به دفاع مردم مظلوم فلسطین از اعتقاداتشان اشاره کنیم که با وجود تمام مشکلات اما دست از این حرکت دینی خودشان برنداشته‌اند. همین حرکت را هم در بحرین و دیگر کشورهای می‌بینیم که علیه حاکم ظالم اتفاق می‌افتد.

نقطه مقابل این ماجرا قیام باطل است علیه حق که می‌توان در این مورد مثال از فتنه ۸۸ کشورمان آورد. این اتفاق که اکنون از سوی عوامل داخلی آن با قیام‌های مردم منطقه قیاس و هم جنس آن‌ها خوانده می‌شود در تناقضات ظاهری و باطنی زیادی است.

مثلا عمال داخلی فتنه ۸۸ سعی کردند تا فتنه‌انگیزی خود را تعبیر به یک حرکت دینی کنند و در این خصوص دست به دامان برخی مراجع خودخوانده شدند و نمادها و شعارهای دینی و غیره را هم به کار گرفتند اما به روشنی می‌شد درک کرد که این حرکت نه تنها دینی نیست بلکه علیه دین است.

در یک حرکت دینی و عدالت خواهی لوازم آن نیز دینی است. اگر ادعای اسلام‌گرایی و تفکر دینی بر یک قیام حاکم باشد وجود آن حرکت تماما دینی خواهد بود. به عنوان مثال نقش زنان در حرکت جهادی مردم مظلوم بحرین و فلسطین را اگر مورد توجه قرار دهیم می‌بینیم که آنان با پایبندی کامل به اصول اسلام که از جمله آنان حجاب است پا در این عرصه گذاشته‌اند اما اگر تنها شعار اسلام‌گرایی مطرح باشد دیدیم که اصول زیر پا گذاشته می‌شود.
در قضایای فتنه ۸۸ ما شاهد آن بودیم که حتی قبل از انتخابات و در میتینگ‌ها و در بعد انتخابات، در راهپیمایی‌ها و آشوب‌های خیابانی نه تنها بسیاری از اصول انقلاب زیر پا گذاشته شد بلکه دین و مذهب نیز مورد تمسخر قرار گرفت و از جمله آنان اتفاقات روز عاشورا بود.


آیا حرکت زنان و دختران بحرینی که اکنون در زندان‌های آل‌سعود و آل‌خلیفه زیر شکنجه‌ها به شهادت می‌رسند اما حاضر نمی‌شوند لحظه‌ای از اعتقادات و در راس آن حجاب خود دست بردارند با پرده‌دری‌های جریان فتنه داخلی قابل مقایسه است؟
 
 
 
 
 
 
 

شنبه 4/4/1390 - 10:54 - 0 تشکر 336960

بسم رب المهدي خوشمان آمد

لبيک يا خامنه اي 

در کشور عشق مقتدا خامنه ايست          فرماندهي معظم کل قوا خامنه ايست

ديروز اگر يوسف عزيز مصر بود   امروز عزيز دل ما خامنه ايست

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی