انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 388)
يکشنبه 25/2/1390 - 14:46 -0 تشکر 317833
مفاخری از معماری

انجمن مفاخر معماری: محله عودلاجان باید احیا شود
رئیس انجمن مفاخر معماری ایران معتقد است كه منطقه تاریخی عودلاجان باید به‌عنوان قلب تاریخی شهر تهران احیا و از آن حفاظت شود.

سیدعلیرضا قهاری درباره ساخت و سازهای جدید در این منطقه تاریخی تهران گفت: عودلاجان جزو بافت‌هایی است كه بخش‌هایی از آن در برنامه نوسازی شهرداری تهران در سال‌های گذشته با بلدوزر تخریب شده است. اكنون با گذشت چند سال از این قضیه، اگر با دید مثبت نگاه كنیم، میراث فرهنگی قصد دارد با قوانین بازدارنده از تخریب بیشتر در این بافت جلوگیری كند تا ناهنجاری‌های اجتماعی برطرف شود.

به گزارش ایسنا، این كارشناس ارشد رشته شهرسازی (طراحی‌ شهری) ادامه داد: اگر بخواهیم عودلاجان را مانند گذشته به‌صورت یك بافت فرسوده نگه داریم، یك معضل اجتماعی و اقتصادی خواهیم داشت.

او با تأكید بر لزوم وجود مدیریت در بافت‌های تاریخی كه هیچ منفعتی را برای نهادی مانند شهرداری ندارد، اظهار كرد: شاید بهتر باشد، با ایجاد چنین مدیریتی، یك استقلال در بافت‌های تاریخی ایجاد شود تا مانند نقاط تاریخی در رم، لندن یا پاریس با بافت‌های تاریخی برخورد شود. درباره عودلاجان نیز كه بخشی از یك منطقه تاریخی است، به نظر می‌رسد باید یك قدرت اجرایی قوی در رأس كار باشد. منبع جام جم

چهارشنبه 4/3/1390 - 17:54 - 0 تشکر 321446

عجب معماریی

___________________________________________________________________________________________________
یا امام حـــــــــــــین
مهدی جــــــــــــــان بیا
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی