انجمن ها > انجمن دانش آموزی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانش آموزی (بازدید: 411)
شنبه 24/2/1390 - 22:42 -0 تشکر 317687
آزمایشگا‌ه‌های دانش‌آموزی فناوری نانو

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو از طرح راه‌اندازی و تجهیز آزمایشگاه‌های دانش‌آموزی فناوری نانو در مراکز استان‌ها خبر داد.

به گفته دکتر سعید سرکار، ستاد توسعه فناوری نانو در نظر دارد با همکاری آموزش و پرورش و استانداری‌های سراسر کشور، آزمایشگاه‌هایی به‌منظور آموزش فناوری‌نانو و همچنین انجام فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی دانش‌آموزان راه‌اندازی و تجهیز کند.

 

افزایش تعداد دانش‌آموزان و معلمین آشنا با فناوری نانو، برگزاری 600 سمینار و دوره دانش‌آموزی در چند سال اخیر، برگزاری 6 نمایشگاه آموزشی در استان‌های کشور، برگزاری اولین دوره المپیاد دانش‌آموزی فناوری نانو در سال 1389 و نیز اقدام برای برگزاری دومین دوره المپیاد دانش‌آموزی فناوری نانو در تیرماه امسال و ایجاد محور فناوری نانو در جشنواره جوان خوارزمی، در مجموع فضایی پژوهشی در سطح دانش آموزان فراهم آورده که نیاز به وجود یک محیط تحقیقاتی آزمایشگاهی برای انجام فعالیت‌های پژوهشی دانش‌آموزان را در شرایط فعلی نشان می‌دهد.

 

طبق یک برآورد اولیه، درصورت فراهم بودن فضای آزمایشگاهی، می‌توان با اعتباری در حد 600 میلیون ریال، تجهیزات متناسب با نیاز دانش‌آموزان برای پژوهش و تحقیق در فناوری نانو و آزمایش ایده‌های اولیه را فراهم آورد.

 

ستاد توسعه فناوری نانو، یک سوم این مبلغ را (معادل 200میلیون ریال) تامین می‌کند. تخصیص این اعتبار در صورتی خواهد بود که استانداری و سازمان آموزش و پرورش استان نیز هرکدام اعتباری به همین میزان را برای تجهیز این آزمایشگاه‌ها اختصاص دهد.

 

دبیر ستاد فناوری نانو اظهار داشت انتظار می‌رود تا پایان سال 1390 تجهیز و راه‌اندازی حداقل پنج آزمایشگاه تحقیقاتی دانش‌آموزی در پنج مرکز استان صورت گیرد.

 

منبع: ستاد توسعه فناوری نانو

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی