انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 928)
شنبه 24/2/1390 - 17:39 -0 تشکر 317641
در دفاع از قصاص !!!اسیدپاش

 

تا چشم دیگری ببیند و زیبائی دیگری ویران نشود

دفاع از حق چشم در برابر چشم
این یک بحث دینی نیست. من به عنوان یک انسان دارم سخن می‎گویم. انسانی که احتمالاً خودش یا نزدیکانش یا دوستانش روزی با این مسأله مواجه شود یا شوند. خدا نکند.
قصاص یک حق است. دین یا قانون یا خود انسان‌ها به قربانیان و اولیاء آنان این حق را می‌دهد که مثلِ جنایت را علیه جانی انجام دهند. جان در برابر جان، چشم در برابر چشم، دست در برابر دست. قصاص یک حق است در ردیف عفو و دیه‎ستاندن و حتی فروش آن حق.
این حق یک حق فطری است، فطرت یا غریزه‌ی انسان‎ها این حق را به انسان می‌دهد که انتقام بگیرد. قانون این انتقام را محدود کرده است به مثل نه بالاتر. انسان سراسر خوبی نیست. انسان هم محبت دارد هم خشم، هم مهر دارد هم قهر. کسی نمی‌تواند حق قهر و خشم و عصبانیت را از انسان بگیرد. هیچ قانونی نمی‌تواند عصبانیت را نفی مطلق کند. نفی این خصوصیات یعنی نفی بخشی از انسانیت انسان. این رفتارها باید کنترل شود اما نمی‌توان آن را نفی کرد.
کسی به صورت دختر یا خواهر یا هم‌سایه زیبای شما اسید پاشیده است و زیبایی‌اش را ویران کرده است، زندگی‌اش را فروریخته است، این فرد باید مجازات شود. قرار نیست در مجازات قربانی به حالت سابق برگردد، مقتول هیچ‌گاه با اعدام یا عفو قاتل زنده نمی‌شود، زیبائی دختر قربانی برنخواهد گشت، اما این دلیل بر رهاکردن جانی نمی‌شود. من صریحاً می‌گویم اگر من قانون‌گذار بودم همه‌ی اسیدپاش‌ها را می‌کشتم. چه دلیلی دارد که حیوان دوپایی که جنایت این‌چنینی می‌کند زنده باشد. برای بسیاری از انسان‎ها این فرد از مگسی که با حشره‌کش کشته می‌شود، کم‌تر است. ب اما دین وقانون تا مثل جنایت را اجازه داده است فقط.
نکته جالب این‌جاست که اگر جنایت به‌گونه‌ای باشد که نتوان قصاص کرد، یعنی اگر جراحت قصاص بیش از حد جراحت جنایت باشد، انجام نمی‌شود. یعنی به هیچ‌وجه قربانی اجازه قصاص بیش از جنایت را ندارد. اما این حق را دارد مثل آن را انجام دهد.
قصاص حق است. مثل آزادی. مثل تنفس. مثل حق زندگی‌کردن. یک حق انسانی است. حقی است برای انسان‌ها. برای من، برای تو، حتی برای آن روشن‌فکرنمائی که هیچ‌گاه هیچ‌کاری برای پیش‌رفت فرهنگ و زدودن جرم و بزه در جامعه نکرده است، اما همیشه مدافع قاتلان و اراذل و اسیدپاشان است، برای این روشن‌فکرنما هم حق است.
روشن‎فکری دفاع از یک مُشت اراذل و اوباش و قاتل و اسیدپاش و متجاوز و دزد و … نیست، تلاش برای اعتلای فرهنگ و جلوگیری از بزه و جرم است نه حمایت از مجرم.

قصاص حق انسان‎هاست، حق است مثل آزادی که حق است مثل تنفس که حق است. قربانیان و داغ‎دیدگان این حق را دارند. همان طور که حق عفو دارند، حق قصاص هم دارند، حق دیه‎ستاندن هم دارند. چه دلیلی بر نفی این حق است. نفی این حق مخالف انسانیت است، نه داشتنش و اجرا کردنش. و البته عفو بهتر است. اما نمی‎توان این حق را نفی کرد.
این استدلال که می‌گویند اگر بچه‌ی خودت بود چی؟ یک استدلال انسانی و درست است. شاید کسی مخالف این حق باشد. ولی این استدلال می‌گوید که نوع انسانی این حق را برای خود قائل است. اگر بچه‌ی خودت بود یعنی نوع انسانی و اکثریت آنان در چنین مورد مشابهی قرار گیرد این حق را دارد که از جنایت‌کار قصاص بگیرد و قوانین را بر اساس نوع درخواست انسان‌ها می‌نویسند نه شخص دل‌سوز برای مجرمین. و البته همان‌طور که حق قصاص دارد، حق عفو هم دارد. تعجب این‌جاست کسانی که مخالف این حق انسانی‌اند، دم از حقوق بشر و حقوق انسان می‌زنند.
گزینه‌ی جای‌گزین اینان، یعنی زندان موقت یا تا پایان عمر، صرفاً جنبه‌ی اجتماعی این جنایت را می‌پوشاند، اما جنبه‌ی شخصی که حق داغ‌دیدگان است رعایت نشده است. ضمن این‌که در زندان امید هست، امیدی که از احتمال فرار یا عفو زندانیان و … ایجاد می‌شود و این امید یعنی کم‌کردن بازدارندگی کیفر. جنایت‌کار در دل خود می‌گوید «اسید را می‌پاشم فوقش چند روز می‌ریم زندان و بعدُم میام بیرون.» اما وقتی جنایت‌کار کیفر کار خود را قصاص ببیند، ….

منبع 

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

يکشنبه 25/2/1390 - 10:0 - 0 تشکر 317767


منم موافقم. این کار خیلی خیلی غیر انسانی بود. اگر ایشون اولین نفری بودند که این کار وحشتناک رو انجام دادن علاوه بر گناه کارشون ، کاری کردند که افراد دیگری هم وقاحت به خرج بدن و این عمل رو تکرار کنن

البته این عقب افتادن قصاص باعث شکنجه روحی این آدم میشه و این خوبه. آدمهایی که اینقدر بی فکر و خودخواه هستن باید دائم در عذاب اشتباهی باشن که کردن. این اقدام و زجرهایی که اون دختر خانم کشیده رو هیچ جوری نمیشه جبران کرد


اگر این قصاص صورت بگیره دیگه کسی جرات نمیکنه از این اقدامات وحشیانه انجام بده


گرچه در رسانه های خارجی خیلی دارن علیه این مساله حرف میزنن ولی برای نجات جامعه ما که داره به سمت بعضی مسائل غیر انسانی پیش میره باید قصاص صورت بگیره

خدا در همین نزدیکی است
يکشنبه 25/2/1390 - 10:29 - 0 تشکر 317784

سلام
اگه این قصاص انجام بشه دیگه هر بی سرو پایی به خودش اجازه همچین كاری رو نمیده
زندگی این دختر نابود شد چرا نباید اون پسر تاوانش رو بده؟
این رسانهای خارجی هم منتظر یه سوژه از ایران هستن كه شروع كنن به داد و فریاد اما چه خوبه كه از این فرصت برای شناسوندن اسلام كه دینیه كه برای انسان ارزش بالایی قائله استفاده كنیم
اما یه سوال دارم اگه موقع اجرای قصاص مثلا بجای چشم اون پسر بینیش از بین بره اشكالی در اجرای حكم پیش میاد؟یعنی بخاطر همچین مسائلی حكم اجرانشده؟

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

يکشنبه 25/2/1390 - 15:11 - 0 تشکر 317842

نظرات مردم
مرد اسید پاش قصاص شود
جام جم آنلاین: در حالی كه اكثریت مردم در انتظار قصاص مرد اسید پاش بودند ناگهان خبری منتشر شد كه قصاص این مرد مجرم به تعویق افتاد.


به گزارش جام جم آنلاین قرار بود امروز مجید مرد اسید پاشی كه آمنه را با این كار خود نابینا كرده بود، قصاص شود اما به دلایل نامعلومی قصاص وی امروز انجام نشد.

از زمان انتشار خبر قصاص این مرد اسید پاش تاكنون، كابران سایت جام جم آنلاین با درج نظرات و دیدگاه‌های خود خواستار قصاص مجرم اسید پاش شده‌اند.

نظرات فراوان مردم نشان می‌دهد كه خواستار قصاص این مرد هستند و نسبت به این كه چرا قصاص مجید اینقدر دیر انجام می‌شود انتقاد دارند.

به چند نظر از صدها نظر مردم در باره‌ی قصاص مرد اسید پاش توجه كنید.

-با سلام و عرض ادب بخشش خوب است و در اسلام هم خیلی سفارش شده ولی برای کار غیر عمد نه برای این سری افراد.

-حکم باید زودتر از اینها اجرا میشد.من موافق صد در صد اجرای این حکم هستم.

-باسلام به نظر بنده هم روزنامه ها وهم صدا وسیما می بایست اخبار مربوط به قصاص رو پخش کنند تادرس عبرتی باشه برای دیگرا ن.متاسفانه در این چند سال اخیر شاهد چنین پیشامدهایی بودیم .کاش زودتر از اینها طرفو قصاص میکردند

-ضمن همدردی با خانم آمنه، حکم قصاص باید اجرا شود و این همان چیزی است که قرآن کریم میگوید در قصاص زندگی برای جامعه هست و تفسیر همان آیه است . اما چرا اینقدر دیر باید اجرا شود، بهر حال امیدوارم خبر اجرای آن را بخوانم.

-حکم قصاص باید اجرا شود چرا این قدر تردید می‌کنند؟ چرا بعد از 7 سال حکم قصاص اجرا می شود؟ باید زودتر از اینها اجرا می شد؟ اگر این حکم اجرا نشود از این به بعد شاهد اسید پاشی های روزانه خواهیم بود! خواهش می کنم این صدای مرا به گوش مسئولین قوه قضائیه برسانید. متشکرم.

-باز هم عدالت بر قرار نیست ؟؟!! چرا !!؟؟ چون وقتی اسید بر روی امنه پاشیده شده تا بیمارستان و رسیدگی با حال او دردی را حس كرده بود كه خدا نصیب هر بنده ای نكند، در صورتی كه متهم در همان لحظه‌ی حكم در بیمارستان مداوا خواهد شد حتی قسمتی را كه اسید می پاشند را بی حس می كنند تا دردی نكشد. دوم آنكه اسید بر كل صورت آمنه پاشید شده در صورتی كه در متهم فقط در چشمانش پاشیده می‌شود. سوم آنكه هفت سال پیش آمنه بینایی و لذت زندگی از او گرفته شد در صورتیكه متهم در این مدت از سلامتی خود بهره می برده است و در آخر آنكه چرا آمنه باید دیه قصاص متهم را پرداخت كند در صورتیكه مسبب این حوادث نبوده.

-این حادثه تازگی ندارد و بارها شاهد وقوع آن بوده‌ایم حال اگراین حکم با شرایط ذکر شده اجراشود تاثیر بسزایی درجلوگیری از وقایع اینچنینی در آینده خواهد داشت. .

-با وجود اینکه میدانم در عفو لذتی است که در انتقام نیست اما برای جلوگیری از تسری چنین مواردی اجرای قصاص و عدالت را به عنوان درس عبرت و جلوگیری از بروز چنین اعمال ناشایستی لازم می‌دانم / با تشکر.

-باسلام ضمن اظهار همدردی با آمنه عزیز بهترین کار را کردی که کوتاه نیامدی باشد تا درس عبرتی برای بقیه.

-با تاسف وتاثر از این اتفاق برای آمنه تعجب من از اینکه اجرای حکم 7 سال طول کشیده است .

-ضمن همدردی با خانم آمنه، حکم قصاص باید اجرا شود و این همان چیزی است که قرآن کریم می‌گوید. اما چرا اینقدر دیر باید اجرا شود، به هر حال امیدوارم خبر اجرای آن را بخوانم.

-باسلام به نظر بنده هم روزنامه ها وهم صدا وسیما می بایست اخبار مربوط به قصاص رو پخش کنند تادرس عبرتی باشه برای دیگرا ن.متاسفانه در این چند سال اخیر شاهد چنین پیشامدهایی بودیم .کاش زودتر از اینها طرفو قصاص میکردند.

-شاید اگه مورد دیگه ای بود میشد گذشت کرد ولی اسید پاشی ؟ دو تا قطره اسید بریزید روی یه جسم سخت یا روی یه تیکه گوشت تا بفهمید چه اتفاقی میفته. امیدوارم آمنه لحظات آخر پشیمون نشه والا بازهم باید شاهد چنین اتفاقات تلخی باشیم.

-امیدوارم در دقیقه 90 او را ببخشد. خود صدور حکم دلیل بر قاطعیت دستگاه عدالت است. ولی ایا مجید همیشه این اخلاق ها و انتقام ها را داشته ؟ اگر نه امید به بخشش دارم و اگر بله پس باید سرش به سنگ بخورد.

-با سلام و عرض ادب بخشش خوب است و در اسلام هم خیلی سفارش شده ولی برای کار غیر عمد نه برای این سری افراد.


-حکم باید زودتر از اینها اجرا میشد . من موافق صد در صد اجرای این حکم هستم

-حکم قصاص باید اجرا شود تا بفهمد ندیدن چه رنجی دارد بخشش معنی ندارد
 منبع

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

يکشنبه 25/2/1390 - 15:13 - 0 تشکر 317843

قصاص مرد اسیدپاش اجرا نمی‌شود
جام جم آنلاین: در حالی كه بسیاری در انتظار قصاص مرد اسید پاش بودند،اما اجرای حكم قصاص مرد اسیدپاش به صورت آمنه امروز اجرا نمی‌شود.


یك منبع آگاه در گفت‌وگو با فارس، با اعلام این خبر گفت: بنا به دلایلی اجرای حكم قصاص مرد جوانی به نام مجید كه قرار بود امروز اجرا شود به تعویق افتاد.

این منبع آگاه گفت: در حال حاضر نمی‌توان درباره دلایل منتفی شدن اجرای حكم قصاص اظهار نظری كرد اما در آینده اخبار تكمیلی اعلام خواهد شد.

مجید مرد جوانی كه در سال 83 به صورت دختر مورد علاقه خود به نام آمنه اسیدپاشی كرده بود به حكم دادگاه به قصاص بینایی 2 چشم محكوم شده و بود و قرار بود این حكم امروز اجرا شود اما بنا به دلایلی اجرای این حكم لغو شد.

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

يکشنبه 25/2/1390 - 15:14 - 0 تشکر 317844

اسیدپاش باید چشم‌هایش را بدهد
جام جم آنلاین: با تایید حكم قصاص 2 چشم جوانی كه سال 83 با اسیدپاشی به صورت یك دختر جوان موجب كوری وی شده است، حكم صادره ظهر امروز در بیمارستان دادگستری اجرا می‌شود.


به گزارش «جام‌جم»، غروب روز 12 آبان سال 83 كه مصادف با 19 ماه مبارك رمضان بود، دختر جوانی به نام آمنه، پس از ترك شركت محل كارش مورد حمله اسیدی خواستگارش قرار گرفت كه یكی از همكلاسی‌های دانشگاهی او بود.

مجید كه ظرف قرمزرنگی به دست داشت در یك لحظه اسید را به صورت، دست‌ها و بدن آمنه ریخت. با فریادهای این دختر، مرد مهاجم (مجید)‌ كه در حال فرار بود، دستگیر شد و دختر جوان نیز كه براثر اسیدپاشی بشدت دچار سوختگی شده بود، به بیمارستان انتقال یافت.

شدت سوختگی صورت آمنه به‌حدی بود كه پس از انتقال به 3 بیمارستان رسالت، مطهری و لبافی‌نژاد پزشكان اعلام كردند چشم چپ او براثر صدمه ناشی از اسید كاملا از بین رفته است.

با شكایت آمنه، پرونده به شعبه 6 بازپرسی دادسرای جنایی تهران ارسال و به دستور بازپرس وقت (قیصری)‌ تحقیق درباره این حادثه تكان‌دهنده آغاز شد.

آمنه در شكایتش گفت: وقتی در دانشكده برق تحصیل می‌كردم، متوجه شدم یكی از دانشجویان به نام مجید به من علاقه‌مند شده است.

وی اضافه كرد: پس از طرح موضوع، مادر این جوان چندین بار با منزل ما تماس گرفت، اما من هیچ علاقه‌ای به ازدواج با او نداشتم تا این‌كه به توصیه یكی از دوستانم به مجید گفتم علاقه‌ای به او ندارم و با فرد دیگری ازدواج كرده‌ام.

اما او تهدید كرد از من انتقام خواهد گرفت و خود بالای دار خواهد رفت.دختر آسیب‌دیده گفت: تهدیدهای مجید را جدی نگرفتم تا این‌كه پس از ترك محل كارم، او با اسید به من حمله‌ور شد و زندگی‌ام را تباه كرد.

می‌خواستم ازدواج كنم

پس از شكایت آمنه، بازپرس جنایی تحقیق از مجید را آغاز كرد.

متهم در اعترافات خود گفت: به آمنه علاقه داشتم و می‌خواستم با او ازدواج كنم و زمانی كه گفت عقد كرده است، از او خواستم از نامزدش جدا شود، اما وقتی مقاومت او را دیدم، تصمیم گرفتم با اسید زیبایی او را بگیرم.

متهم افزود: من می‌خواستم با آمنه ازدواج كنم و هنوز هم با این كه او بینایی چشمانش را از دست داده، باز اصرار به ازدواج دارم و...

پس از اعتراف متهم و دستور بازداشت موقت، آمنه برای مداوا با كمك دولت وقت، به اسپانیا رفت و روی صورتش 15 جراحی پلاستیك انجام شد.

پس از چند جلسه تحقیق و ارسال پرونده به شعبه 71 دادگاه كیفری استان تهران، مجید ـ متهم پرونده ـ از یك چشم به قصاص و دیه محكوم شد كه پس از اعتراض وكیل مدافع آمنه و رسیدگی مجدد به پرونده، قرار شد با پرداخت كامل دیه هر دو چشم مجید كور شود.

با ارسال پرونده به دیوان عالی كشور و تایید حكم، پرونده برای اجرا به شعبه اجرای احكام دادسرای جنایی ارسال شد و پس از تماس با آمنه، كه اكنون در شهر بارسلون اسپانیا زندگی می‌كند، وی خود را به تهران رساند تا حكم قصاص مجید را اجرا كند.

قرار است ظهر امروز (شنبه) مجید با حضور رئیس پزشكی قانونی، آمنه، قاضی اجرای احكام دادسرای جنایی و چند پزشك متخصص، در بیمارستان دادگستری از ناحیه هر دو چشم قصاص شود.

گفت و گو با قربانی اسید پاشی پیش از اجرای حكم

در ارتباط با اجرای حكم قصاص 2 چشم مجید ـ متهم اسیدپاش ـ خبرنگار «جام‌جم» با آمنه گفت‌‌وگویی انجام داده است كه در پی می‌آید.

آمنه اكنون به چه چیزی فكر می‌كند؟

باید به چه چیز بیندیشم، نزدیك به 7 سال است كه آواره و سرگردان شده‌ام. در این سال‌ها فقط رنج كشیده و به خود گفته‌ام این امتحان الهی بوده است. باور كنید، هیچ‌كس نمی‌‌تواند كابوس‌های مرا حتی در ذهن خود تصور كند؛ پارچ قرمز اسیدی كه به یكباره تمام وجودم را به آتش كشید.

پس از حادثه چند عمل جراحی انجام داده‌ای؟

حدود 17 عمل جراحی در اسپانیا و 2 جراحی در تهران، اما هنوز كاملا بهبود نیافته‌ام و نیمی از مداوایم مانده است.

در حال حاضر هیچ بینایی نداری؟

خیر، هر دو چشمم تخلیه شده است، یكی از چشم‌هایم در اولین روز حادثه تخلیه شد و دیگری در بارسلون وقتی
به علت بی‌پولی عفونت كرد و یك روز متوجه شدم چشمم از حدقه بیرون آمده است.

در این مدت هزینه درمان خود را چگونه تامین كرده‌ای؟

دولت آقای خاتمی و احمدی‌نژاد به من كمك كردند، افراد خیر نیز یاری‌ام كردنده اند، دكتر امیر صبوری، خانم امینی، آقای صرافی و همسرشان، خانم كریمیان و فردی به نام ایرج اشتهاردی و دیگر دوستانی كه به حكم وظیفه انسانی به من كمك كردند.

ظاهرا كتابی نوشته‌ای، این كتاب در چه موردی است؟

بله، پس از این حادثه كتاب «چشم در برابر جشم» را نوشتم كه با استقبال در خارج از كشور روبه‌رو شد.

دادگاه چه حكمی صادر كرده است؟

حكم قصاص هر دو چشم به اضافه 180 میلیون تومان دیه باید مجید پرداخت كند.

آیا مجید توانایی پرداخت دیه را دارد؟

پدرش می‌گفت خانه‌ام را می‌فروشم، خب اگر ندهد؛ باید در زندان بمیرد.

آیا آمنه به انتقام می‌اندیشد؟

خیر، این گونه نیست، من كینه‌ای نیستم، در این سال ها دریغ از یك احوالپرسی و كمك از سوی خانواده مجید، من در این مدت به این باور رسیدم كه اجرای این حكم را برای خودم نمی‌خواهم.

پس برای چه كسی می‌خواهی؟

می‌خواهم اجرای حكم درس عبرتی باشد برای كسانی كه ناجوانمردانه از اسید استفاده می‌كنند. وقتی حكم قصاص چشم‌های مجید صادر شد، به من گفتند بیا تا حكم را اجرا كنیم؛ اما من گفتم باید خبرنگارها هم باشند تا خبر این قصاص به گوش كسانی برسدكه می‌خواهند با اسید، زندگی دیگران را تباه كنند.

صادقانه بگویم من این حكم را برای خودم نمی‌خواهم، آن را برای جامعه می‌خواهم.

در این مدت تصمیم نگرفتی مجید را ببخشی؟

چرا یك بار تصمیم به این بخشش گرفتم؛ اما پس از ملاقات با پدرش ، به خاطر رفتار او پشیمان شدم.

در این مدت مجید با شما تماس نگرفته است؟

چرا، چندین بار از زندان تماس گرفته و در یكی از پیام‌هایی كه در تلفنخانه ضبط شده، می‌گوید هنوز قصد ازدواج با مرا دارد.

یعنی او را نمی‌بخشی؟

شاید اگر كس دیگری به جای مجید بود، ‌او را می‌بخشیدم.

حكم را چه كسی اجرا می‌كند؟

دوست داشتم خودم اجرا كنم؛ اما نمی‌توانم.

پس اصرار به اجرای حكم داری؟

بله، می‌خواهم. مجید نیز رنج 7 ساله مرا تجربه كند و علاوه برآن، اجرای این حكم درس عبرتی برای دیگر مجرمان باشد.

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

پنج شنبه 5/3/1390 - 16:33 - 0 تشکر 321799

بله اگر قوانین اسلام در جامعه رعایت وشد دیگر کسی جرات چنین کاری را به خود نمیدهد.

عليک بالآخره تاتک الدنيا صاغره

  تو مراقب آخرتت باش دنيا ذليلانه پيش تو مي آيد.              اميرالمومنين علي (ع) 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی