انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 846)
جمعه 23/2/1390 - 7:55 -0 تشکر 317286
عروجی شهادت گونه در تبلیغ

به نام خدا

این عنوان را آفریدم

که بسیار خبر چنین مواردی را شنیدم

طلابی که آخرین سفر تبلیغی خویش را می روند

و این سفر ، سفر آخرشان است

باشد که مرضی مولا وصاحبمان امام زمان علیه السلام باشد

التماس دعای فرج 

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

جمعه 23/2/1390 - 7:57 - 0 تشکر 317287

به گزارش روات حدیث به نقل از خبرگزاری رسا همزمان با سالرروز شهادت حضرت زهرا(س)، یکی از مبلغان حوزه علمیه براثر حادثه دلخراش تصادفی در اطراف شهر مقدس قم به همراه خانواده‌اش قربانی حادثه‌ی دردناک آتش‌سوزی وسیله‌ی نقلیه شد.

حجت‌الاسلام علی محمدمیرزایی از طلاب حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا گفت: شنبه هفته جاری اخوی بنده به همراه خانواده‌اش برای تبلیغ به شهر دستجرد رفته بودند که در بازگشت از سفر تبلیغی براثر تصادف با چند خودرو، جان خود را از دست می‌دهند.

وی افزود: حجت‌الاسلام رضا محمدمیرزایی برادر بنده بود که همسر و سه فرزندش به نام‌های نرگس، محمدرسول و سجاد در این حادثه دلخراش به صورت زنده در شعله‌های آتش انفجار کپسول خودروی خود سوختند.

حجت‌الاسلام میرزایی گفت: ما اهل دستجرد هستیم و برادر بنده به سبب عرق دینی در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) به زادگاه خودش رفته بود تا در این روز عزیز به تبلیغ بپردازد که پس از بازگشت به همراه خانواده‌اش قربانی تصادف شد. وی افزود: برادرم از سال ۶۷ وارد حوزه علمیه شد و تاکنون چندین سال در امتحانات درس خارج حوزه شرکت کرده بود و افزون بر تحصیلات حوزوی در دانشگاه نیز به علم اندوزی می‌پرداخت و در آموزش و پرورش نیز آموزگار بود.

حجت‌الاسلام میرزایی اظهار کرد: تاکنون هنوز دلیل این حادثه مشخص نشده است و ما منتظریم تا نیروی انتظامی نظر نهایی خود را اعلام کند.

گفتنی است، حجت‌الاسلام رضا محمدمیرزایی در سن چهل سالگی به همراه همسر و سه فرزندش در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) بر اثر حادثه دلخراش تصادف در جاده سلفچگان شهر قم و انفجار کپسول گاز خودرو داخلی قربانی شد.

تحریریه‌ی پایگاه خبری-تحلیلی روات حدیث این حادثه‌ی دردناک را به نزدیکان و دوستان این خانواده‌ی از دست رفته تسلیت عرض می‌کند و از پروردگار منّان برای آنان طلب صبر و مغفرت دارد.

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

شنبه 24/2/1390 - 9:59 - 0 تشکر 317532

سلام
خدا به خانوادشون صبر بده انشاالله

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

چهارشنبه 4/3/1390 - 6:29 - 0 تشکر 321084
پس از گذشت 3 هفته از حادثه؛
آخرین پی گیری ها از پرونده حادثه دلخراش برای مبلغ حوزوی

خبرگزاری رسا ـ با وجود گذشت بیش از 18 روز از درگذشت دلخراش مبلغ حوزه علمیه قم هنوز هیچ یک از مسؤولان حوزه در این زمینه اظهار نظری نکرده‌اند.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، بیش از 18 روز پیش و در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، حادثه دلخراش رانندگی در محور سلفچگان قم رخ داد و در آن 5 عضو یک خانواده زنده زنده در آتش سوختند. پس از پی گیری ها مشخص شد شخص فوت شده حجت الاسلام رضا محمد میرزایی از مبلغان حوزه علمیه قم بوده که به همراه خانواده از سفر تبلیغی باز می گشته است که قربانی خودروهای بی کیفیت داخلی و نبود فرهنگ صحیح رانندگی و ایمن نبودن راه های اصلی کشور شده است.

علت حادثه هنوز مشخص نشده است

حجت‌الاسلام علی محمد میرزایی در خصوص مراحل رسیدگی پرونده حادثه دلخراش وفات برادرش به همراه چهار نفر از اعضای خانواده‌اش که در روز شهادت حضرت زهرا(س) به تبلیغ معارف اسلامی رفته بود، گفت: تاکنون هنوز علت حادثه مشخص نشده و پرونده در حال بررسی است.

وی افزود: هنوز کارشناسان نظر خود را در خصوص این حادثه اعلام نکرده‌اند و من چند روز گذشته به دادگستری شعبه پنج قم رفتم و قاضی پرونده از پی‌گیری این موضوع تا روزهای آینده خبر داد.

حجت‌الاسلام میرزایی خاطر نشان کرد: مقصر اصلی این حادثه کامیون شناخته شده است و در حال حاضر هر دو راننده کامیون در بازداشت به سر می‌ برند.

وی با اشاره به انفجار کپسول گاز خودرو در هنگام تصادف گفت: گاز سوز کردن خودرو حامل برادرم استاندارد شده و قانونی بوده است؛ اما هنوز از سوی شرکت CNG در این خصوص پاسخی ارائه نشده است.

حجت‌الاسلام میرزایی اظهار داشت: قاضی پروند اظهار داشت که به دنبال جمع آوری اظهارات و نظرات هستیم و هنوز نظر قطعی اعلام نشده است.

وی همچنین در خصوص دلیل دیر رسیدن آتش نشانی به محل حادثه گفت: مسلما در این خصوص کوتاهی‌هایی انجام شده است و این که کوتاهی‌ها تا چه حد صحت داشته باشد، خدا می داند و ما هنوز وقت پیگیری پیدا نکرده‌ایم.

هنوز کسی از مسؤولان حوزه به سراغ ما نیامده است

وی با اشاره به گذشته 18 روز از حادثه اظهار داشت: هنوز از سوی حوزه علمیه کسی در این خصوص ابراز همدردی نکرده است و تلفنی یا حضوری از سوی حوزه علمیه کسی به سراغ ما نیامده است.

این مبلغ حوزوی در پایان با توصیه‌هایی به مسؤولان افزود: توصیه می شود مسؤولان این گونه مسائل را پیگیری جدی کنند تا خدای نکرده بار دیگر برای دیگران اتفاق نیفتد چون گاهی اوقات نیرویی سالیان درازی سرمایه گذاری می‌شود و در حال حاضر می‌تواند مثمر ثمر باشد؛ ولی به دلیل برخی بی توجهی‌ها در رانندگی‌ها و یا جاده ها، حوادثی رخ می‌دهد که جبران آن بسیار سخت است؛ بنابراین باید مسؤولان دقت و توجه خود را به این مسائل بیشتر کنند.

روحانی فعال در دستجرد و مورد علاقه جوانان

همچنین حجت‌الاسلام ماشالله ابراهیمی، امام جمعه دستجرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا با اشاره به حضور مستمر تبلیغی حجت‌الاسلام محمد میرزایی گفت: ایشان مرتب به دستجرد می آمد در این مدتی که من در این شهر بودم و حدود هفت ماه است که در جایگاه امامت جمعه هستم، ایشان در مراسم‌های مختلف مذهبی حضور پررنگی داشت.

وی تصریح کرد: ایشان هر هفته از شهر قم به دستجرد می‌آمد و به تبلیغ معارف اسلامی و شعائر اسلامی می‌پرداخت و جوان‌ها علاقه خاصی به منبرشان داشتند.

امام جمعه دستجرد با بیان این که حجت‌الاسلام محمدمیرزایی هرگز منتظر دعوت تبلیغی نبود،‌ اظهار داشت: ایشان منبرهای دائمی در روستاهای دستجرد داشت و در ایام فاطمیه حضورش در مراسم عزاداری پررنگ‌تر می‌شد و نقش مهمی را در مراسم مرثیه خوانی ایفا می‌کرد.

وی ادامه داد: حجت‌الاسلام میرزایی تبلیغ معارف اسلامی را وظیفه خودش می دانست و همیشه جوان‌ها برای حضور در مراسم عزاداری و منبر در این شهر دعوتش می کردند و ایشان علاقه خاصی به منطقه داشت و حتی در ساخت مسجد اعظم این شهر نقش بسزایی ایفا کرد.

حجت‌الاسلام ابراهیمی گفت: ایشان روحانی فعالی بودند و مردم قبولش داشتند و در تشییع جنازه ایشان مردم حضور گسترده‌ای داشتند./

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی