بهداشت و سلامت (بازدید: 260)
پنج شنبه 22/2/1390 - 18:19 -0 تشکر 317099
خطاهای سفید کردن دندان

این روزها سفید کردن دندان به یک تجارت میلیونی تبدیل شده است اما آیا روش های ارزان تری هم برای سفید کردن دندان ها وجود دارند؟ به تازگی در فروشگاه های آمریکا، کیوسک هایی برای سفید کردن دندان به وجود آمده اند. کارکنان این کیوسک ها حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد دستمزد یک دندانپزشک را برای سفید کردن دندان می گیرند...
دوربین مخفی شبکه ای.بی.سی نیوز کشف کرده است که کارکنان فروشگاه ها اطلاعات غلطی راجع به سفید کردن دندان در اختیار خریداران قرار می دهند.

● چه بر سر مشتریان کیوسک ها می آید؟
اسکراب ها، دستکش ها و صندلی مورد استفاده درست مانند آنچه است که در دندانپزشکی می بینید اما اتاق سفید کردن دندان، یک مطب نیست! دالانی است که با دو تیغه از قسمت فروش لوازم آرایش و جواهر فروشی جدا شده است.
طبق فیلمی که به وسیله دوربین مخفی ضبط شده است کارکنان این فروشگاه ها به مشتریان خود می گویند که برای سفید کردن دندان ها از ژل هیدروژن پراکساید ۳۵ درصد استفاده می کنند. واقعاً این طور است؟ نه خیر. به گفته یک دندانپزشک ماده موجود در این ژل ها هیدروژن پراکساید نیست بلکه کاربامید پراکساید است و اگر آنها واقعاً از هیدروژن پراکساید با این غلظت استفاده کنند شخص درد بسیار بدی را تجربه می کند و لثه هایش می سوزند. چرا این کارکنان اطلاعات پایه ای را در مورد جنسی که عرضه می کنند، ندارند؟
یکی از کارمندان کیوسک می گوید: «ماده مصرفی ما کاربامید پراکساید ۳۰ درصد است که این عبارت به راحتی با هیدروژن پراکساید اشتباه گرفته می شود.»
مدیر فروشگاهی که دوربین این شبکه خبری در آن قرار گرفته بود، اظهار داشت که کارمندی را که ادعا کرده بوده از هیدروژن پراکساید در سفید کردن دندان استفاده می کند، اشتباه کرده و این فروشگاه او را از قسمت سفید کردن دندان اخراج کرده است.
مردم از حرفه دندانپزشکی انتظار کیفیت کار بالا دارند. این افراد نقش یک دندانپزشک را بازی می کنند ولی در برخی موارد طبق استاندارد ها فعالیت نمی کنند و این موجب می شود که وجهه این حرفه مخدوش شود.
● ۴ توصیه ایمنی
۱) اگر در یک سال گذشته به دندانپزشک مراجعه نکرده اید، دندان هایتان را سفید نکنید. بررسی کنید که دندان هایتان پوسیدگی نداشته باشند و یا لثه هایتان تحلیل نرفته باشند. اگر فردی پیش از سفید کردن دندان هایش با دندانپزشک مشورت نکند، ممکن است دچار حساسیت های شدید دندانی و لثه ای شود.
۲) توجه کنید برای استفاده از محلول های قوی بلیچینگ ، به محافظت ویژه از لثه هایتان نیاز دارید. اگر محلولی این قدر راحت سفیدی دندان هایتان را مژده می دهد باید روشی هم برای محافظت از لثه هایتان داشته باشد.
۳) روکش کردن دندان ها و سفید کردن با هم جور در نمی آیند. اگر دندانتان روکش دارد و یا به جای یک یا چند دندانتان، دندان مصنوعی گذاشته اید، ممکن است رنگ دندان هایتان یک دست سفید نشوند.
۴) دست آخر هم این نکته را بدانید که اغلب سفید کردن برای دندان هایی که ته رنگ خاکستری دارند چندان کار ساز نیست.

جمعه 23/2/1390 - 20:9 - 0 تشکر 317442

من که سفید کردم خدا رحم کنه

___________________________________________________________________________________________________
یا امام حـــــــــــــین
مهدی جــــــــــــــان بیا
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی