انجمن ها > انجمن دانشجویی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانشجویی (بازدید: 1012)
سه شنبه 20/2/1390 - 21:57 -0 تشکر 316664
نظر سنجی مهم

 با سلام.ایا به مقوله عشق در دانشگاه و ازدواج دانشجویی اعتقاد دارید؟ ایا عشقی که در دانشگاه به وجود می اید  مفید است یا مضر ؟ ایا تا کنون چنین موردی برای شما و اطرافیانتان رخ داده است؟ اگر رخ داده چگونه احساس خود را به طرف مقابل مطرح کرده اید. اصلا ایا مطرح کردن چنین مواردی در دانشگاه کار مناسبی است ؟ دیدگاه شما نسبت به عشق در دوران دانشجویی چیست؟ باتشکر و سپاس فراوان از تمامی کاربران محترم.

سه شنبه 20/2/1390 - 22:9 - 0 تشکر 316670

سلام

خب عشق و علاقه است دیگه..فرقی نمیكنه تو دانشگاه یا تو محیط دیگه..البته به نظر من اگر در دانشگاه باشه یا هرمحیط دیگه ای كه منجر به شناخت دوطرف از هم میشه خب خوبه...و بهتره قبل از هرچیزی و ایجاد هرنوع احساسی بین دوطرف، به طور نامحسوس شناخت ایجاد بشه..خب دو نفر هم كه دانشجوأن...مطمئنا برخوردهایی هم با هم در اون محیط دارن..میتونن به شناختی از هم برسن....

حق یارتون

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

سه شنبه 20/2/1390 - 23:52 - 0 تشکر 316688

من با حرف دوست بالایی موافقم اما فکر کنم شرایط داره این امر.
اینکه؛ در دوران دانشجویی بالاخره دورانی ه که بخاطر درس و دانشگاه بالاخره ارتباط هایی بین دختر و پسر هست و متاسفانه به خاطر دیدن فیلم های این دوره زمونه برای خیلی از ما ها این تصور ایجاد میشه که این روابط حتما باید به پایان خیلی خوش تبدیل بشه در صورتی که باید آگاهانه برخورد کرد.
این آشنایی دانشجویی اگر کوتاه مدت ه به نظر من خیلی نباید بهش توجه کرد چون آشنایی کوتاه مدت اصلا دلیلی بر شناخت نیست. حداقل باید 3ترم گذشته باشه تا خصوصیات فرد مقابل به نسبت شناخته شده باشه.
الانش که دختر پسرها کلی با شناخت هم زندگی مشترکشون رو تشکیل میدن بعد از 2سال زندگی تازه به خیلی از اخلاقیات پی می برن جه برسه به مدت های کوتاه آشنایی.
باید این انتخاب ها در دانشگاه آگاهانه باشه.

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

پنج شنبه 22/2/1390 - 11:22 - 0 تشکر 317012

سلام به دوست عزیز
خیلی حرف خوبیه
اگه به فرض من آدم چشم پاكی باشم و اون شخص مورد نظر هم پاك باشه بسیار بسیار كار خوبیه...این ازدواج ها بسیار موثر هست
واقعا اگه زمینه ی ازدواج فراهم باشه خیلی خوبه...اینو تو دانشگاه ما مطرح كردند و اونایی كه ازدواج كردند شرایط درسی روحی و ...خودشون رو قبل و بعد از ازدواج گفتن و بسیار پیشرفت چشم گیری داشتن

من از اين كوه بالا خواهم رفت.ميگويند ارتفاعش زياد است.راهش طولاني و شيب دار است,پر از صخره و صعود به آن بيش از حد دشوار است.كارخودم است.از آن بالا خواهم رفت.به زودي مرا خواهي ديد كه از قله برايتان دست تكان ميدهم يا از فرط تلاش بر دامنه جان ميسپارم

جمعه 23/2/1390 - 20:18 - 0 تشکر 317449

به نام خدا - سلام .
خب بله من عشق در دانشگاه را قبول دارم .
اما این قبول داشتن من به این معنا نیست که تمام موارد در دانشگاه عشق است . خب اگر عشق به ترتیب و روال خود یعنی شناخت ، دوست داشتن و بعد عشق ایجاد شده باشد حتما مفید است ولی اما با پرش از مرحله ی شناخت و حتی دوست داشتن ایجاد شود سبب ضربات روحی سنگین همچون تفکر نادرست مبنی بر دوست داشتن خود توسط طرف مقابل ، علاقه مند شدن طرف مقابل به کس دیگر و ... را دارد .
برا خودم و اطرافیانم نه . شاید دلیل اصلیش نبودن دختر در رشته ی ما باشه .
بله . ازدواج امری است الهی که تاکید شده توسط خدا ، پیامبرو ائمه .پس بیان آن در مکانی مثل دانشگاه هیچ ارادی ندارد . ولی باید توجه کرد که این امر برا خوده ادم یا طرف مقابل ایجاد مشکل نکند .
عشق در دواران اولیه ی دانشجویی به دلیل سن کم کمی خطر ناک است و بهتر است با خانواده مشورت شود .ولی عشق ناخبر ایجاد می شود . مهم ایجاد دن عشق نیست مهم برخورد صحیح ما بعد ایجاد شدن ان است .

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

يکشنبه 25/2/1390 - 21:25 - 0 تشکر 317979

مرسی حامد خان بزرگ...داداش شما در کنار حفظ سمت مهندسی به سمت مشاور خانوادگی نیز برگزیده شدی
خیلی عالی بود ولی در ادامه حرف شما بگم اگه زودتر ازدواج کنین بهتره...حامد بگو کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی:))

من از اين كوه بالا خواهم رفت.ميگويند ارتفاعش زياد است.راهش طولاني و شيب دار است,پر از صخره و صعود به آن بيش از حد دشوار است.كارخودم است.از آن بالا خواهم رفت.به زودي مرا خواهي ديد كه از قله برايتان دست تكان ميدهم يا از فرط تلاش بر دامنه جان ميسپارم

دوشنبه 26/2/1390 - 0:32 - 0 تشکر 318024

سلام
انگار باید حامد برا سلطان آستین بالا بزنه
آره سلطان؟؟؟؟؟؟

دوشنبه 26/2/1390 - 10:9 - 0 تشکر 318071

به نام خدا - سلام .
سلطان جان اگه کسی رو در نظر داری بگو داداش خجالت نکش .
یه توکه پا می یام دانشگاتون خواستگاری می کنم بر می گردم . فقط از الان بگما از دوشنبه تا چهارشنبه من می تونم بیاما . مب دونی که تو مشاوره ی خانوده هم دستی دارم :D
نوید جان فکر کنم سلطان جان روش نمی شه بگه باید به زور از زیرزبونش بکشیم . انگار دلش یه صندلی داغ دیگه می خواد . 4 ساعتو خورده ای . تازه شانس آورد به دلیل راه دور از جشن پتوی اخریش جان سالم به در برد
---------------------------------------------------
در مورد نظر سنجی اینم بگم که به ظنر من مشکل مهمی که در انتخاب عشق در دوره ی دانشجویی وجود دارد این است که عشق از عادت بیاد نه از علاقه .

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

دوشنبه 26/2/1390 - 18:6 - 0 تشکر 318196

سلام من چون کار میکنم نمی تونم تو مباحثتون شرکت کنم ولی این یکی رو خوشم اومد .......

عشق همه جوره اش قشنگه به شرط این که تو رفتار طرف نمایان باشه که هدف رسیدن به همه .........بعضی از عشق هام که شروع نشده تموم میشن.........من عشق دانشجویی زیاددیدم که به همم رسیدن ولی وای از دست این آدمایی که حتی با خودشونم رودربایستی دارن

 

بیاید شاهد پرواز پروانه ها باشیم....

شادی را هدیه کن حتی به کسانی که آن را از تو گرفتند. عشق بورز به آنهایی که دلت را شکستند.دعا کن برای آنهایی که نفرینت کردندو بخند که خدا هنوز آن بالا با توست.

خدایا رهایم مکن

 

 

يکشنبه 1/3/1390 - 13:51 - 0 تشکر 319792

من 6 ساله دانشجو ام و سنتی ازدواج كردم و كاملا از زندگی ام راضی ام،عشق اگر اصالت داشته باشد در هر كجایی باشد مهم نیست مهم این است كه تو را به خالق و اصل عشق نزدیكتر كند.

يکشنبه 15/3/1390 - 10:44 - 0 تشکر 327505

سلام به نظر من احساسي که در اثر يک يا چند بار برخورد با جنس مخالف در دانشگاه و بدون هيچ شناختي به وجود بيايد عشق نيست عشق در اثر شناخت طرف مقابل ايجاد مي شود و هر چه اين شناخت بيشتر شود گستره عشق وسيع تر خواهد شد عشق واقعي در دانشگاه وجود دارد ولي به نظر من تعداد آن خيلي کم است عشق را نبايد با دوستي هاي دختر وپسر در دانشگاه اشتباه گرفت عشق واقعي= شناخت و معرفت کامل نسبت به ديگري

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی