• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 729)
يکشنبه 18/2/1390 - 23:26 -0 تشکر 316151
گزارش کیهان ازحلقه های جریان انحرافی ومناسبات درونی آن

سرویس سیاسی-
فعالیت گسترده و مشكوك چهار گروه «فرقه های رمالی، عرفانی، رسانه ای و رانتخوار» در حاشیه جریان انحرافی متصل به مسئولین ارشد دولت باعث ایجاد گمانه ها و اظهارنظرهایی شده است.
این سه جریان كه به موازات هم نقش زیادی در حذف نیروهای انقلابی، درگیری بین قوا و رواج عقاید انحرافی و شبه ناك داشته توانسته است با رانت دولتی برخی از مناصب حكومتی را به نفع خود مصادره كند. در ذیل برخی از عملكردهای این سه گروه می آید:
اول؛ چندی پیش نیروهای اطلاعاتی نسبت به مراودات یك جریان خاص انحرافی در دولت با برخی از رمالان و جن گیرها مطلع می شوند و یكی از این افراد به نام «عباس.غ» را دستگیر می نمایند. وی ضمن اعتراف ارتباط با برخی از مسئولین دولتی كه مسئولیت جریان انحرافی را برعهده دارند به برخی از فعالیتهای خود برای این جریان پرده برمی دارد.
در همین حال این جریان انحرافی با فشار به مسئولین این نهاد امنیتی و معرفی او به عنوان كسانی كه مانع از فعالیت دولت در عرصه های مختلف می شود! و از رئیس جمهور می خواهند كه شخصا مساله را پیگیری و خواهان آزادی عباس.غ شوند.
اما این نهاد امنیتی بدون توجه به فشارها و بدگویی های سیاسی عملیات شناسایی اعضای شبكه جریان انحرافی و مرتبطین با آنها را آغاز كرده است و كلیه فعالیتهای آشكار و پنهان این جریان را تحت رصد قرار می دهد.
به گزارش جهان، در همین رابطه مدتی است كه عناصر میانی و واسطه های این جریان تحت تعقیب قرار گرفته اند. برخی از این نفرات نیز طی روزهای گذشته دستگیر شده و برخی هم فراری و تحت تعقیب هستند.
نگاهی به برخی اظهارات چهره های جریان انحرافی نشانگر غوطه ور بودن آنها در یك فرقه خاص است. در این زمینه یكی از چهره های برجسته این جریان در برخی از مناسبات سیاسی از توان شیطانی و غیرشرعی این افراد استفاده كرده و برنامه ها، تصمیمات و راهبردهای اساسی خود را براساس توصیه های غیرشرعی آنان تنظیم می كردند.
دوم؛ همچنین گروهی كه تحت عناوین دروغین عرفان و نزدیكی به امام زمان(عج) تحت حمایت جریان انحرافی بودند شناسایی و دستگیر شدند.
به گزارش جوان، یكی از سركردگان این جریان انحرافی «علی. ی» است كه دارای ارتباطات پنهان فامیلی، قومی و رانت جویانه با برخی از مسئولین جریان انحرافی است، این فرد كه به عنوان ایدئولوگ این فرقه فعال بوده انتصاب اخیر یكی از افراد در پست های دولتی را زمینه ساز تشكیل دولت انتظار ارزیابی كرده است.
وی كه دارای محكومیت های قضایی و حتی حكم انفصال از خدمات دولتی است در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینكه این فرقه قائل به نظریه «حجتیه نوین» براساس رد اصل ولایت مطلقه فقیه است؛ قطب معنوی!لیدر جریان انحرافی براساس این نظریه، 2 اصل «نظام ارزشی حكومت مستضعفین» و «نظام ارزشی حكومت حقه» را القاء كرد. و در این زمینه گفته است كه حكومت مستضعفین با ابزار فقه اداره می شود اما در حكومت حق كسانی باید حاكمیت جامعه را برعهده بگیرند كه واجد قدرت خاصه نیز باشند.
سوم؛ این جریان انحرافی همچنین از یك پشتوانه رسانه ای قدرتمند كه به شخص اول این جریان متصل بوده است بهره مند است.
این جریان رسانه ای با عضوگیری و شناسایی نیروهای توانمند در عرصه اطلاع رسانی اقدام به ارسال اخبار و اطلاعات با تكنیك های متعدد رسانه ای كرده اند.
تیم رسانه ای آقای «میم» به گونه ای است كه حتی فعالیت سایت های مختلف علیه «میم» را نیز مغتنم شمرده و به نفع وی ارزیابی می نمایند و معتقد هستند كه این مسائل منجر به افزایش محبوبیت وی می شود و انجام این اقدامات تخریبی و یا پخش مطالبی مبنی بر شركت وی در مجالس و جلسات غیرمتعارف باعث ایجاد محبوبیت وی نزد گروهها و اقشار مختلف اجتماع خواهد گردید.
این تیم رسانه ای جریان انحرافی در ایام غیبت دكتر احمدی نژاد در محل كار با شانتاژ خبری اقدام به رواج شایعات و درج اخبار محرمانه به سایت ها و رسانه های متعدد می نمودند تا این فرضیه در ذهن برخی از مسئولین شكل بگیرد كه دشمن در منازل و دفاتر برخی از مسئولین شنود كار گذاشته است!!
حجت الاسلام آقاتهرانی در سخنانی از سرعت در اطلاع رسانی برخی از این سایت ها اظهار تعجب می كند و می گوید؛ بنده به منزل دكتر احمدی نژاد رفتم همسر ایشان آیفون را جواب دادند و گفتند دكتر در حال استراحتند بنده از ایشان خواستم به آقای احمدی نژاد بگویند با من تماس بگیرند، وقتی به خانه رسیدم دیدم برخی سایتها نوشته اند كه احمدی نژاد آقا تهرانی را به منزلش راه نداده است!!! بعد از مدت زمانی دكتر با من تماس گرفت و از من خواست به منزل ایشان بروم. این تیم رسانه ای در روزهای اخیر پس از حكم حكومتی رهبر معظم انقلاب انتشار مطالب تحریك آمیز  را دامن زده بودند.
این جریان رسانه ای همچنین سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مردم فارس را به گونه ای وارونه منعكس كرد كه مورد اعتراض دفتر مقام معظم رهبری و وزیر ارشاد واقع شد.
آخرین خبرها حاكی از آن است كه «حسین.ن» لیدر رسانه ای جریان موسوم به انحرافی و از چهره های بسیار نزدیك به آقای خاص، در حالی كه تحت تعقیب ماموران امنیتی قرار داشت از سوی برخی افراد فراری داده شد.
چهارم؛ چهارمین گروهی كه درجریان انحراف فعالیت می كند؛ رانتخواری یا فعالیت های اقتصادی غیر قانونی است، فعالیتهای مفسدانه این گروه اگرچه از مدتها قبل در دستور كار قوه قضائیه بوده است اما فشارها و اعلام نفوذها مانع از اعمال مجازات و یا رسانه ای شدن آن شده است.
علاوه بر موارد فوق سایت «الف» وابسته به احمد توكلی رئیس مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به افشای «رانتخواری بزرگ در شركت خصوصی متصل به حلقه قدرت- ثروت» پرداخت و نوشت: شركت سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران مشهور به سمگا با سرمایه 20 میلیارد تومان به ثبت رسیده و تأسیس شده است، ظرف مدت كوتاهی توانسته 6 شركت اقماری بزرگ تأسیس كند. یكی از شركت های مولود سمگا، بانك جدیدالتأسیس «گردشگری» است كه در بدو تولد، سرمایه آن از 200 میلیارد به 600 میلیارد تومان افزایش پیدا كرده است.
اسفندیار رحیم مشایی و حمید بقایی جزو اولین سهامداران شركت سمگا بوده اند و مدیرعامل این شركت، مهدی جهانگیری، معاون سابق مشایی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است. جهانگیری همان كسی است كه در سال 87 پس از ماجرای مشهور حمل قرآن با موسیقی و دف، تحت فشار علما و اقشار متدین ناچار به استعفا شد.
جهانگیری پس از استعفا از معاونت سازمان میراث فرهنگی و جهانگردی، شركت خصوصی سمگا را تأسیس كرد و با حمایت ویژه دولت، همكاری مالی حداقل 10 بانك، مؤسسه مالی و شركت سرمایه گذاری را جلب كرده است. این شركت ابتدا قرار بود با عنوان «صندوق سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری» فعالیت كند، اما بعداً به نام «شركت سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری- سمگا» تغییر نام داد.
اسفندیار رحیم مشایی، حمید بقایی (رئیس و معاون وقت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری) و مهدی جهانگیری (معاون مستعفی مشایی) در مراسم آغاز پذیره نویسی شركت خصوصی سمگا، 19 اردیبهشت 1388 شركت كرده و سهامدار آن می شوند. همان روز 50 درصد و طی 4 روز بعد، 100 درصد سهام عرضه شده شركت سمگا توسط بانكها، مؤسسات سرمایه گذاری و فردا مطلع، خریداری شد و پذیره نویسی سمگا قبل از موعد پیش بینی شده به پایان رسید.
یكی از رانت های ویژه برای سمگا واگذاری 1258800 متر مربع از زمین های لویزان در شمال شرقی تهران به این شركت خصوصی بوده است.
برای این واگذاری نه تنها مزایده ای برگزار نشده، بلكه براساس مصوبه شماره 43084/99677 مورخ 18/5/88 هیأت وزیران و صورتجلسه مورخه 23/12/88 كار گروه میراث فرهنگی استان تهران، كل زمین های فوق باید بصورت رایگان به شركت خصوصی سمگا واگذار شود.
اما خوشبختانه با پیگیری های قانونی بعمل آمده، دیوان محاسبات (بازوی نظارتی قوه مقننه و مسئول نظارت مالی بر عملكرد دستگاه های دولتی)، این موضوع را بررسی كرد و در تاریخ 25/10/89 از واگذاری 1258800 متر مربع از زمین های لویزان به شركت خصوصی سمگا جلوگیری و مصوبه هیأت دولت در این باره را به دلیل نقض قوانین متعدد، لغو كرد.
در گزارش دیگری سخنگوی كمیسیون اصل 90 از اطلاع رسانی به رئیس جمهور درباره زنی كه با حمایت رئیس دفترش از برخی رانت ها استفاده كرده خبر داد.
حجت الاسلام حسین اسلامی نماینده مردم ساوه گفت: زمین خواری در زمان آقای احمدی نژاد هم اتفاق افتاده است ولی واقعاً بسیار بسیار پائین بوده است چون خود ایشان روی این بحث ها كاملا نظارت دقیق دارد؛ البته مواردی هم است كه جای بحث دارد.
اسلامی در این زمینه با اشاره به گرفتن 1000 مجوز توسط یك فرد 27-26 ساله كه تعدادی از آن در شهرستان ساوه است، خاطر نشان كرد: این فرد در كل كشور مجوز 1000 مركز بین راهی تفریحی و سرویس های بهداشتی گرفته بود كه 10 موردش در شهرستان ساوه بود. این فرد مدعی بود هر كسی در مقابلش باشد، به آقای مشایی اطلاع می دهم و از طریق ایشان پوستش را می كنم؟!
نماینده ساوه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: فرماندار ما می گفت این خانم تهدید می كند كه اگر فلان كار را نكنید، من به آقای مشایی می گویم! شما بگویید در كشور ما می شود به یك فرد 1000 مجوز نه، 10 مجوز داد؟ آیا این توزیع عدالت است؟
اسلامی با بیان اینكه این موضوع را به آقای احمدی نژاد وقتی برای ارائه بودجه به مجلس تشریف آوردند، عرض كردم، گفت: این شیوه اعطاء مجوز، همان رانتی است كه همه درباره آن مشكل داریم. در دولتهای قبلی بحث زمین خواری وجود داشت، در این دولت، امتیازهای بی حد و حصری به برخی افراد داده می شود.

کیهان 18/2/90

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.