سينما و تلویزیون (بازدید: 527)
يکشنبه 18/2/1390 - 15:38 -0 تشکر 315992
هنر پیشه هایی که به عمره می روند

جام جم آنلاین: اعزام هنرپیشه‌های سینما به سفر حج عمره از سوی دفتر رئیس جمهوری در حالی برای دومین‌بار متوالی اتفاق می‌افتد که لیست منتشره از نام این هنرپیشه‌ها حرف و حدیث متفاوتی را به همراه داشته است.

به گزارش مهر، هر چند فضای معنوی حاکم بر این سفر می تواند دارای تاثیرات قابل تامل باشد، اما به گفته کارشناسان نحوه گزینش این هنرپیشه ها برای اعزام، ابهام در اولویتهای انتخاب، مرجع گزینش و... از مهمترین سئوالاتی بوده که همچنان از سوی اهالی فرهنگ و هنر مطرح و بدون پاسخ مانده است.

در میان نام‌های منتشره آنچه که بیش از پیش نمود پیدا می کند نبود نامی از بزرگان عرصه سینما در این لیست است. نام‌هایی که به جرات می‌توان گفت سال‌ها بی‌حاشیه برای رشد فرهنگ  این کشور زحمت کشیده و گام‌های بلند در راستای اقتدار سینمای ایران برداشته اند.

درحالی‌که در لیست منتشره نام هنرپیشه هایی چون محمدرضا گلزار، مهناز افشار، لیلا اوتادی، رز رضوی ، محمدرضا شریفی‌نیا و فرزندش به چشم می‌خورد، جای خالی بزرگانی چون پرویز پرستویی، ابراهیم حاتمی کیا، مجید مجیدی، محمدعلی کشاورز، عزت الله انتظامی، ثریا قاسمی، پروانه معصومی، داود میرباقری، علی نصیریان و دهها هنرمند پیشکسوت دیگر به چشم می خورد.

جای خالی نام پیشکسوتان در کنار هنرپیشه های جوان در حالی به چشم می خورد که در میان نام دعوت شدگان امسال، نام‌هایی وجود دارد که برای دومین بار متوالی از سوی متولیان و با هزینه دولتی به این سفر اعزام می شوند.

اعزام چهره‌های تازه وارد

اما اگر به اعزام سوپراستارها به این سفر بسنده کنیم، در میان لیست منتشره نام‌هایی به چشم می خورد که طی یکی دو سال اخیر به عرصه تلویزیون و سینما پیوسته و هنوز بر توانایی این افراد برای استمرار فعالیت در عرصه سینما و تلویزیون ابهاماتی وجود دارد که بر اساس شنیده‌ها، حمایت یکی از چهره‌های شناخته شده سینما از وی در این اعزام بی تاثیر نبوده است.

توجه به سوپراستارها

سوپراستارها این روزها به شدت مورد توجه قرار می‌گیرند. این فارغ از اعزام آنها به حج عمره‌ای است که بسیاری تا زمان مرگ آرزوی تشرف به آن را دارند و گاه فقط حسرت دیدار با معبود را با خود به همراه می‌برند. توجه به سوپراستارها گاه به دستمزدهای چند میلیونی برای حضور چند دقیقه‌ای در تلویزیون منجر می‌شود. مدتی پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه یک خواننده سوپر استار برای حضور چند دقیقه ای در تلویزیون رقم چند ده میلیون تومانی گرفته که البته از سوی مسئولین تایید و یا رد نشد.

گاه این توجه تا جایی است که برخی هنرپیشه های میلیاردر برای حل مشکلاتشان دامکان دسترسی بیشتری به برخی مقامات کشوری دارند.فرصتی که معدود شهروندان عادی از آن برخوردارند.

فراموش‌شدگان

مدتی پیش داود رشیدی رئیس انجمن بازیگران خانه سینما پس از درگذشت زنده‌یاد محمد ورشوچی در گفتگویی با یکی از خبرگزاری‌ها از علاقه زنده‌یاد ورشوچی به سفر حج صحبت کرد و گفت با مرگ او این حسرت برای بازیگر باسابقه باقی مانده است. بازیگران دیگری را هم می‌توان به فهرستی اضافه کرد که رویای حج را با خود دارند.

طبیعی است اگر فضایی هم برای این سفر معنوی فراهم می‌شود، می‌توان با انتخاب درست هر سال این فرصت را به وجود آورد تا آنهایی که استحقاق بیشتری دارند به این سفر بروند.

يکشنبه 18/2/1390 - 20:48 - 0 تشکر 316091

سلام
کاروان ۲۰ نفره هنرمندان ازجمله ‘محمدرضا شریفی نیا’، ‘مهناز افشار’، ‘الهام حمیدی’، ‘حسام نواب صفوی’، ‘محمدرضا گلزار’، ‘ملیکا شریفی نیا’، ‘رز رضوی’، ‘فریبا کوثری’، ‘نیوشا ضیغمی’، ‘داریوش فرضیایی(عمو پورنگ)’ ،’مهرداد نصرتی (موسیقیدان)’ و ‘مسلم آقاجان‌زاده’ (تهیه کننده برنامه کودک) برای انجام مناسک عمره مفرده به مکه اعزام شدند.

پیشتردر لیست اعزامی نام بازیگرانی چون النازشاکردوست، لیلا اوتادی و امین حیایی نیز به چشم می خورد.

کاروان ۲۰ نفره هنرمندان پس از انجام مناسک عمره، روز ۲۵ اردیبهشت به کشور بازمی گردد

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

يکشنبه 18/2/1390 - 21:1 - 0 تشکر 316093

به نظر من حالا که بازیگران صدا و سیما رو با سهمیه به حج عمره یا تمتع می فرستند باید خیلی بیشتر در انتخاب و الویت بندی بازیگران و سایر هنرمندان این عرصه توجه کنند. و واقعا جای پیشکسوتان خالیه و این موضوع هم جای تاسف داره ...

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

يکشنبه 18/2/1390 - 22:20 - 0 تشکر 316130

سلام

كاش اونایی برن كه لیاقتشو دارن..نمیدونم..امتحان خدا هم یه جوریه دیگه....خداهمه رو هدایت كنه...مارو هم هدایت كنه

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

دوشنبه 19/2/1390 - 9:15 - 0 تشکر 316196

سلام
کاش این مکه ای که میبرندشون تاثیرم روشون داشته باشه دیگه ما عکساشون و با آرایش زیاد و روسری کوتاه نبینیم

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

دوشنبه 19/2/1390 - 9:43 - 0 تشکر 316201

داوود رشیدی: سفر به حج را گدایی نمی‌کنیم
رئیس انجمن بازیگران سینمای ایران، رفتن برخی بازیگران به سفر حج را بدون هماهنگی این انجمن دانست.

به گزارش مشرق، داود رشیدی رئیس انجمن بازیگران سینمای ایران در این ارتباط به خبرنگار مهر گفت: رفتن بازیگران سینمای ایران به مراسم حج بدون هر گونه هماهنگی با انجمن بازیگران سینمای ایران است. با من امسال تماس گرفتند و درخواست داشتند که به این سفر بروم که من عنوان کردم پیش از این به مراسم حج رفته‌ام.

وی افزود: اگر با ما هماهنگی صورت بگیرد، قطعا می‌دانیم چه بازیگرانی می‌توانند به حج بروند و در حال حاضر مشغول بازی در فیلمی نیستند و حتی چه کسانی در اولویت قرار دارند.

رشیدی عنوان کرد: مرحوم محمد ورشوچی از جمله بازیگرانی بود که خیلی علاقه داشت به مراسم حج برود و همیشه این موضوع را عنوان می کرد. اما متاسفانه این امر برای وی محقق نشد. اگر انتخاب‌ها با ما هماهنگی ما صورت بگیرد، نام کسانی را که پیشکسوت هستند اعلام می‌کنیم. حتی افرادی هستند که لیاقت رفتن دارند، اما نامشان در فهرست نیست.

رئیس انجمن بازیگران درباره پیگیری این انجمن برای رفتن بازیگران به مراسم حج گفت: ما قرار نیست و نباید این موضوع را گدایی کنیم. باید حتما خودشان عنوان کنند. البته ممکن است به هیئت مدیره خانه سینما اعلام کنند ولی قطعا اگر به آنها بگویند به انجمن منتقل خواهد شد. این موضوع را هم بعید می‌دانم که هیئت مدیره خانه سینما از این موضوع مطلع بوده باشد.

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی