انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1127)
شنبه 17/2/1390 - 15:20 -0 تشکر 315664
ماجرای تعطیل اعلام شدن روز شعاد حضرت زهرا

ماجرای تعطیل شدن روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) از آن دسته حركت های سنجیده و تاثیرگذاری بود كه در دولت سید محمد خاتمی و در هماهنگی با خواست مراجع عظام به نتیجه رسید و فاطمیه بیش از پیش در كانون توجه پژوهش ها و فعالیت های فرهنگی قرار گرفت.

سال 1379 آقای خاتمی برای دیدار با مراجع عظام و علمای اعلام سفری به قم رفته بودند. در جریان دیدار ایشان با حضرت آیت الله وحید خراسانی كه علاقه خاصی هم بین این دو بزرگوار وجود دارد، آقای وحید چند دقیقه ای ایشان را به اندرونی بیت خود دعوت كردند. زمانی كه بیرون آمدند هردو، چهره ای محزون و چشمانی اشكبار داشتند! گوئی ذكر مصیبتی عظیم میان آن دو رفته بود كه اینچنین حال و احوالشان را دگرگون نموده بود و مگر مصیبتی بالاتر از مصیبت هائی كه بر اهل بیت سلام الله علیهم اجمعین هست كه اینچنین حال و احوال یك مرجع مسلم و یك عالم از سلاله پیغمبر(ص) را منقلب نماید؟

بعدها معلوم شد این مرجع عالیقدر از ایشان خواسته بود كه این روز را تعطیل رسمی اعلام نماید و آقای خاتمی هم با خلوص نیت و تدبیر تمام مقدمات كار را فراهم كرده و مراحل حقوقی و قانونی كار را به انجام رساندند. می توان از همین اقدام شجاعانه، عمیق و پرمعنا اما به ظاهر ساده به خوبی فهمید كه باید چه كوهی از علم و آگاهی، دوراندیشی و دینداری در آن نهفته باشد.

درواقع پاسخ به خواست مرجعیت شیعه، ادای وظیفه و احترام به ساحت صدیقه كبری(س) و مدیریت در اجرای این تصمیم فرهنگی – اجتماعی بزرگ توسط رئیس جمهور همه در ذیل این تصمیم جمع شدند.

منبع:روزنامه شرق

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

يکشنبه 18/2/1390 - 16:26 - 0 تشکر 316013

این تعطیلی خواست همه اقشار بوده است چه کسی مخالف این اقدام بوده که آقای خاتمی شجاعت به خرج داده اند؟؟؟ کوه از علم وآگاهی ودور اندیشی !!!! غلو هم حدی دارد. آیا اقدام این کوه علم آگاه ی ودور اندیشی با لباس سیادت وروحانیت در ایتالیا [دست دادن با...] در شان فرزند حضرت زهرا بود ؟؟؟واقعاآدم نمی داند به بعضی ادعا ها بخندد یا برایش گریه کند !!!!

پنج شنبه 29/2/1390 - 16:26 - 0 تشکر 318895

رویکرد منافقانه خاتمی صدای ضدانقلاب را هم در آورد


تصویر بزرگ
یک سایت اپوزیسیون در واکنش به اظهارات اخیر خاتمی، با بی‌احترامی شدید به وی نوشت: آقای خاتمی اگر بوی کباب شنیدید، خر داغ می‌کنند آقای عزیز! 
به‌گزارش  فرهنگ نیوز به نقل ازجام نیوز، سایت ضد انقلابی خودنویس در واکنشی تند و صریح نسبت به سخنان دیروز محمد خاتمی خطاب به وی نوشت: «آقای خاتمی اگر بوی کباب شنیدید، خر داغ می‌کنند آقای عزیز، شاید بهتر است یادآوری شود که چه شد که این بلا بر سرمان آمد، چه شد که از اصلاحات بریدیم و انتخابات را تحریم کردیم؟ یادتان رفته! ما یادمان نرفته. دلیلش بی‌غیرتی شخص جناب‌عالی بود. دلیلش حرف‌هایی شبیه همین است که گفته ای.»
این سایت در ادامه افزود: «ببخشیم!!! چشم شما را هم بعدش میگذاریم رییس جمهور شوی. روزهای بعد از انتخابات همه به هم می‌گفتند اگر خاتمی به جای موسوی بود نتیجه را قبول می‌کرد و فوقش هم کمی گریه. ما در مورد شما فقط یک بار اشتباه کردیم. جناب خاتمی ما که هیچ لااقل از موسوی و کروبی خجالت می‌کشیدی.»
خودنویس در پایان نوشت: «خاتمی عزیز شما از اول هم سبز نبودی، لطفی کن و تبری بجوی، رییس جمهور سابق که روزی امید زیادی به تو بسته شد، امروز مارا به خیر تو امیدی نیست شر مرسان.»
شایان ذکر است خاتمی در پی نا مساعد دیدن اوضاع، بر پا فشاری بر سر مواضع پیشین خود در بخشی از سخنان خود گفته بود که همه بیاییم عفو کنیم و به آینده نگاه کنیم و اگر به نظام و رهبری ظلم شده است به نفع آینده از آن چشم‌پوشی شود و ملت هم از ظلمی که بر او و فرزندانش رفته است می‌گذرد و آن وقت همه به آینده بهتر رو خواهیم آورد.
پایان مطلب/

پنج شنبه 29/2/1390 - 20:11 - 0 تشکر 318939

سلام
سوال اینجاست که الان چرا این بحث تعطیل اعلام شدن مهم شده؟ ایا واقعا هدف خبر اینه که بگه دولت خاتمی تعطیل اعلام کرده؟
چی میخواد القا کنه خبر؟ درحالی که این تعطیلی تو هر دولتی امکان پذیر بود.
به نظر من حقیر اصلا خبر به این که خاتمی واسه این اعلام تعطیلی واسه خودش افتخار جمع کنه نیست.
اگر متن رو بخونید مانور بیشتر رو حرف گوش کنی از مراجع بزرگوار کشور هست.اونم کی خاتمی.
حالا سودش چیه؟
سودش اینجاست که الان که بیشتر جو رسانه ای متوجه انحراف هست و بعضی هم انحراف رو به خود احمدی نژاد و دولتش ربط میدن . . . میخواد از اب گل الود لنگ کفش بگیره . . . با القای اینکه گذشته ی دولت اصلاحات اصلا با رهبری و روحانیت زاویه نداشته و احمدی نژاد و دولتش برخلاف ایشون هست.

پنج شنبه 29/2/1390 - 21:17 - 0 تشکر 318949

خاتمی اگر خیلی دغدغه ی دین و اهل بیت داشت جلوی سرآغاز موج بدحجابی را كه در دولت او شكل گرفت و تقویت و تشدید شد میگرفت.

جمعه 30/2/1390 - 2:29 - 0 تشکر 319000

با سلام
ما هنوز دوره ی نکبت بار ریاست جمهوری خاتمی رو فراموش نکردیم
دوره ای که در اون به صورت علنی و آزادانه بی شرمانه ترین توهینها نصبت به مذهب و ائمه علیهم السلام اونهم در بدنه ی دولت و یا در روزنامه ها و نشریات و صحن علنی مجلس اصلاحات صورت می گرفت و این به ظاهر آقا نه تنها بهش بر نمی خورد و رگ غیرت و شجاعتش نمی جنبید که حمایت هم می کرد.
کافیه یه سر کوچولو به نشریات طرفدار و جانبدار و تحت حمایت ایشون در اون دوره بزنید تا ببینید که چطور عزیز ترین احکام و مسائل اسلام و همچنین جایگاه رفیع و مقدس و مطهر اهل بیت مورد هتک قرار می گرفته.
دوستان هیئتی حتما به خاطر دارن که با علم کردن ngo ها تا چه حد به بچه مذهبی ها خیانت شد و کار تا پای تعطیلی بسیاری از هیئات مذهبی پیش رفت.
دوست عزیز این قبایی که دوختی برای تن این سید نما خیلی گشاده ...
یا علی علیه السلام

مرگا به من که با پر طاووس عالمي

يک موي گربه ي وطنم را عوض کنم

جمعه 30/2/1390 - 10:27 - 0 تشکر 319045

سلام
حداقل این تعریف و تمجید ها رو از کسی بکنید که علنا با جریان مخالف ولایت فقیه همراهی نکرده باشه!!!!
دیگه ایشون هرجور سیاستی هم بخرج بدن دستشون کاملا رو شده و دیگه نمیشه به شکل عوام فریب قبلشون برگردن

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

جمعه 30/2/1390 - 19:13 - 0 تشکر 319162

شایان ذکر است خاتمی در پی نا مساعد دیدن اوضاع، بر پا فشاری بر سر مواضع پیشین خود در بخشی از سخنان خود گفته بود که همه بیاییم عفو کنیم و به آینده نگاه کنیم و اگر به نظام و رهبری ظلم شده است به نفع آینده از آن چشم‌پوشی شود و ملت هم از ظلمی که بر او و فرزندانش رفته است می‌گذرد و آن وقت همه به آینده بهتر رو خواهیم آورد.

این آقا خیلی موذیانه تقلب در انتخابات را درهمین گفتار به اصطلاح صلح جویانه اش بار دیگر تایید کرده ومردم ورهبری معظم انقلاب را رو به روی یکدیگر یکدیگر قرار داده !!!
در انتخابات 88 به رهبر به نظام ومردم یکد سته ظلم کردند آنهم اصلاح طلبان وحامیان آنها بودند شعارمردم در 9دی89مرگ بر خاتمی وبیعت با رهبری معظم انقلاب حفظه الله بود چه کسی گفته این آقا نماینده مردم است که از طرف مردم!!!حرف می زندکه:ملت هم از ظلمی که بر او و فرزندانش رفته است می‌گذرد  

من مانده ام در اعتماد به نفس این آقا!!! وچه می کند این نفاق!!!

جمعه 10/4/1390 - 14:10 - 0 تشکر 324281

آقای خاتمی:"ملت هم از ظلمی که بر او و فرزندانش رفته است می‌گذرد "
ملّت:"از ظلمی که بر ما و بر فرزندانمان رفته است و میرود نمیگذریم.چون خدا هم نخواهد گذشت"

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

جمعه 3/4/1390 - 19:1 - 0 تشکر 336874

abjad8: دوست عزيز اين قبايي که دوختي براي تن اين سيد نما خيلي گشاده ... ************************************************************** يعني چي؟؟؟!!! کسي که سيّده سيّده ديگه! ديگه «سيّدنما»يعني چي؟؟؟!!! چرا هروقت بخواين کسي رو بکوبيد «سيادت» رو از او سلب مي کنين؟؟!!! يه زماني آقاي موسوي رو ميگفتن سيد نيست،حالا آقاي خاتمي شد سيّد نما،خدا ميدونه سومي کيه!!! بابا يه ذره واقع گرا و منصف باشيد!اينجوري خيلي بده بخدا

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

جمعه 3/4/1390 - 19:5 - 0 تشکر 336875

آقاي خاتمي:"همه بياييم عفو کنيم و به آينده نگاه کنيم و اگر به نظام و رهبري ظلم شده است به نفع آينده از آن چشم‌پوشي شود و ملت هم از ظلمي که بر او و فرزندانش رفته است مي‌گذرد و آن وقت همه به آينده بهتر رو خواهيم آورد" بايد به آقاي خاتمي گفت: "به ملّت مربوطه که از ظلمي که به او و فرزندانش رفته بگذرد يا نگذرد.نه به شما و ديگران"

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی