سينما و تلویزیون (بازدید: 760)
سه شنبه 13/2/1390 - 18:19 -0 تشکر 314345
خبرهایی از رادیو

*** رادیو جوان
 

ـ‌ برنامه «یک سوال علمی» شبکه جوان در روز دوشنبه به بررسی موضوع دفع زباله اختصاص دارد.

به گزارش سرویس رادیو ایسنا، در این برنامه با مهندس مسعود بربر فعال محیط زیست وروز نامه نگار گفت وگو خواهد شد. برنامه «یک سوال علمی» کاری از گروه جوان و دانش است که به سردبیری و تهیه کنندگی سولماز ادیبی ،گویندگی حسن اسماعیل پور هر روز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ‌٢٢ از رادیو جوان به روی آنتن می‌رود.

برنامه «یک سوال علمی» شبکه جوان در روز سه شنبه به بررسی موضوع علل آفت دهان اختصاص دارد. در این برنامه با دکتر پوریا مطهری، متخصص بیماری‌های دهان، دندان و فک صورت، دکتر کاظمی دندان پزشک و دکتر رامشت روانشناس گفت وگو خواهد شد.

برنامه «یک سوال علمی» کاری از گروه جوان و دانش است که به سردبیری و تهیه کنندگی سولماز ادیبی، گویندگی حسن اسماعیل پور هر روز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ‌٢٢ از رادیو جوان به روی آنتن می‌رود.

ـ برنامه «پلاسما» رادیو جوان در روز سه شنبه به بررسی موضوع طراحی و ساخت سماور وچای ساز تمام اتوماتیک صنعتی اختصاص دارد.

در این برنامه با جواد غلامی مهندس الکترونیک گفت‌وگو می شود. برنامه «پلاسما» کاری از گروه جوان و دانش است که به سردبیری پانته‌آ پاچنگی به تهیه کنندگی پروین شریف زاده وگویندگی پروین کرمی از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ‌١٤ به روی آنتن رادیو جوان می‌رود.

 

*** رادیو ورزش

 

ـ دیدار دو تیم سپاهان ـ الهلال از سری مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا چهارشنبه ساعت ‌٢٠ همچنین دیدار تیم های منچستر یونایتد ـ شالکه از دور برگشت نیمه نهایی فوتبال جام باشگاه‌های اروپا در ساعت ‌٢٣ و ‌١٥ دقیقه به صورت زنده پخش خواهد شد.

ـ برنامه یک حرف تازه با هنرمندی هومن حاجی عبدالهی تلاش می‌کند اتفاقات روز ورزش ایران را از دریچه طنز بررسی نماید در برنامه روز چهارشنبه نگاهی خواهد داشت به امکانات تیمهای حاضر در فوتبال لیگ قهرمانان آسیا سردبیر وتهیه کننده این برنامه : سید مرتضی سید محمدی است.

ـ برنامه همیشه با ورزش روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت ‌١٨ و ‌٣٠ دقیقه تا ‌٢٠ از رادیو ورزش پخش می شود ودر حال حاضر موضوع این هفته برنامه مصداق های جهاد اقتصادی در ورزش است در این برنامه با کارشناسان و متخصصان ورزش ارتباط برقرار می شود ودر ارتباط با موضوع برنامه بحث وتبادل نظر می‌شود ضمن اینکه مهمترین عناوین خبرها و پاسخگویی به سئوالات شنوندگان هم از دیگر موضوعاتی است که در برنامه به آن پرداخته می شود. سردبیر وتهیه کننده: مسعود نجات گوینده: مسعود اسکویی و کارشناس برنامه : مازیار مهرانی است.

 

*** رادیو گفت‌وگو

 

 

رادیو گفت‌وگو در برنامه "پیدا و پنهان" این هفته به مناسبت گرامیداشت شهادت استاد مرتضی مطهری و هفته معلم به موضوع بیداری اسلامی از دیدگاه شهید مطهری می‌پردازد.

محمد حسین مطهری، نوه استاد شهید مرتضی مطهری، دکتر ظهیر انصاریان، استاد دانشگاه و دکتر بابایی، استاد دانشگاه امام جعفر صادق (ع)،ابعاد مختلف بیداری اسلامی از دیدگاه شهید مطهری را تحلیل می کنند.

برنامه "پیدا و پنهان" به تهیه کنندگی فرهاد دهنوی و سردبیری جواد طالبی و اجرای دکتر سید بشیر حسینی، آماده پخش می شود.

"پیدا و پنهان" را ساعت ‌١٩ روز دوشنبه ‌٩٠.2.12 روی موج اف ام ردیف ‌١٠٢ از رادیو گفت و گو بشنوید.

* برنامه "علم ودین" این هفته رادیو گفت‌وگو به موضوع علم دینی اختصاص دارد.

دکتر احمد احمدی، رئیس مؤسسه علمی و پژوهشی سمت، کارشناس برنامه این هفته "علم و دین" است.

"علم و دین" به تهیه کنندگی محسن جواهری و سردبیری و اجرای عباس شکرفروش، آماده پخش می شود.

تعریف علم و دین، امکان و امتناع تولید علم دینی و لوازم تولید علم دینی یا علم الهی و اقتضائات آن، محورهای بحث این برنامه است.

برنامه "علم و دین" را دوشنبه ‌٩٠.2.12 ساعت ‌٢٣ روی موج اف ام ، ردیف ‌١٠٢ از رادیو گفت و گو بشنوید.

* رادیو گفت‌وگو در برنامه "گفتمان پیشرفت" این هفته به بررسی رابطه منطقی جهاد اقتصادی و الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت می‌پردازد.

دکتر مهدی زریباف، رئیس مرکز مطالعات، مبانی و مدل های اقتصادی و دکتر حجت الله عبدالملکی، عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع)،ابعاد مختلف رابطه منطقی جهاد اقتصادی و الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت را تحلیل می کنند.

مفاهیم، موضوعات و نظام های اندیشه ای توسعه، فرصت پرداختن به مباحث اقتصادی در منظر الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت با ارائه مصادیق و توجه به ادبیات مقام معظم رهبری، مهمترین محورهای بحث در این قسمت از برنامه "گفتمان پیشرفت" هستند.

برنامه "گفتمان پیشرفت" به تهیه کنندگی سارا سلامی و سردبیری منیر خیاط فراهانی و اجرای دکتر ساسان شاه‌ویسی، آماده پخش می‌شود.

"گفتمان پیشرفت" را سه‌شنبه ‌٩٠.2.13 ساعت ‌٢١ روی موج FM ردیف ‌١٠٢ از رادیو گفت‌وگو بشنوید.

* رادیو گفت‌وگو در برنامه این هفته «اقتصاد ایران» به بررسی عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی می‌پردازد.

مهندس مهران برادران نصیری مدیر گروه بخش کشاورزی مرکز پژوهش‌های مجلس، دکتر بیگدلی کارشناس اقتصادی و مدرس دانشگاه و همچنین دکتر گیلان‌پور کارشناس اقتصادی و مدرس دانشگاه میهمانان ویژه این هفته برنامه «اقتصاد ایران» هستند.

تاریخچه سازمان تجارت جهانی، نکات مورد توجه جهت پیوستن به این سازمان و مزایا و معایت این پیوستن از جمله مهم‌ترین محورهای مورد بحث در این برنامه است.

این برنامه به سردبیری منیره خیاط‌فراهانی و تهیه کنندگی سارا سلامی با اجرای دکتر انصاری سه‌شنبه‌ها از رادیو گف‌وگوپخش می‌شود.

علاقمندان به برنامه «اقتصاد ایران» سه شنبه ‌٩٠/٢/١٣ ساعت ‌٢٢ موج اف ام ردیف ‌١٠٢ می‌توانند شنونده این برنامه باشند.

 

به نقل از ایسنا ؛ کد خبر : 9002-07658

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

سه شنبه 13/2/1390 - 18:15 - 0 تشکر 314343

  برای رادیو هفت

منصور ضابطیان ـ تهیه كننده و كارگردان برنامه «رادیو هفت» ـ با نگارش یادداشتی بر این نكته مطلب تاكید كرده است: «رادیو هفت» مهمانی آرامش شبانه است.

به گزارش سرویس تلویزیون ایسنا، در یادداشت ضابطیان آمده است: هوا گرمتر از آن چیزی است كه فكرش را می كنم حتی در این عصر كه هوا قرار است رو به خنگی برود ترافیك گرما را عذاب آورتر می‌كند. دونفر آن طرف خیابان یقه هم را گرفتند، بعضی ها رد می شوند، بعضی ها می ایستند و تماشا می كنند، اعصاب خودم هم اوضاع بهتر ندارد از صبح تا الان هزار درگیری كاری داشتم. بیشتر از یك ساعت و نیم طول می كشد تا از دفتر به خانه برسم، كولر هم جواب درستی نمی دهد، رو به روی تلویزیون ولو می شوم و كانال ها را بالا و پایین می كنم چیز دندانگیری نمی بینم. سریال یكی از كانال ها قصه بعضی هاست كه كلاهبرداری كرده است، یك كانال دیگر دارد یك فیلم 90 دقیقه ای از ماجرای خیانت مردی به همسرش كه حالا كارش به دادگاه رسیده را نشان می دهد، اخبار تصاویر پی در پی از بمب گذاری در بغداد را نشان می دهد... .

در دامه این مطلب آمده است: هر چه بالا و پایین می روم برنامه ها نمی توانند مرا از آن اضطراب و گرما و دلتنگی های روزانه ام جدا سازند با خودم فكر می كنم من اگر بخواهم كمی موسیقی پاك گوش بدهم اگر بخواهم پرواز كنم تا سرزمین ادبیات فارسی اگر بخواهم صداهای خوب بشنوم و اگر نخواهم آنتن تلویزیونم را به سمت بیگانگان بچرخانم چه باید بكنم؟! اگر نخواهم این همه رنگ بی مصرف و ذوق زده تصویری ببینم باید كجا را جستجو كنم؟ من دنبال واهه ای از آرامش بودم در یك كویر تابستانی مضطرب و همان شب بود كه با خودم فكر كردم كاش می شد آن واهه را بسازم همان روزها مصادف شد با دعوتی از سوی مسؤولین شبكه آموزش؛ آنها برنامه شبانه می خواستند فقط برای 20 روز و شاید این واهه در همان 20 روز هم می توانست آرامشی بیافریند و «رادیو هفت این چنین بود كه متولد شد». 20 روز ما شد یك ماه، یك ماهمان شد سه ماه، سه ماهمان شد هفت ماه و حالا «رادیو هفت» بازگشتی دوباره به سوی یك سالگی‌اش می رود با همه كمبودها و با همه افتخارهایی كه به واسطه رابطه مردم با آن به دست آورده است. ما همچنان آن واهه كوچك هستیم و همچنان دستمان را دراز می كنیم به سوی هر كسی كه با صدایش، كلامش با قلمش یا برق چشمانش بتواند ما را در این مهمانی آرامش، موسیقی و عشق همراهی كند.

او در ادامه آورده است: آرامش حلقه گمشده دنیای امروز ماست. در هجوم شلوغی امروز، خانه تنها جایی برای خوابیدن نیست، خانه جایی ست برای آرامش. جایی كه باید نشست و یك لیوان چای خورد... و ما در «رادیو هفت» می خواهیم كنار این چای، زیر سقف این خانه، گاهی بنشینیم و حرف خوب بزنیم با مردم... موسیقی خوب گوش كنیم و حرف هایی از جنس دیگر بزنیم. در 7 ـ 8 ماهی كه «رادیو هفت» پخش شد، مهر و محبت مردم نشان داد كه در این راه شكست نخورده‌ایم هر چند تا آنچه می خواهیم فاصله زیادی داریم. بچه های «رادیو هفت» امیدوارند بتوانند در شرایط اجتماعی موجود، روزنه ای باشند رو به آرامش شبانه ... جایی كه باید دلتنگی ها و اضطراب های روزانه را كنار بگذاریم و كمی به خودمان بیندیشیم. خدا كند موفق شویم... .

به نقل از ایسنا ؛ کد خبر : 9002-08483

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی