ورزش و تندرستی (بازدید: 289)
چهارشنبه 7/2/1390 - 16:40 -0 تشکر 312426
اوج هیجان ،از جایتان تکان نخورید!

هفته سی و دوم لیگ برتر در اوج حساسیت برگزار می‌شود. با تساوی سپاهان برابر صبای قم در هفته سی و یکم سه تیم در صدر جدول شانس قهرمانی دارند و و در انتهای جدول نیز به جز استیل آذین شش تیم دیگر در خطر سقوط به دسته اول هستند. به همین دلیل تمام بازی‌های این هفته به نوعی مهم و سرنوشت‌ساز هستند.

نگاهی به دیدارهای این هفته لیگ می‌اندازیم که در سه روز برگزار می‌شود. در این هفته اکثر تیم‌ها برای برد به میدان خواهند آمد و از تساوی فراری هستند.

*ذوب آهن اصفهان- فولاد خوزستان؛ به دنبال سه امتیاز در نبرد فولاد و آهن

ذوب آهن پس از شکست دور از انتظار برابر پاس در همدان هم جایگاه دومی‌ خود را از دست داد و هم بختش برای کسب قهرمانی به حداقل رسید تا مدیرعامل باشگاه سریع نسبت به این شکست واکنش نشان دهد و قهرمان نشدن ذوب آهن را فقط به دلیل ضعیف بودن آن بداند.

با این حال این تیم روی کاغذ هنوز شانس قهرمانی دارد و بازیکنانش باید با تمام توان برابر فولاد بازی کنند. ذوب آهن اگر می‌خواهد فصل آینده نیز در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشد باید در این بازی خانگی به برتری برسد.درغیر این صورت ممکن است حتی نتواند مقام سومی را در لیگ این فصل کسب کند.

در آن سو شاگردان مجید جلالی بدون استرس فقط به ارایه فوتبال زیبا فکر می‌کنند و به دنبال این هستند تا از رده ششم پایین‌تر نروند. نبرد تاکتیکی دو سرمربی بی‌حاشیه لیگ نیز می‌تواند از این دیدار بازی تماشاگرپسندی بسازد. برخورد فولاد و آهن تماشایی خواهد بود.

*شاهین بوشهر - استقلال تهران؛ به دنبال شکار شاهین در بوشهر

شاهین در این فصل برای سومین مرتبه برابر استقلال صف آرایی می‌کند. این تیم به غیر از بازی رفت در جام حذفی نیز برابر آبی پوشان تهرانی بازی کرد و در نهایت یک بر صفر شکست خورد. آن زمان حمید استیلی سرمربی شاهین بود و از شاهین تیمی ساخته بود که با وجود بازی زیبا قادر به امتیاز گرفتن از حریفان نبود اما اکبر میثاقیان در سه دیدار ۷ امتیاز برای شاهین گرفته تا این تیم پرطرفدار به بقا در لیگ برتر بسیار امیدوار شود.

شاهین بوشهر می‌خواهد طرفداران دو آتشه خود را راضی به خانه برگرداند بنابراین برای برد به دیدار آبی‌پوشان تهرانی می‌آید. البته استقلال هم برد می‌خواهد با این تفاوت که آنها اگر برنده از میدان خارج شوند می‌توانند به یک امتیازی صدرنشین لیگ برسند و امیدوار باشند که غلامحسین پیروانی این هفته نیز با توقف یا شکست سپاهان بار دیگر به استقلال لطف کند. شاگردان پیروانی هفته گذشته شش گل از استقلال دریافت کردند و زمینه‌ساز رسیدن این تیم به رده دوم شدند.

* پرسپولیس - مس کرمان؛ سرخپوشان از مس طلا می‌خواهند

سرخپوشان تهرانی هفته گذشته برد روحیه‌ بخشی برابر نفت تهران داشتند و اکنون به کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا امیدوار شده‌اند و به همین دلیل با تمام توان به میدان خواهند آمد هر چند شانس خیلی کمی دارند. با این حال پرسپولیس در صورتی که بتواند مس را شکست دهد و ذوب آهن نیز برابر فولاد متوقف شود به کسب رتبه سوم لیگ بسیار امیدوار خواهد شد.

حریف پرسپولیس البته تیم پرمهره‌ای مثل مس کرمان است که صمد مرفاوی هدایت آن را برعهده دارد. نبرد دایی با سرمربی سابق استقلال نیز قابل توجه است. مس با ۲۸ گل خورده بعد از تراکتورسازی و سپاهان صدرنشین سومین خط دفاع قدرتمند لیگ را در اختیار دارد بنابراین شاگردان دایی کار سختی برای گلزنی در این بازی دارند و بعید است بتوانند برد پرگل برابر نفت تهران را تکرار کنند و حتی اگر با اختلاف یک گل هم بتوانند این تیم را شکست دهند از مس، طلا به دست خواهند آورد.

* نفت آبادان - سپاهان اصفهان؛ پیروانی به دنبال خلق شگفتی

شاگردان قلعه‌نویی دو امتیاز حساس را در دیدار خانگی برابر صبا از دست دادند. با این حال این تیم حتی اگر در آبادان نیز نتواند پیروز شود همچنان صدرنشین خواهد ماند اما در آن صورت ممکن است قهرمانی را در پایان لیگ از دست بدهد. بنابراین قلعه‌نویی تیمش را با تمام توان به میدان خواهد فرستاد. قدرتمند‌ترین خط حمله لیگ نباید کار دشواری برابر نفتی داشته باشد که در دو دیدار با نفت تهران و استقلال ۱۱ گل دریافت کرده است.

روی کاغذ همه سپاهان را برنده بازی می‌دانند مگر آنکه پیروانی بتواند در آبادان یک شگفتی خلق کند و لیگ را از این هم که حساس‌‌تر و هیجان انگیزتر کند. با این حال شاید اتفاقات فردا طوری رقم بخورد که قلعه‌نویی در آبادان قهرمانی‌ تیمش را مسجل کند.

*سایپا - پیکان قزوین؛ دربی خودروسازانِ ته جدولی

دیدار سایپا و پیکان، فینال تیم‌های انتهای جدولی است، بازی مرگ و زندگی برای خودروسازانی که بدون اغراق جزء پرامکانات‌ترین تیم‌های لیگ برتری هستند. دربی صنعتی یا دربی خودروسازان لیگ برتر همیشه برای مدیران دو شرکت هم مهم و حساس بوده و این مرتبه حساس‌تر از همیشه است زیرا تیمی که این بازی را وگذار کند به احتمال زیاد یکی از تیم‌های سقوط کننده به لیگ دسته اول خواهد بود.

در جدول پیکان ۲۹ امتیاز دارد و سه امتیاز از سایپا کمتر دارد. پیکان فقط در صورت برتری در این بازی است که می‌تواند به بقا امیدوار باشد و برای همین هم بازیکنان این تیم یک هفته به اردو رفته‌اند اما در آن سوی میدان بازیکنان سایپا بدون اطلاع کادر فنی در باغ کاپیتان تیم جمع شده‌اند، گردهمایی که شاید این تیم را به حاشیه بکشاند. در پایان بازی مشخص می‌شود که اردوی تدارکاتی پیکان مفید‌تر بوده یا گردهمایی خصوصی در باغ!

* ملوان انزلی - استیل آذین؛ تایتانیک در بندر انزلی غرق می‌شود؟

ملوان تیم شگفتی ساز لیگ دهم است و با فرهاد پورغلامی توانسته در رده هشتم جدول قرار بگیرد، رتبه‌ای که کمتر کارشناسی برای ملوانان متصور بود. ملوان باید از تیمی در انزلی پذیرایی کند که با رویای قهرمانی وارد بازی‌ها شد و اکنون به دنبال کورسویی از امید برای بقا در لیگ برتر است.

محمود یاوری که چهارمین سرمربی این فصل استیل آذین است اگر نتواند از بندر انزلی سه امتیاز بگیرد باید با لیگ برتر وداع کند. مساوی هم برای استیل آذین شکست است بنابراین این تیم پرستاره و پرحاشیه فقط در صورت برد می‌تواند مالک پولدارش را که اکنون بر روی تخت بیمارستان بستری است خوشحال کند اما ملوان در انزلی به کمتر تیمی امتیاز داده و شاید استیل آذین مثل کشتی تایتانیک در انزلی غرق شود. کشتی پرشکوه و با ابهتی که نتوانست حتی یک سفر موفق داشته باشد و استیل آذین نیز با آن همه ستاره نه تنها قهرمان نشد بلکه در حال سقوط به دسته اول است.

* راه آهن - نفت تهران؛ دومین فینال در انتهای جدول

این بازی نیز می‌تواند گره کور انتهای جدول را تا حدی باز کند. اگر نفت برنده از میدان خارج شود راه آهن شانس کمی برای بقا خواهد داشت و اگر راه آهن پیروز شود در آن صورت نفت تهران ممکن است دوباره به لیگ دسته اول بازگردد.تساوی برای هر دو تیم دست‌کمی از شکست ندارد. هفته گذشته نفت برابر پرسپولیس شکست سنگینی را متحمل شد و راه آهن نیز دو امتیاز حساس را در دیدار با استیل آذین از دست داد. بازی این دو تیم نیز دومین فینال ته جدولی‌ها در هفته سی و دوم لیگ برتر است.

*پاس همدان - شهرداری تبریز؛ پاس به دنبال تثبیت موقعیت

پاس بعد از شکست ذوب آهن در حاشیه امنیت قرار گرفته و از سه بازی آینده اگر فقط یک امتیاز هم بگیرد در لیگ برتر ماندگار خواهد شد اما مدیرروستا و شاگردانش می‌خواهند نشان دهند برد برابر ذوب آهن اتفاقی نبوده و با تمام توان برابر شهرداری بازی خواهند کرد. شاید برد پاس بتواند تیم‌هایی مثل سایپا و راه آهن را خوشحال کند اما مدیرروستا برای خوشایند تیم‌های دیگر بازی نمی‌کند و انگیزه‌های شخصی زیادی نیز برای این دیدار دارد و می‌خواهد توانایی فنی‌ خود را به رخ حمید درخشان بکشد، مربی‌ای که روزگاری در تیم پیکان جانشین او شد.

* تراکتوسازی تبریز - صبای قم؛ گورادیولا به دنبال توقف تراکتور

دیدار تراکتورسازی و صبا یکشنبه برگزار می‌شود. تراکتورسازان در صورت پیروزی می‌توانند به کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا امیدوار باشند اما حریف آنها تیمی است که سپاهان صدرنشین را در خانه متوقف کرده است. بنابراین احتمال دارد گورادیولای ایرانی تیمش را برای گرفتن یک امتیاز در تبریز به میدان بفرستد اما کمالوند و بازیکنانش فقط برد می‌خواهند بنابراین شاید شاهد یک بازی یکطرفه در تبریز باشیم هرچند ویسی می‌گوید ما می‌توانیم هر تیمی را متوقف کنیم.

*برنامه بازی‌های هفته سی و دوم لیگ برتر؛ تکریم وفات حضرت عبدالمطلب (ع) و گرامیداشت هفته معلم و کارگر

پنجشنبه ۸ / ۲ / ۹۰ –هفته سی و دوم
ذوب‌آهن اصفهان ـ فولاد خوزستان -ورزشگاه فولاد‌شهر اصفهان ساعت ۱۸
محمود رفیعی-مهدی عالیقدر-حسین طالقانی-رحیم مهر پیشه-ناظر:محمد ریاحی

نفت آبادان ـ سپاهان -ورزشگاه تختی آبادان ساعت ۱۸
خداداد افشاریان-محسن فریمانی-تورج عیوض محمدی-قاسم واحدی-ناظر:نادر جعفری

شاهین ـ استقلال -ورزشگاه بهشتی بوشهر ساعت ۱۸
هدایت ممبینی-رضا سخندان-بابک داوری-جواد شرفی-ناظر:محمد پیروز رام

پرسپولیس ـ مس کرمان ورزشگاه آزادی ساعت ۲۰:۱۵
علیرضا فغانی-حسن کامرانی فر-حمید نظری-حسین زرگر-ناظر:حسین عسگری

جمعه ۹ / ۲ / ۹۰ –هفته سی و دوم-ساعت: ۱۸

سایپا ـ پیکان ورزشگاه انقلاب کرج
محسن ترکی-حیدر شکور-داود رفعتی-پیروز سیف الله پور-ناظر:فرج الله یثربی

ملوان ـ استیل‌آذین ورزشگاه تختی انزلی –ساعت ۱۷:۳۰
احمد صالحی-مسعود فرح نیا-بهرام کیانی-محمدرضا فغانی-ناظر:مسعود عنایت

راه‌آهن ـ نفت تهران ورزشگاه اکباتان
سعید مظفری زاده-علیرضا کهوری-سعید علی نژآدیان-غلامرضا جباری-ناظر:بهرام مهر پیما

پاس ـ شهرداری تبریز ورزشگاه قدس همدان
تورج حق وردی-محمدرضا ابوالفضلی-محمد رضا منصوری-رضا کرمانشاهی-ناظر:عبداله با عزم

یکشنبه ۱۱ / ۲ / ۹۰-ساعت ۱۸
تراکتور‌سازی ـ صبای قم ورزشگاه یادگار امام (ره)تبریز
یدالله جهانبازی-مجید شمس-سعید زارع-امیر حسین فتاحی-ناظر:جواد تقی پور

*جدول لیگ برتر

۱- سپاهان ۶۲ امتیاز
۲- استقلال ۵۸ امتیاز
۳- ذوب آهن۵۶ امتیاز
۴- تراکتورسازی ۵۳ امتیاز
۵- پرسپولیس ۵۳ امتیاز
۶- فولاد ۴۷ امتیاز
۷- مس ۴۷ امتیاز
۸- ملوان ۴۵ امتیاز
۹- نفت آبادان ۴۱ امتیاز
۱۰- صبای قم ۳۷ امتیاز
۱۱- شاهین ۳۴ امتیاز
۱۲- پاس ۳۴ امتیاز
۱۳- نفت تهران ۳۳ امتیاز
۱۴- شهرداری تبریز ۳۳ امتیاز
۱۵- سایپا ۳۲ امتیاز
۱۶- راه آهن ۳۱ امتیاز
۱۷- پیکان ۲۹ امتیاز
۱۸- استیل آذین ۲۵ امتیاز

چهارشنبه 7/2/1390 - 23:47 - 0 تشکر 312557

با نام خدا و سلام
لیگ برتر کشورمون سال به سال جذابتر و پرحاشیه تر میشه و این مدیریت قوی سازمان لیگ را میطلبه

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی