فرهنگ پایداری (بازدید: 1755)
دوشنبه 5/2/1390 - 10:29 -0 تشکر 311543
......امداد الهی و سپاه شن ......

با نام خدا و سلام

امروز 5 اردیبهشت است و روزی است که یکبار دیگر بعد از زلزله بزرگ و ویران کننده نام شهر طبس بر زبانها افتاد

روزی که خداوند بزرگ یکی دیگر از امدادهای غیبی خودش را که همان طوفان شن بود به یاری انقلاب اسلامی ایران فرستادو در یک چشم بر هم زدنی هواپیما و هلی کوپترهای آمریکایی که برای براندازی نظام در صحرای طبس گردامده بودند را گرفتار کرد.

یاد این روز بزرگ و شهید بزرگ این روز شهید محمد منتظر قائم اولین فرمانده سپاه یزد و همچنین شهدای انقلاب و امام شهدا را گرامی می داریم.

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

دوشنبه 5/2/1390 - 17:9 - 0 تشکر 311675

به نام خدا
با تشکر از teachmanگرامی بابت ثبت این تاپیک
بی اختیار یاد سوره مبارکه فیل می افتم
زمانی که ابرهه سراسر نخوت وغرور برای خراب خانه خدا آمد
وعبدالمطلب که درود خدا بر او باد بعد از ستاندن شترهایش از ابرهه
بیان کرد: (انا رب الابل و للبیت رب ان شاء یخفظه)
وخدای کریم محافظت کرد از خانه اش محافظت کردنی

در حادثه صحرای طبس نیز چنین معجزه ای اتفاق افتاد تا جایی که:
جیمی کارتر"رئیس جمهور اسبق آمریکا در کتابش نوشت که من در رابطه با ایران سه بار به گریه!افتادم.موقع خروج شاه از ایران!هنگام تسخیر سفارت آمریکا و هنگام نابودشدن نیروهای آمریکایی بدست نیروهای غیبی در صحرای طبس!
انشاءالله همیشه موفق باشید

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

دوشنبه 5/2/1390 - 17:43 - 0 تشکر 311686

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیك یا بقیة الله الاعظم
سلام

صحرای طبس تفسیر سوره فیل

پنجم اردیبهشت ماه سالروز گرامیداشت واقعه ای است که در آن تفسیر سوره فیل پس از 1400 سال متجلی شد و ارتش آمریکا همچون اصحاب ابرهه، روسیاهتر از همیشه تاریخ شکست خورد.

وقوع حادثه طبس و معجزات و امدادهای الهی که در آن شکل گرفت راوی حکایتی است که گویی بارها و بارها مشابه آن در ادوار مختلف و در عرصه های پیکار حق علیه باطل رخ داده و مرور آن تفسیرگر یک روایت است؛ "یدالله فوق ایدیهم".

دستان خدا این بار در صحرایی برهوت و آرام شن ها را به ماموریت فرستاد تا بار دیگر یدالله فوق ایدیهم تفسیر شود و طبل رسوایی ظلم در جهان طنین انداز شود.

روایت توفان شن در صحرای طبس همسانی هدفداری با سپاه بزرگ فیل ابرهه که برای نابودی خانه خدا صف کشیده بودند دارد زیرا در آن واقعه تاریخی نیز سپاهی با آن عظمت توسط گروهی پرستو سنگباران شده و به هلاکت رسیدند.

گرچه کمتر کسی است که حادثه طبس را نداند اما پنجم اردیبهشت، سالروز این واقعه تاریخی و این امداد الهی فرصت مناسبی است تا بار دیگر دیوان ستمگری های آمریکا مرور شود.

حکایت واقعه طبس

پس از آنکه نیروهای امریکایی در سفارتخانه آمریکا به اتهام جاسوسی دستگیر شدند، آمریکا از هر فرصتی برای آزادی آنها استفاده می کرد تا اینکه به این بهانه عملیاتی طراحی کرد تا علاوه بر آزاد سازی آنها به اهداف شوم دیگری نیز دست یابد.

در این حمله قرار بود نظامیان آمریکا با هدایت نیروهای تصفیه نشده ارتش ایران و بر اساس طرحی منسجم و بی نقص با هلی کوپتری عازم ورزشگاه امجدیه تهران شوند و پس از آزادسازی گروگانها سایر اهداف خود نظیر بمباران بیت امام در جماران، بمباران مرکز نگهداری مهمات، سپاه پاسداران، حزب ریاست جمهوری و ... را نیز اجرا کنند.

همه چیز برای یک پیروزی تمام عیار مهیا بود و 95 نیروی کوماندوی آموزش دیده با تجهیزات نظامی بسیار قوی در پنجم اردیبهشت ماه سال 59، درست دو هفته بعد از قطع ارتباط یک جانبه آمریکا با ایران و تحریم ایران به لحاظ اقتصادی و سیاسی، در شبی آرام و مهتابی با 14 بالگرد و هواپیما در صحرای طبس در حال فرود و مهیای اجرای نقشه ای شوم بودند.

بالگردها و هواپیماها هنوز مانده بود تا فرود آیند که به ناگاه توفانی از شن به هوا خواست و دید خلبانان را به حدی ضعیف کرد که دو بالگرد با یکدیگر برخورد کردند و ‌آ‌تشی مهیب در صحرای طبس برپا شد.
این واقعه در حالی اتفاق افتاد که به گفته فرمانده این عملیات در کتاب خاطراتش، "در این عملیات از بالگردهای بسیار پیشرفته موسوم به اسب دریایی استفاده شده بود. سه هواپیما کار حمل سوخت، سه هواپیما برای حمل نظامیان و هشت بالگرد برای انجام عملیات در درون ایران تدارک دیده شده بود اما به ناگاه بالگردها آتش گرفت و ما خود را در جهنمی سوزان دیدیم".
این عملیات از یک طرح و نقشه بسیار دقیق و کاملا حساب شده برخوردار بود که ماهها نخبگان نظامی امریکا روی آن نقشه کار کرده بودند.
موفقیت بالای 90 درصدی برای عملیات طبس پیش بینی شده بود
تمرینات و مانورهای مکرری نیز در صحرای آریزونا، نقطه ای مشابه صحرای طبس به لحاظ جغرافیایی و طبیعی، انجام شد به نحوی که موفقیت آن بالای 90 درصد پیش بینی می شد.
فرماندهی که برای این توطئه انتخاب شد، نظامی بسیار مجربی بود که در جنگهای متعدد دارای موفقیت های قابل توجهی بود. او سرهنگی بود از ارتش آمریکا و مبتکر نیروی دلتای این کشور.
عملیات طبس به قدری حساب شده پیش می رفت که حتی مطالعات بسیار زیادی بر روی خاک این منطقه انجام شد تا از استحکام خاک منطقه برای فرود هواپیماها اطمینان حاصل شود البته مطالعاتی نیز بر روی اوضاع جوی و جغرافیایی این نقطه انجام شد و مقرر شد عملیات در شبی مهتابی که آرامترین شبهای کویر به شمار می رود انجام شود.
عملیات قرار بود طی دو روز انجام شود. روزهای چهارم و پنجم اردیبهشت در طبس و تهران.
در این عملیات بعضی از کشورها از جمله اسرائیل، انگلستان و حتی برخی عوامل تصفیه نشده ارتش ایران نیز کمک کردند.
در آن شب عوامل بازدارنده ایران در خواب بودند. شاید در آن شب آرام، تنها دستی که در آستین خدا بلند بود، دستان امام و نیایش ایشان در امامزاده صالح بود که منجر به تحولی عظیم در صحرای طبس و توفان بود.
هنگامی که هواپیماها و بالگردها به طبس رسیدند، رابطانی که با دوربین های مدار بسته همه چیز را تحت کنترل داشتند بارها اعلام کردند که همه چیز آرام است و عملیات با موفقیت پیش می رود.
چند متری تا فرود باقیمانده بود. توفانی در گرفت. دستگاه هیدرولیک یکی از بالگردها از کار افتاد، دو بالگرد دیگر نیز به دلیل دید بسیار کم در اثر توفان با یکدیگر اصابت کردند و آتش گرفتند و هشت نظامی آمریکا در این میان کشته شدند.
عملیات عملا شکست خورد. پس از دقایقی نیروهای سپاه خود را به منطقه رساندند. فرماندهی نیروهای سپاه منطقه را سردار محمدمنتظر قائم بر عهده داشت.
پس از قطعی شدن شکست آمریکا در طبس هواپیماها خیال بازگشت داشتند که به دستور بنی صدر،‌ رئیس جمهور وقت، هدف قرار گرفتند و طی آن سردار محمد منتظر قائم، تنها شهید این واقعه تاریخی شد تا این واقعه را با خون خود برای همیشه جاوید نگاه دارد.
به این ترتیب بار دیگر طبل رسوایی امریکا در جهان کوبیده شد و شکستی تلخ و مفتضحانه را با خواری و ذلت با خود همراه کرد.


اللهم عجل لولیك الفرج

 

الهی به حق فاطمه ،عجل لفرج مولانا صاحب الزمان

دوشنبه 5/2/1390 - 23:2 - 0 تشکر 311778

سلام

ماجرای غربی داشت این طوفان شن...ممنون كه یادآوری كردید..البته این فیلمی كه شبكه3 هم گذاشت با وجود تكراری بودن خیلی زیبا بود

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

سه شنبه 6/2/1390 - 4:12 - 0 تشکر 311830

تصاویر منتشر نشده از حضور آیت‌الله خامنه‌ای در صحرای طبس

 
در این مملکت همه آزادند الا بچه حزب الهی ها
 
سید شهیدان اهل قلم
سه شنبه 6/2/1390 - 4:44 - 0 تشکر 311833

روزنامه‌ها درباره‌اولین‌حمله‌نظامی امریکا به‌ایران پس از انقلاب چه‌نوشتند؟

حمله کماندوهای آمریکایی به صحرای طبس برای آزادی 52 گروگان آمریکایی گرچه فضاحت بزرگی برای دستگاه حاکمه آمریکا در پی داشت اما سوژه جذابی برای مطبوعات ایرانی بود. در ادامه تصاویر صفحه اول مهمترین رسان های وقت ایران درباره حمله طبس را ملاحظه می کنید

روزنامه بامداد نزدیک به جریان های ملی گرا

روزنامه انقلاب اسلامی به صاحب امتیازی ابوالحسن بنی صدر

روزنامه اطلاعات که در آن زمان هم به مدیریت سید محمود دعایی منتشر می شد

روزنامه جمهوری اسلامی وابسته به حزب جمهوری اسلامی

روزنامه کیهان در سال 1359 به مدیریت ابراهیم یزدی منتشر می شد

هفته نامه مجاهد وابسته به سازمان منافقین

هفته نامه رنجبر وابسته به حزب مائویست رنجبران

 
در این مملکت همه آزادند الا بچه حزب الهی ها
 
سید شهیدان اهل قلم
سه شنبه 6/2/1390 - 15:32 - 0 تشکر 311939

با نام خدا و سلام
داستان انقلاب ما عجب داستانی است و این یکی از اون داستانهای شگفت انگیزه .

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی