انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 214)
يکشنبه 4/2/1390 - 20:38 -0 تشکر 311416
هنوز خانه تکانی امروز در موزه

خانه تكانی بهاری موزه ملی ایران
تا پایان بهار، موزه ملی ایران خانه‌تكانی می‌كند تا براساس قرار قبلی، برخی آثار تاریخی موجود در گنجینه‌ خود را به دیگر موزه‌های كشور انتقال دهد.

آزاده اردكانی، رئیس موزه ملی ایران در حالی این خبر را تایید می‌كند كه تا كنون 5 موزه در كشور، میزبان برخی از این آثار تاریخی شده‌اند. به‌دنبال اجرایی كردن این طرح، در سال گذشته 650 قلم شیء مانند سفال، مفرغ و استخوان به موزه شهداد، 44 قلم شیء به استان قزوین، 25 قلم شیء به استان اصفهان و 200 قلم شیء به تپه حصار (دامغان) فرستاده شدند. منبع جام جم

اردكانی با اشاره به انتقال 112 عدد از آجرهای گنبد سلطانیه به استان زنجان، به ایسنا می‌گوید: انتقال این آجر‌ها در سال جدید همچنان ادامه دارد. همچنین چهار قلم شیء آماده انتقال به موزه تربت حیدریه و 210 قلم شیء نیز آماده انتقال به تپه حسنلو است. او درباره آثار فرستاده شده به موزه شهداد نیز می‌گوید: اشیایی كه سال گذشته برای موزه شهداد در استان سیستان و بلوچستان فرستاده شدند، به شهر سوخته و شهداد مربوط هستند كه قدمت آنها به هزاره سوم پیش از میلاد كه آغاز دوران شهرنشینی است، برمی‌گردد. به گفته اردكانی، اشیایی كه سال گذشته به موزه‌ها فرستاده شدند، بیشتر به سایت‌های باستان‌شناسی همان استان‌ها مربوط بودند.


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی