ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 335)
چهارشنبه 31/1/1390 - 2:23 -0 تشکر 309699
حذف اینترنت (dial up) از کشور


معاون صدور پروانه رگولاتوری از حذف دایل‌آپ و تولد اپراتورهای مجازی با راه‌اندازی اپراتور چهارم خبر داد و گفت: گام بعدی پس از تصویب رومینگ شبكه‌ها در كمیسیون تنظیم مقررات و راه‌اندازی اپراتور سوم، تعریف اپراتورهای مجازی است.

موضوعاتی از جمله امكان انحصار بازار از سوی اپراتور چهارم، ضرورت ورود اپراتورهای مجازی تلفن‌همراه از محورهای گفت‌وگوی تفصیلی فارس با لطف‌الله سبوحی معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است كه وی با تاكید بر اینكه شبكه فیبر نوری باعث حذف دیگر فعالان این بازار نخواهد شد، گفت:‌ با این شبكه دیگر كسی به اینترنت دایل آپ نیاز نخواهد داشت.

لطف‌الله سبوحی در گفت‌وگو با فارس در خصوص اینكه تدوین پروانه اپراتور چهارم در چه مرحله‌ای قرار دارد، گفت: مصوبه اپراتور چهارم از هیئت دولت رسیده و در كمیسیون تنظیم مقررات در حال طرح است.

وی افزود: كلیات پروانه در كمیسیون تنظیم مقررات مطرح شده است و ان‌شاء‌الله پس از نهایی شدن و تصوب آن در كمیسیون، باقی كارها انجام می‌شود.

* كمترین مزییا اپراتور چهارم حذف اینترنت دایل آپ است

سبوحی اظهار داشت: البته اگر فكر كنیم این شبكه به خانه‌ها می‌آید و پس از آن دیگر كسی نیاز نخواهد داشت به روش دایل آپ سرویس اینترنت بگیرد، درست است.

وی ادامه داد: منطقی نیست كه بگویم همه روی دایل آپ (dial up) بمانند، زیرا یك ISP ور شكست می‌شود و این دلیل منطقی‌ای برای اینكه ما كار توسعه‌ای انجام ندهیم، نیست.

وی در رابطه با اینكه "وقتی یك شبكه تمام آنچه افراد یك خانواده نیاز داشتند باشند، از جمله فیلم، بازی، اینترنت و غیره را به صورت یكجا داشته باشد، دلیلی وجود ندارد كه یك مشترك برای دریافت تك تك این موارد به صورت جداگانه اقدام كند "، گفت: برای مثال در سرویس ADSL، بستر انتقال خط تلفن است و مشتری سرویس دهنده را انتخاب می‌كند؛ در شبكه فیبر نوری، خط تلفن جایگزین فیبر نوری می‌شود، اما باز هم مشترك سرویس دهنده را انتخاب می‌كند.

سبوحی ادامه داد: به این ترتیب قدرت انتخاب مشترك بیشتر خواهد شد و این شبكه نیز باعث حذف كسی نخواهد شد.

معاون رگولاتوری تصریح كرد: همچنین ممكن است شبكه فیبر نوری آنقدر نیاز به اطلاعات را در مبنای داخلی تأمین كند كه نیاز كاربر به اینترنت بسیار كم شود.

وی توضیح داد: كاربران در اینترنت عمدتا قصد استفاده از منابع داخلی را دارند و اگر از بستر‌های مختلف دسترسی به منابع داخلی ایجاد شود، نیاز به اینترنت كم خواهد شد.

چهارشنبه 31/1/1390 - 7:9 - 0 تشکر 309723

تا كی بشه ؟!

پنج شنبه 1/2/1390 - 20:19 - 0 تشکر 310367

انشاالله تا سال 1450 حذف میشه انشاالله

ايران سرزمين من پيشرفت ميکني اگر ايراني آريايي باشد

جمعه 9/2/1390 - 6:36 - 0 تشکر 312866

سرعت اینترنت الانتوی ایران درحد فاجعه چرنوبیل هست
البته باعرض معذرت!!!!

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی