• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 668)
سه شنبه 30/1/1390 - 23:10 -0 تشکر 309648
ابقاءمصلحی در وزارت اطلاعات به دستور رهبری


درج و حذف متناوب اخبار مربوط به مخالفت رهبر معظم انقلاب با استعفای وزیر اطلاعات در خبرگزاری رسمی دولت كه به نوعی منعكس‌كننده دیدگاه‌های دولت و رئیس‌جمهور تلقی می‌شود از شامگاه یكشنبه تا به حال تعجب و تأسف محافل سیاسی و رسانه‌ای را برانگیخته است.
به گزارش خبرنگار ما، با وجود اینكه منابع خبری متعدد و مسئولان مختلفی در نهادهای قانونی گوناگون از مخالفت صریح مقام معظم رهبری با كناره‌گیری حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات خبر می‌دهند، به نظر می‌رسد خبرگزاری ایرنا كه قاعدتا باید نزدیك‌ترین و موثق‌ترین منابع خبری را در اختیار داشته باشد، همچنان بر آنچه خود جریان سازی برخی منابع خبری تحت انقیاد جریان‌های خاص خوانده است، باور دارد و علی‌رغم اینكه در خبری كه 2 و 52 دقیقه بامداد دوشنبه بر خروجی خود قرار داده بود و در آن بر التزام عملی این خبرگزاری نسبت به اوامر رهبری تاكید داشت، حاضر به پذیرش اشتباه رسانه‌ای خود نیست و همچنان بر درج منتفی شدن استعفای وزیر اطلاعات و ادامه كار وی در این وزارتخانه مصر است.
این رفتار عجیب زمانی غیر قابل توجیه‌تر می‌شود كه به شهادت رسانه‌های متعدد، خبرگزاری ایرنا حوالی ظهر دیروز سرانجام پس از حدود 20 ساعت مقاومت غیر قابل توجیه برای عدم انتشار خبر مخالفت مقام معظم رهبری با استعفای وزیر اطلاعات، این خبر را در ساعت 13 و 22 دقیقه روز دوشنبه با عنوان "رهبری مخالف كناره‌گیری وزیر اطلاعات هستند" بر روی خروجی خود قرار داد ولی در مراجعات مكرر بعدی برای مشاهده این خبر، در كمال تعجب اثری از آن مشاهده نشد كه نتیجه حذف این خبر از روی خروجی ایرنا بود.
آخرین بررسی‌ها نشان می‌دهد كه با وجود اظهارات صریح افرادی مانند محمد رضا باهنر كه در گفتگوی خود با سایت جهان نیوز صراحتا از رسیدن نامه مقام معظم رهبری مبنی بر مخالفتشان با كناره‌گیری وزیر اطلاعات به رئیس‌جمهور سخن اطلاع داده است، ایرنا و مدیران آن همچنان در پذیرش این مسئله گرانباری می‌كنند تا جایی كه حاضر نشدند نمایش خبر مخالفت رهبری را بیش از چند ساعت بر روی خروجی این خبرگزاری تحمل كنند.
این در حالی است كه بسیاری از نمایندگان مجلس و كارشناسان سیاسی فارغ از حاشیه‌های رسانه‌ای این استعفا و لغو آن، اصل این اقدام را كه به نظر می‌رسد از مدتها قبل برنامه ریزی شده بود، نادرست ارزیابی می‌كنند.
در همین راستا احمد توكلی، نماینده تهران در مجلس گفت: طبیعی است همانطور كه تمام رؤسای دولت از ابتدای انقلاب تاكنون در انتخاب، كنار گذاشتن و یا تغییر وزرای خارجه، دفاع و اطلاعات با امام یا رهبر معظم انقلاب مشورت ‌و نظر موافق ایشان را جلب می‌كردند، این بار نیز باید همین‌طور می‌شد.
وی افزود: چه احمدی‌نژاد،‌ مصلحی را بركنار كرده باشد و چه قصد بركناری وی را داشت و چه آنكه ادعا می‌شود‌ مصلحی استعفا داده بود، احمدی‌نژاد وظیفه داشت از قبل نظر مثبت رهبر معظم انقلاب را داشته باشد اما این كار را نكرد لذا طبیعی است كه اگر رهبری چیزی را به مصلحت كشور ندانند، جلوی آن كار را خواهند گرفت كه گرفتند.
توكلی گفت: البته باید مشخص شود كه چرا این كار صورت گرفته و تغییر مصلحی به دلیل تغییر معاون مورد حمایت رئیس دفتر رئیس‌جمهور بوده یا دلیل دیگری داشته است.
پرویز سروری، دیگر نماینده مجلس هم با اشاره به موافقت رئیس‌جمهور با درخواست قدیمی استعفای وزیر اطلاعات اظهارداشت: در شرایطی كه با بحران‌هایی منطقه‌ای مواجه هستیم و از طرفی دشمنان تلاش می‌كنند با انتقال این بحران به داخل كشور و اعزام گروههای تروریستی اهداف شوم خود را محقق كنند، چنین تصمیمی به صلاح نبود.
رئیس كمیته امنیت داخلی مجلس تصریح كرد: شرایطی كه در حال حاضر در داخل كشور و منطقه شاهد آن هستیم به هیچ وجه مناسب جا به جایی وزیر اطلاعات نیست، از رئیس‌جمهور انتظار می‌رفت با توجه به تحولات حساس منطقه از این اقدام شتابزده اجتناب كند.
وی با اشاره به ورود مقام معظم رهبری در این موضوع و مخالفت با خروج وزیر اطلاعات از دولت خاطرنشان كرد: قدردان نگاه تیزبینانه مقام معظم رهبری در جلوگیری از این تغییر و تحول هستیم.
سروری گفت: در مجموع اقدام دولت در پذیرش این استعفا با توجه به نگاه شیطنت آمیز آمریكا و قصد انتقال بحران به داخل ایران به هیچ وجه مناسب نبود.
اسماعیل كوثری، عضو فراكسیون اصولگرایان مجلس هم با تاكید بر اینكه رئیس‌جمهور در بركناری وزیر اطلاعات شتابزده عمل كرد، گفت: بحث ورود رهبری به این موضوع به دلیل احساس مسئولیت ایشان است و آنچه به مصلحت كشور باشد گوشزد می‌كنند.
وی در گفتگو با مهر، با اشاره به قبول استعفای وزیر اطلاعات از سوی رئیس جمهور، این تصمیم گیری را در مقطع فعلی كشور شتابزده خواند و گفت: حتی اگر رئیس‌جمهور مواردی نظر به تغییر وی داشت بهتر بود تامل بیشتری می‌كرد و شتابزده عمل نمی‌كرد.
عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: اگر این تصمیم گیری با عجله نبود، شاهد پیامدهای بعدی آن و نگرانی مردم از اینگونه تغییرات و ورود رهبری به موضوع نبودیم.
كوثری گفت: وزیر اطلاعات از وزیران مهم كابینه است و از جمله وزیرانی است كه رئیس‌جمهور برای انتخاب وی با مقام معظم رهبری هماهنگ است به همین دلیل نیز رهبر انقلاب به خاطر احساس مسئولیتی كه داشتند وارد صحنه شدند.
وی ادامه داد: رهبر انقلاب آنچه به مصلحت نظام و كشور باشد را به مسئولان گوشزد می‌كنند و درباره بركناری وزیر اطلاعات نیز همین دلیل باعث ورود ایشان به مسئله شد.
ماجرای پر حاشیه وزیر اطلاعات روز گذشته تنها موضوع خبری در مورد دولت نبود بلكه اخبار متعددی از تغییرات و جابه جایی‌ها در قوه مجریه منتشر شد كه برخی از آنها نگرانی‌هایی را نیز به دنبال داشت.
ادغام وزارتخانه‌های راه با مسكن، صنایع با بازرگانی، شایعاتی در مورد ادغام وزارتخانه‌های نفت و نیرو و خروج وزیر نفت از دولت به همراه انتقال مسئولیت‌های كلیدی معاون اول رئیس‌جمهور به حمید بقایی كه به تازگی معاون اجرایی رئیس‌جمهور شده است، از دیگر اخباری بود كه آینده وزرای دولت با ابهام مواجه كرده است.

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

چهارشنبه 31/1/1390 - 15:0 - 0 تشکر 309878


نامه رهبر انقلاب خطاب به حجت‌الاسلام مصلحی وزیر اطلاعات
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامه‌ای خطاب به وزیر اطلاعات فرمودند: «از شما میخواهم بیش از پیش در انجام مأموریتهای مهم داخلی و خارجی وزارت اطلاعات اهتمام به خرج دهید.» متن کامل و تصویر نامه، به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

حجة‌الاسلام جناب آقای مصلحی دام توفیقه
وزیر محترم اطلاعات

استحکام و انسجام و روزآمدبودن دستگاه اطلاعاتی کشور یکی از پایه‌های مهم اقتدار نظام اسلامی است، لذا از شما میخواهم بیش از پیش در انجام مأموریتهای مهم داخلی و خارجی وزارت اطلاعات اهتمام به خرج داده و با سرمایه‌ی عظیمی که آن وزارتخانه از نیروی انسانی توانمند و انقلابی و متدین و فن‌آوریهای روز برخوردار است و با حمایت دولت خدمتگزار و همکاری سایر نهادهای اطلاعاتی اجازه ندهید کوچکترین فترت و سستی در انجام وظائف قانونی آن دستگاه مهم پیش آید. برای شما و معاونان و مدیران محترم و همه‌ی فرزندان عزیز انقلابی‌ام در وزارت اطلاعات دعا میکنم. موفق و مؤید باشید.

سیدعلی خامنه‌ای
30/فروردین/1390

» تصویر نامه:
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/12124/smpl.jpg

چهارشنبه 31/1/1390 - 22:15 - 0 تشکر 310079

در پی بركناری استعفا ءگونه وزیر اطلاعات

پس از آنكه غروب روز یكشنبه حیدر مصلحی وزیر اطلاعات از سوی رئیس جمهور به طور ناگهانی بركنار شد، رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور دستوری خطاب به آقای احمدی نژاد وی را مجدداً در سمت خود ابقا فرمودند.
یكشنبه شب و در حالی كه روزنامه در مراحل پایانی قرار داشت پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری با انتشار خبری ناگهانی از «پذیرش استعفای حیدر مصلحی» توسط رئیس جمهور و سپس انتصاب وی به عنوان مشاور امور اطلاعاتی آقای احمدی نژاد خبر داد. كیهان با توقف چاپ ، این خبر را بدون هیچ گونه تحلیلی منتشر كرد اما ساعتی پس از چاپ روزنامه خبرگزاری های منتشر كننده این خبر به جز ایرنا یكی یكی این خبر را از روی خروجی خود حذف كردند و به تدریج اخبار دیگری منتشر شد كه نشان می داد عزل مصلحی با دستور مستقیم رهبری منتفی شده است.
پی گیری های بعدی كیهان نشان داد قضیه از این قرار است كه مصلحی روز شنبه یكی از معاونان خود را پس از مدت ها اختلافات كاری بركنار كرده و از آنجا كه این معاون از چهره های بسیار نزدیك به جریان مشایی بوده، رئیس جمهور پس از اطلاع از این تصمیم وزیر اطلاعات از وی خواسته به «علت عزل بدون هماهنگی معاون خود» استعفا بدهد و خبر استعفای ایشان را در جلسه همان شب هیئت دولت اعلام می كند اما، از آنجا كه بركناری وی كاملاً بدون هماهنگی و حتی اطلاع رهبر معظم انقلاب بوده، ایشان با ارسال پیامی برای رئیس جمهور مخالفت خود را با این تصمیم اعلام و دستور منتفی شدن آن را صادر كرده اند.
خبر پذیرش استعفای مصلحی از سوی رئیس جمهور حدود ساعت 21 یكشنبه شب در سایت ریاست جمهوری و ایرنا منتشر شد.
پس از اطلاع از این جریانات، انتظار محافل اصولگرا تا پایان روز یكشنبه این بود كه فرمان رهبری از سوی رئیس جمهور هر چه سریع تر اجرایی شود اما نه فقط این اتفاق نیفتاد بلكه علی اكبر جوانفكر مدیرعامل ایرنا - كه به تازگی روزنامه ایران را هم تصاحب كرده- هم در وبلاگ شخصی خود و هم در سایت خبرگزاری رسمی دولت به انتشار مطالبی پرداخت كه ثابت می كرد جریان انحرافی درون دولت باز هم مانند ماجرای انتصاب اسفندیار مشایی به معاونت رئیس جمهور قصد بازیگری های آنچنانی دارد. خبرگزاری ایرنا در ساعت 25/2 دقیقه پس از نیمه شب در گزارشی مدعی شد كه اساسا تا پایان روز یكشنبه هیچ دستوری از جانب رهبری مبنی بر مخالفت با بركناری مصلحی به دولت واصل نشده است! جوانفكر هم كه مثل همیشه در مقام یگانه مدافع سینه چاك مشایی كه خود را موظف به دفاع از هر چیزی می داند ظاهر شده بود در مطلبی روی وبلاگ خود انتشار اخباری مبنی بر مخالفت رهبری با بركناری وزیر اطلاعات را توطئه رسانه های «دروغ پرداز» و «اقتدارگرا» (صفت مورد علاقه باند مشایی برای مخاطب قرار دادن اصولگرایان) علیه دولت خواند و با این بهانه كه هنوز سایت رسمی رهبری خبری در مورد دستور ایشان خطاب به دولت منتشر نكرده، نتیجه گرفت «حركت هایی مشكوك» علیه دولت در حال رخ دادن است.
این ماجرا تا ظهر روز دوشنبه ادامه یافت تا این كه در ساعت 20:13 روز دوشنبه ایرنا به ناگهان خبری منتشر كرد كه در آن آمده بود موضوع دستور رهبری به دولت را پی گیری كرده و برایش «محرز» شده كه رهبری مخالف عزل مصلحی بوده اند. اگرچه این خبر بسیار دیرهنگام بود ولی با انتشار آن این امید به وجود آمد كه دولت تصمیم به اطاعت سریع و بی حاشیه از فرمان رهبری گرفته و ماجرای معاون اولی مشایی تكرار نخواهد شد. اما پس از حدود یك ساعت این امید به طور كامل ناامید شد چرا كه ایرنا این خبر را به طور كامل از خروجی خود حذف كرد!
انتشار و سپس حذف این خبر حاوی معانی بسیار مهمی بود. اصل انتشار این خبر نشان می دهد بهانه هایی مانند این كه سایت رهبری مطلب را منتشر نكرده و... كاملا بی وجهه است و جریان انحرافی درون دولت كاملا نسبت به دستور رهبری آگاهی دارد و حذف آن علامت مهم تری بود كه ثابت می كرد بازی های دیگری در راه است. برخی منابع به كیهان گفتند حذف این خبر به دستور مستقیم جوانفكر- كه در خارج از كشور به سر می برد- صورت گرفته است. از لحظه حذف این خبر تا زمان تنظیم این گزارش هیچ اتفاق خاصی رخ نداده و دولت خبر یكشنبه شب خود مبنی بر عزل مصلحی را اصلاح نكرده است. آخرین پدیده قابل ذكر یادداشتی است كه سایت محرمانه نیوز(وابسته به مشایی) غروب دوشنبه منتشر كرد در اظهارنظری نبوغ آمیز به مصلحی حمله نمود كه چرا بدون هماهنگی با رهبری استعفا كرده است!!

رهبر انقلاب به دولت اجازه ندادمصلحی را عزل كند

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

پنج شنبه 1/2/1390 - 19:22 - 0 تشکر 310348

این نحوه استعفا و پوشش آن توسط ایرنا و سایت دولت یار خیلی حرف ها داشت

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.