انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 722)
چهارشنبه 1/12/1386 - 11:14 -0 تشکر 30895
بلوتوث....

به این خبر توجه كنید :
"بر اساس اطلاعات واصله از برخی از مناطق تهران تبادل فیلم های مستهجن از طریق سیستم بلوتوث به نحو بی سابه ای افزایش یافته است . نكته ی مهم این كه این فیلم ها كاملا آگاهانه گرفته شده
و افراد در مقابل دوربین صحنه های خلاف اخلاقی را به تصویر كشیده اند . همچنین عدم پیگیری و شناسایی زنان و مردان حاضر در این فیلم ها موجب جری شدن مفسدین شده است و از طرفی روابط نامشروع وغیر اخلاقی از محل های پنهان به خیابان ها كشیده شده است به نظر می رسد حركت سازمان یافته ای در حال هدایت و جا انداختن یك جریان ضد اخلاقی از این طریق
 می باشد ."
اكنون به نظر می رسد متأسفانه عدم پیگیری دستگاه های در برخورد با كسانی كه نسبت به ضبط و پخش روابط غیر اخلای اقدام می كنند .
امروزه با كمال تأسف باید اذعان نمود كه بسیاری از دستگاه های تلفن همراه حاوی تصاویر و مواردی است كه نه تنها با فرهنگ دینی و ملی و اسلامی ما سنخیتی ندارد بلكه بدیهیات اخلاق انسانی را نیز مورد خجوم قرار داده است .
لذا لازم است مسئولان محترم ضمن پیگیری عوامل تهیه و انتشار این تصاویر غیر اخلاقی نسبت به آگاه سازی عمومی در مورد عواقب این مسائل نیز اقدامات لازم را به انجام برسانند .
در همین راستا و به عنوان اقدامی فرهنگی تأسیس مراكزی كه تصاویر مثبت و صحنه های جذاب و هنرمندانه ی منطبق فرهنگ اصیل اسلامی و دینی را منتشر كرده و برای ترویج آن تلاش كند نیز خواهد توانست گام مؤثری را در جهت جلوگیری از اشاعه ی تصاویر مستهجن در جامعه ی اسلامی بردارد .
به هر حال كم توجهی نسبت به این امور نه تنها به حلذ موضوع كمكی نمی كند بلكه در درازمدت باعث تبدیل شدن آن به فاجعه ای خواهد شد كه مقابله ی با آن از امكانات و توانایی متولیا خارج خواهد بود .

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

چهارشنبه 24/7/1387 - 2:23 - 0 تشکر 65261

متاسفانه همینطوره

ولی خداییش اگه همین الان امام زمان (ع) تشریف بیاورند و بخوان که گوشیتونو بهشون بدین روتون میشه این کارو بکنین مسلما نه با این همه مزخرفاتی که اون تو ذخیره کردیم که هیچ کدومش هم به کارمون نمیاد غیر از اینکه با دیدنشون گناهامون بیشتر میشه

 

*کاش به زماني برگردم که تنها غم زندگيم شکستن نوک مدادم بود*  

پنج شنبه 25/7/1387 - 13:0 - 0 تشکر 65447

سلام

متأسفانه همینطوره و بلوتوثهای مبتذل به میزان چشمگیری در بین مردم شایع و رایج شده اند. البته خودما هم مقصریم . اگر وقتی کسی کلیپی داره که میخواد اونو به عنوان یه چیز جالب به ما نشون بده، به جای اینکه بعداز دیدنش از طرف بخوایم که و اسمون بلوتوثش کنه و خودمونم اونو به ده نفر دیگه نشون بدیم، از دیدنش خودداری کنیم و به طرفمون هم توصیه کنیم که اون کلیپ یا تصویر رو پاک کنه و یاحداقل دیگه انتشارش نده ، شاید اینجوری یه مقدار سرعت انتشار این چیزا کم بشه. ولی متأسفانه همه ما و یا اکثرمون کاملاً برعکس عمل می کنیم.

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

پنج شنبه 25/7/1387 - 20:55 - 0 تشکر 65525

هوالحکیم

سلام.خوب هنوز شاید فرهنگ بلوتوث برای ما جا نیفتاده که برایه این موارد استفلده میکنیم .ما میتونیم وقتی داخل اتوبوس یا جاهای که امکان بلوتوث هست ما با فرستادن بلوتوث های مذهبی جلویه این کار روبگیریم .اصلا ما میتونیم یه کلیپ درست کنیم و همینجا بذاریم و تموم دوستان با دریافت و گذاشتن داخل موبایلشون ملت رو آگاه کنیم.......نظر شما چیه

_________________________________   
|------------------------------------------------------| ______     
|------------------------------------------------------|| O`| __/  
|------------------اصفهان بیابالا----------------------||```|```| 
|____________________________________||___|___|
";===(@)-(@)-(@)---(______)------j(@)j-(____)-(@)=' 

--------------------
اللهم عجل لولیک الفرج

جمعه 26/7/1387 - 2:41 - 0 تشکر 65589

راستیتش من با نظر شما موافق نیستم . چرا تقصیر و گردن بلوتوث می ندازیم خدا می دونه.اصلا اینکه بعضی از مردم از بلوتوث چه استفاده ای می کنن چه ربطی به بلوتوث داره . بنظر من بلوتوث کیس جالبی نیست که به عنوان مقصر معرفی بشه . باید ریشه یابی کرد و الا همه این چیزایی که در مورد بلوتوث گفتین در مورد اینترنتو خیلی چیزای دیگه صدق می کنه.

شنبه 4/8/1387 - 0:22 - 0 تشکر 67207

با عرض سلام

موضوع "بلوتوث" دقیقا شبیه "چاقو"است .این فناوری فی نفسه "بد"نسیت.در واقع می توان از آن همه گونه استفاده ای نمود.هم استفاده ی مفید و هم استفاده ی غیر مفید یا استفاده ی مضر یا همان سوء استفاده ی خودمان.!همان گونه که چاقو در دست جراح معجزه می کند و جان شیرین آدمی را نجات می بخشد و خانواده هایی را از غم و اندوه نجات میدهد،اما همین چاقو در دست یک آدم "انسان نما "باعث از بین رفتن ابناء بشر می شود و..............

دوستان عزیز بیایید از خودمان شروع کنیم.موضوعات غیر اخلاقی را در قاموس گوشی مان راه ندهیم.ضمن اینکه با گفتار و کرداری درست دیگران را هم از این کار منع کنیم.

نکته ی دیگر هم در رابطه با مقابله در مورد بلوتوث های غیر اخلاقی،تهیه و رواج بلوتوث های اخلاقی است.بکوشیم موضوعات زیبا ومطابق با سنت و شرع بیابیم و آن ها را گسترش دهیم.

سه شنبه 7/8/1387 - 19:10 - 0 تشکر 67945

با سلام 

دوست خوبی گفتند بلوتوث مثل چاقواست می تونه بد باشه می تونه خوبم باشه باید ازش خوب استفاده کرد  درسته ولی آیا ما چاقو رو به بچه 3 ساله می دیم تا همیشه همراهش باشه بلوتوث برای نوجوان که تشنه مسائل شهوانیه مثل چاقو برای بچه است چرا پدر و مادر ها اجازه می دن بچه شون موبایل اونهم با بلوتوث داشته باشه 

من از شما می پرسم الان شاید 70 درصد بچه های 16 ساله موبایل دارند انصافا چقدر برای یک بچه به این سن داشتن خود موبایل (به بلوتوثش کار نداریم ) لازمه ؟

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

چهارشنبه 8/8/1387 - 12:47 - 0 تشکر 68055

با سلام

از دقت نظر و احساس مسئولیت شما ممنون خانم ماندگاری

نکات خوبی که دوستان گفتند درسته، ما فرهنگ استفاده از بلوتوث را یادنگرفته ، از آن استفاده می کنیم. این یک نکته ، نکته دیگه اینکه می تونیم بلوتوث سوئی که فرستاده می شه با ارسال یک بلوتوثی که بار مثبت فرهنگ ایرانی- اسلامی ما رو به نمایش می گذاره ، پاسخ بدیم.حتی می تونیم با ارسال یک نوت از طریق بلوتوث برای فرستنده اونو متوجه عواقب سوء کارش کنیم.


به امید روزی که یاد بگیریم هرچیزی را در راه رشد انسانیت به کار ببریم

هنگامي که مقدمات نعمتها به شما مي رسد دنباله آن را به واسطه کمي شکر گزاري از خود دور نسازيد .
سه شنبه 21/8/1387 - 17:47 - 0 تشکر 70154

با سلام خدمت شما

به نظر میرسه مسئله بلوتوث در کشور ما کمی نادیده گرفته شده یا اینکه توان جلوگیری از این پدیده مخرب نیست .وقتی ادم نگاه میکنه به یه نوجوانه 15-16 ساله که یه گوشیه گرون قیمت دستشه و داره یه فیلم یا عکس مستهجن نگاه میکنه واقعا نمیدونه اشکال کار از کجاست . به نظر من بیشترین کسی که در این جریان تقصیر داره والدین هستن که چنین گوشی رو برای فرزند خود خریداری کرده اند ان هم در سنی که اوج شهوت در جوان بروز کرده و بیشترین لطمه هم به خود نوجوان و جامعه خواهد خورد

به امید روزی که فرهنگ استفاده از بلوتوث در بین همه مردم ایجاد بشه

امام زمان (عج) : اگر شیعیان ما به عهد و پیمانی که با ما بسته اند وفادار بودند فرج من به تاخیر نمی افتاد.   

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.