انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 419)
چهارشنبه 24/1/1390 - 16:18 -0 تشکر 307252
چگونگی رهایی

دقت فرما با آن که تو را دو چشم است ،در یک لحظه دو جای را نتوانی دید و حتی توجه کن در هنگام مطالعه هر کلمه را جدا از کلمه دیگر بینی و در حقیقت مطالعه پرش دید چشم است از کلمه ای به کلمه دیگر.با آن که تو را دو گوش است در یک لحظه دو کلام را استماع نتوانی.با این مقدمه بدان که باطن انسان نیز چنین است،در یک لحظه دو اندیشه در دل جای نمی گیرد،چون شیطان و وسواس او بر دلی نشست تو خدا را یاد کن همان لحظه بینی که با یاد حق تعالی شیطان راه گریز پیش گیرد و این سلاحی است که خداوند تو را با آن آشنایی داده.

سوره اعراف آیه 200

((و هر آن گاه وسواسی از شیطان در دل تو پدید آمد، به خدا پناهنده شو چه او شنوا و بیناست.))

 

فریاد

با نگاه آخرينش خنده کرد                ماندگان را تا ابد شرمنده کرد
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی