کتاب و کتابخوانی (بازدید: 3390)
چهارشنبه 24/1/1390 - 13:59 -0 تشکر 307169
بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

سلام

 

همونطور كه از عنوان مشخصه، قراره در این تاپیك از بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی كتاب امسال بگیم....

 

با ما همراه باشید....

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

چهارشنبه 24/1/1390 - 14:5 - 0 تشکر 307174

با عرضه آثار بیش از 2000ناشر صورت می‌گیرد؛
افتتاح نمایشگاه کتاب با حضور رئیس‌جمهور
به گزارش شبکه ایران، بهمن دری؛ رییس بیست و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران از افتتاح نمایشگاه کتاب امسال با حضور دکتر محمود احمدی نژاد؛ ریاست جمهوری اسلامی ایران در روز سیزدهم اردیبهشت ماه خبر داد.

ستاد اطلاع رسانی نمایشگاه خبر داده معاونت فرهنگی وزارت ارشاد که دوشنبه بیست و دوم فروردین در شورای معاونین وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی شرکت کرده بود، طی گزارشی درباره نمایشگاه کتاب، آخرین تحولات و اقدامات انجام شده را به اطلاع اعضای شورا رساند.

شعار نمایشگاه کتاب تهران

دری در این گزارش با اشاره به شعار تعیین شده برای نمایشگاه امسال گفت: شعار راهبردی برای بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران «ارتقا معرفت دینی و بصیرت فرهنگی در سال جهاد اقتصادی» است.

دری از آمادگی و همکاری نهادهای شهری و خدماتی اجتماعی، کمک رسانی و اطلاعاتی و امنیتی برای برگزاری  نمایشگاه کتاب تشکر کرد و گفت: امسال تمامی این نهادها آمادگی خود را برای برگزاری باشکوه‌تر نمایشگاه اعلام کرده‌اند.

تعداد ناشران حاضر در بزرگترین رویداد ادبی کشور

رییس نمایشگاه کتاب تهران با اعلام اینکه تعداد ناشران داخلی واجد شرایط حاضر در نمایشگاه امسال از مرز 2000 ناشر گذشته، گفت: هیچ فعالیت فرهنگی را نمیتوان سراغ گرفت که از حیث ظرف و مظروف با این حجم در کشور سامان یابد و این مهم به همت و همدلی تمامی نهادها شهری و انتظامی و امنیتی و با همکاری صمیمانه همکاران اینجانب در معاونت امورفرهنگی وزارت فرهنگ وارشاد برپا می شود.

معاون امور فرهنگی همچنین از تقاضای بسیاری از کشورهای جهان برای حضور در نمایشگاه بیست و چهار خبر داد و گفت باتوجه به محدویت فضا و تعداد تقاضاها مجبوریم از مساحت غرفه های متقاضیان کم کنیم.

وی در خصوص فعالیت‌های اجرایی این دوره از نمایشگاه توضیح داد و گفت: امسال به فضل الهی با هماهنگی به عمل آمده مشکل اختصاص پارکینگ خودروها حل شده و از حیث جابجایی بازدیدکنندگان اقدامات خوبی از سوی مترو تاکسیرانی و اتوبوسرانی و راهنمایی و رانندگی صورت گرفته است.

دری به حضور فعال شهرداری  ستاد بحران٬ آتش نشانی و اورژانس و دیگر نهادهای خدماتی کمک رسانی اشاره کرد و ادامه داد: در زمینه برق و مخابرات مشکلاتی پیش رو داریم که امیدوارم این مراکز نیز به فعالیت خود سرعت بیشتری بدهند.

فضای اختصاص یافته به نمایشگاه

رییس نمایشگاه متراژ اختصاص یافته به فضای نمایشگاهی امسال را 120 هزار متر مربع عنوان کرد و گفت: با همت همکاران این معاونت و موسسات تابعه و فعالیتهای کمیته ناشران داخلی و خارجی امیدواریم چند روز زودتر غرفه ها در اختیار ناشران قرار گیرد.
رییس نمایشگاه کتاب عدم وجود مکان دائمی برای نمایشگاه را یکی از نقاط ضعف نمایشگاه دانست و گفت: ظرف نمایشگاهی (مصلی)هر سال به دلیل ساخت و ساز کوچکتر میشود. ما امسال رواق های مصلی را به دلیل ساخت و ساز در اختیار نداریم.

گفتنی است بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 14 تا 24 اردیبهشت ماه سال 1390 در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می شود.

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

چهارشنبه 24/1/1390 - 14:13 - 0 تشکر 307179

آثار مستور، امیریان و هاشم حسینی در نمایشگاه کتاب تهران

شبکه ایران-محسن غلامی: اهالی ادب درحالی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را از چند روز آینده در پیش خواهند داشت، که برخی با دست پر و برخی دیگر نیز با همان آثار سابق خود در این رویداد بزرگ ادبی حضور می‌یابند.

هرچه هست همان آثار قبلی است
در همین رابطه "مصطفی مستور" از نویسندگان و منتقدان ادبیات داستانی در گفتگو با شبکه ایران، عنوان کرد: «کتاب تازه‌ای را برای ارائه در نمایشگاه ندارم و هرچه هست همان آثار قبلی است. فکر هم نمی‌کنم که این کتاب‌ها برای این رویداد دوباره تجدید چاپ شوند.»

این نویسنده که آثارش مورد استقبال مخاطبان کتاب قرار دارد، افزود: «علاوه بر اینکه کتاب جدیدی برای نمایشگاه ندارم، متأسفانه خودم هم به دلیل مشکلاتی نمی‌توانم نمایشگاه کتاب امسال را از نزدیک ببینم.»

نگارش داستانی تازه‌ به قلم مستور
مستور با این حال گفت: «در حال حاضر مشغول نوشتن داستان دیگری هستم اما بهتر است سرانجام آن مشخص شود تا بتوان بهتر در مورد آن توضیحاتی داد.»

کتاب‌های "چند روایت معتبر"، "حکایت عشقی بی‌قاف، بی‌شین، بی‌نقطه، "عشق روی پیاده‌رو"، "من دانای کل هستم"، "من گنجشک نیستم" و... از جمله آثار مستور محسوب می‌شوند که به دلیل استقبال مخاطبان برخی چاپ‌های چندین باره را به خود دیده‌اند.

همچنین "استخوان خوک و دست‌های جذامی"، "روی ماه خداوند را ببوس"، و... از او نیز در بازار کتاب‌ برخی کشورها توزیع شده‌اند.

"تهران در بعد از ظهر" آخرین مجموعه داستان این نویسنده محسوب می‌شود که سال گذشته همزمان با نمایشگاه کتاب، در اختیار مخاطبان کتاب‌های داستانی قرار گرفت.


فعلا قصد نوشتن ندارم!
از سوی دیگر "داود امیریان"؛ نویسنده حوزه کودک و نوجوان و چهره شناخته شده آثار طنز و حوزه فیلمنامه‌نویسی در گفتگو با خبرنگار ما، گفت: «کتاب جدیدی را برای نمایشگاه ندارم. البته قرار است کتاب‌هایی همچون "رفاقت به سبک تانک"، "فرزندان ایرانی"،  "جام جهانی در جوادیه" و... در چاپی مجدد عرضه شوند.»

او همچنین افزود: «در حال حاضر داستان یا فیلمنامه‌ای را در مرحله نگارش ندارم. فعلا قصد نوشتن ندارم و می‌خواهم چندی را استراحت کنم!»

امیریان تاکنون کتاب‌هایی همچون مجموعه‌ طنز پنج جلدی «ترکش‌های ولگرد»، «وقتی آقاجان دستگیر شد»، «خداحافظ کرخه»، «دوستان خداحافظی نمی‌کنند» و ... را منتشر شده‌ است.

همچنین او فیلم‌نامه‌نویس آثاری سینمایی همچون «نفوذی»، «رقص مردگان»، «ترانه کوچک من»، «آخرین نبرد»، «بهشت منتظر مى‌ماند» و... بودعنوان می‌گیرد.


همان چاپ نخست "گل سنگ" در نمایشگاه

سید هاشم حسینی از نویسندگان داستانی انقلاب نیز در گفتگو با شبکه ایران، ضمن اعلام اینکه آثارش در نمایشگاه تجدید چاپ نخواهند شد، خبر داد: «رمان "گل سنگ" که برگزیده‌ دومین جشنواره‌ داستان انقلاب شناخته شده در چاپ نخست در نمایشگاه عرضه می‌شود و بقیه هم در همان چاپ قبلی توزیع خواهند شد.»

"گل‌سنگ" به بررسی وقایع سال‌های پایانی حکومت پهلوی و آغاز انقلاب اسلامی اختصاص دارد. داستان کتاب حکایت مأموریت سری اعضای ساواک برای یافتن شخص رابطی است که اعلامیه‌های امام خمینی(ره) را در بین کسبه بازار توزیع می‌کند.

با این حال حسینی که نگارش داستان‌های دیگری برای گروه سنی کودک را در دست نگارش دارد، عنوان کرد: در حال حاضر نوشتن رمانی دیگر را شروع نکرده‌ام اگرچه رمانی را در مدت اخیر به حوزه هنری سپرده‌ام که عنوان خاصی برای آن مشخص نشده اما روایتی تاریخی از جریان قفقاز و داغستان را مورد پردازش قرار داده است.

گفتنی است « زخم و افغان»، «من و رضا و آیدین»، «اشک آخر»،« خاک و سه داستان دیگر»، « یک رئیس جمهور استخدام می‌شود» و.... پیش از این از این نویسنده به چاپ رسیده است.

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

چهارشنبه 24/1/1390 - 14:20 - 0 تشکر 307184

داود غفارزادگان در گفتگو با شبکه ایران خبر داد:
2کتاب داستانی در نمایشگاه/ 1تجربه تازه در رمان‌نویسی در دست نگارش
شبکه ایران-محسن غلامی: داود غفارزادگان همزمان با آغاز نمایشگاه بین‌المللی کتاب تازه‌ترین آثار خود را در این رویداد ادبی عرضه خواهد کرد.

این نویسنده در گفتگو با شبکه ایران، گفت: مجموعه داستان «ایستادن زیر دکل برق فشار قوی» در حجمی 86صفحه‌ای، هم‌اکنون توسط نشر چشمه به زیر چاپ رفته و در نمایشگاه عرضه می‌شود.

نویسنده رمان "کتاب بی نام اعترافات" همچنین افزود: این مجموعه، 12داستان را در برگرفته که البته ارتباط خاصی به سبب موضوعی میان آنها وجود ندارد و نمی‌توان همه را در قالب مضمونی مشخص جای داد.

غفارزادگان در اشاره به عنوان کتاب نیز افزود: «ایستادن زیر دکل برق فشار قوی» -که به همراه "فال"، "درخت من"، "مرگآبی" و... در کتاب آمده، نام یکی از داستان‌های این اثر است که تیتر جالب آن در کنار جذابیت بیشتر داستان موجب انتخاب آن برای عنوان کتاب شد.


این نویسنده همچنین در اشاره به دیگر کتاب خود، عنوان کرد: کتاب "100مثل؛ 100حکایت" نیز اثری چاپ اول محسوب می‌شود که از متون کلاسیک همچون آثار عبید، سعدی و.. گردآوری شده و توسط نشر منادی تربیت در نمایشگاه عرضه می‌شود. در این اثر نگاهم بیشتر روی مفاهیم، زبان و ایجاز داستان‌های برگرفته بوده تا کاری خوب گرد آید.

نویسنده "فال خون" همچنین تأکید کرد که در نمایشگاه برخی از آثار او همچون «پرواز درناها»، «آواز نیمه شب» و... در چاپی تازه عرضه می‌شوند.

غفارزادگان در پایان از نگارش رمانی تازه خبر داد و افزود: این رمان که هم‌اکنون حدود 80صفحه از آن را نوشته‌ام، در فضای رمان بزرگسال تجربه جدیدی است که امیدوارم با حجمی دوبرابر به اتمام برسد.

او همچنین گفت: به سبب زمانی روایت داستان به 40سال قبل برمی‌گردد اما خود فضای داخل و روابط انسان با طبیعت را مدنظر دارد.

داود غفارزادگان که با کتاب «هوای دیگر» وارد عرصه نویسندگی شد، جایزه ۲۰ سال ادبیات داستانی را برای مجموعه داستان «ماسه نفرهستیم» از آن خود کرد. «کبوترها در قفس به دنیا می آیند»، «خلبان کوچولو»، «پرواز درناها»، «ما سه نفر هستیم»، «شب ایوب»، «آواز نیمه شب»، «دختران دلریز»، «سنگ‌اندازان غار کبود» و... نیز از دیگر آثار این نویسنده‌ محسوب می‌شوند.

رمان «فال خون» او نیز توسط محمدرضا قانون‌پرور به انگلیسی ترجمه و در دانشگاه تگزاس آمریکا به چاپ رسیده. از این نویسنده همچنین تک قصه‌هایی به زبان‌های انگلیسی، چینی، عربی و ترکی ترجمه شده‌ است.

علاوه براین «کتاب بی‌نام اعترافات» نوشته‌ غفارزادگان چندی پیش نیز برای شکل، شیوه‌ نو و درخور توجه روایت، تنوع در لحن و زبان و توجه به قصه، به عنوان بهترین رمان متفاوت سال 1388 انتخاب شد.

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

چهارشنبه 24/1/1390 - 16:21 - 0 تشکر 307256

با نام خدا و سلام
من تو این چندسال اخیر هرسال خودمو به نمایشگاه می رسونم امسالم پیشنهاد دادم با یه تعداد از همکارا با هم بیایم .
بنظرم خیلی خوبه که هرسال حداقل ابن یه روز رو بذاریم مختص کتاب.

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

چهارشنبه 24/1/1390 - 17:21 - 0 تشکر 307304

سلام

خوش بحالتون...من باید افسوس بخورم:(.....جای من هم چندتا كتاب ورق بزنید:))...و اگه شرایطش بود بوش رو احساس كنید...وای...بوی كتاب تازه...:)....خوش بگذره آقای معلم.

درپناه حق

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

جمعه 26/1/1390 - 16:21 - 0 تشکر 308130

ناشران در فکر نمایشگاه کتاب

كلیك بفرمایید ، از منبع اصلی مطالعه كنید.

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

يکشنبه 28/1/1390 - 18:9 - 0 تشکر 308835

معاونت فرهنگی وزارت ارشاد اعلام کرد؛
محرومیت چند ناشر متخلف از شرکت در نمایشگاه کتاب تهران

به گزارش شبکه ایران، بهمن درّی رییس بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از عدم حضور تعداد معدودی ناشران متخلف در این رویداد ادبی خبر داد و گفت: سه مؤسسه و چند ناشر به دلایل گوناگون نمی‌توانند در نمایشگاه حضور داشته باشند.

دری ادامه داد: چند ناشر به دلیل به حدنصاب نرسیدن کتاب‌هایشان براساس آئین‌نامه مصوب شورای سیاستگذاری نمایشگاه 24 نمی‌توانند به‌صورت مستقل حضور یابند و ممکن است از طریق ناشر همراه و یا نمایندگی دادن به سایر ناشران در نمایشگاه شرکت کنند.

رییس نمایشگاه اظهار کرد: چند ناشر هم حسب اعلام مراجع قضایی و امنیتی و نیز به دلیل تخلفات در نمایشگاه سال گذشته از حضور در نمایشگاه باز می‌مانند. البته دوـ سه ناشر هم هستند که مدیران آنها از سوی مراجع انتظامی و قضایی بازداشت شده‌اند و علی‌الاصول به دلیل سوء‌ی سابقه کیفری نمی‌توانند در نمایشگاه شرکت نمایند.

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

يکشنبه 28/1/1390 - 18:34 - 0 تشکر 308849

فرید، امامی و فتاحی در گفتگو با شبکه ایران؛
سرایش شعری داستانی! /"ادبیات معاصر ایران" در نمایشگاه

شبکه ایران: با آغاز نمایشگاه کتاب تهران که روزهای آینده در مصلی امام(ره) برپا می‌شود، بسیاری از نویسندگان از چاپ یا تجدید چاپ آثار خود در این رویداد ادبی خبر می‌دهند.

در همین ارتباط "قادر طهماسبی" در گفتگو با شبکه ایران، گفت: «تلاوت» رمانی معرفتی است که در 14 فصل و از زوایای مختلف در سیری هنری به این موضوع می‌پردازد که انسان به عنوان اشرف مخلوقات باید به اسم اعظم خود برسد.

مجموعه شعری داستان‌گونه در حال سرایش
این شاعر همچنین افزود:
رمان با داستانی عاشقانه شروع می‌شود که روایت و زبانی شاعرانه را در پیش می‌گیرد. داستان‌ کتاب نگاهی هم به کربلا، عشق و سرنوشت، بازگشت انسان به اصل خود و حتی گاه مسائل روز همچون سیاسی دارد.

طهماسبی که قرار است رمان "تلاوت" را در 127 صفحه از سوی انتشارات سوره مهر به نمایشگاه بیاورد، افزود: رمان حالتی چرخشی دارد چرا که پس از اتمام فصل پایانی کتاب، داستان دوباره به فصل آغازین بازمی‌گردد.

گفتنی است رمان 125صفحه‌ای «سلام کاملیا» نیز اثر در دست چاپ این نویسنده محسوب می‌شود که البته به نمایشگاه کتاب تهران نخواهد رسید.

او در عین حال از تکمیل مجموعه شعر تازه خود نیز خبر داد و افزود: مجموعه شعر "آب،گل،ماهی" دارای شعرهایی روایی است که داستان‌گونه اشعاری را در خود جای می‌دهد.

به گفته طهماسبی این اثر را می‌توان دردنامه‌ای دانست که بیش از آنکه اشعارش ساختگی باشد، ابیاتی سرایشی است که در قالب آزاد و همچنین غزل، نیمایی و سپید سروده شده و همچنان هم اضافه خواهد شد.

کنکاشی بر ادبیات دوران نیما تا انقلاب
دکتر "صابر امامی" شاعر، منتقد و عضو هیات علمی دانشگاه هنر نیز در گفتگو با خبرنگار ما، گفت:
جلد اول "ادبیات معاصر ایران" که تاریخ تحلیل ادبیات را مورد بررسی قرار داده، در نمایشگاه رونمایی می‌شود. این جلد ادبیات دوران نیما تا انقلاب اسلامی را مورد کنکاش و بررسی قرار می‌دهد.

همچنین به گفته او جلد دوم این اثر که تحلیلی است بر ادبیات پس از انقلاب تاکنون، پس از نمایشگاه عرضه می‌شود که ویژه قشر دانشجویان خواهد بود.

امامی تأکید کرد: "اشک ستاره‌ها" داستان تازه او برای نوجوانان – در پرداخت زندگی حضرت سیدالشهدا(ع) در قالب یک روایت داستانی- در نمایشگاه، احتمالا تجدید چاپ خواهد شد.

رمانی در دوران انقلاب اما نه در حوزه انقلاب!
از سوی دیگر "حسین فتاحی" نویسنده حوزه ادبیات کودک و نوجوان با اشاره به اینکه اثر جدیدی را در نمایشگاه نخواهد داشت، گفت: آنگونه که مطلع هستم قرار است برخی آثار گذشته‌ام همچون "بچه‌های سنگان"، "پری نخلستان"، "زندانی قلعه هفت حصار"
و... در چاپی دوباره منتشر شوند.

فتاحی همچنین خبر داد: در حال حاضر مشغول نوشتن رمانی برای گروه سنی نوجوان هستم که مضمونی اجتماعی را داراست. داستان در فضای دوران انقلاب می‌گذرد اما فضایی انقلابی و داستانی در این حوزه عنوان نمی‌گیرد.

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

دوشنبه 29/1/1390 - 9:10 - 0 تشکر 309021

مفتون امینی با دو کتاب جدیدش به نمایشگاه می‌آید

به گزارش شبکه ایران، مفتون امینی با دو کتاب «سفری در سفینه حافظ» و دوازدهمین مجموعه شعرش با عنوان «پرسه در خیال» در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور می یابد.

امینی در همین رابطه به ایبنا گفت: «سفری در سفینه حافظ» بررسی و تصحیح غزل‌های حافظ براساس سه نسخه معتبر است که توسط علامه قزوینی، پرویز ناتل خانلری و هوشنگ ابتهاج تصحیح شده‌اند.

وی ادامه داد: با توجه به این‌که قزوینی در آن زمان به برخی نسخه‌ها دسترسی نداشته است، بنابراین نسخه او تفاوت‌هایی با نسخه‌های تصحیح شده توسط خانلری و ابتهاج دارد. برهمین اساس این سه نسخه را مقایسه کرده و اصلاحات لازم را انجام داده‌ام.

این شاعر با تاکید بر تلاش 30 ساله‌اش برای انجام چنین کاری اظهار داشت: نسخه‌ای که بر اساس این سه تصحیح تدوین کرده‌ام به خواننده این امکان را می‌دهد که به نزدیک‌ترین و صحیح‌ترین ضبط از غزل‌های حافظ دسترسی داشته باشد. این کتاب در 176 صفحه توسط نشر قطره منتشر شده است.

وی در ادامه از انتشار دوازدهمین مجموعه شعرش خبر داد و گفت: این دفتر با عنوان «از پرسه خیال» حدود 50 قطعه شعر کوتاه و بلند سپید را شامل می‌شود و توسط نشر امرود به چاپ رسیده است. چند غزل و شعر نیمایی نیز در این مجموعه گنجانده‌ام. شعرهای این دفتر موضوعات عاطفی، اجتماعی و فلسفی را در برمی‌گیرند.

«اکنون‌های دور»، «دریاچه»، «کولاک»، «انارستان»، «عاشیقلی کروان»، «فصل پنهان»، «تاکستان احتمال»، «سپیدخوانی روز»، «عصرانه در باغ رصدخانه»، «نهنگ یا موج»(گزینه کولاک و انارستان)، «شب 1002»، «شب هزار و دو»، «سرمه‌فام و خط نستعلیق» و «من و خزان و تو» از جمله آثار منتشرشده‌ امینی محسوب می‌شوند.

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

دوشنبه 29/1/1390 - 22:34 - 0 تشکر 309325

با نام خدا و سلام
بابت اطلاع رسانیتون ممنون

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی